شبکه های اجتماعی: سیب زمینی، درمان آفتاب‌سوختگی

شبکه های اجتماعی: سیب زمینی، درمان آفتاب‌سوختگی

در این بخش گزیده ای از مطالبی که در شبکه اجتماعی نیک و نو به اشتراک گذاشته شده را به شما تقدیم می کنیم:

برای این که در روزهای گرم سال از آفتاب سوختگی در امان بمانید باید از معجزه‌های طبیعت برای درمان این مشکل آگاه باشید. يكي از ساده‌ترين شيوه‌هاي درمان آفتاب سوختگي‌ در خانه استفاده از ماسک سيب‌زميني است که تاثير زيادي در كاهش ميزان حرارت و پيشگيري از آفتاب‌سوختگي دارد. شما می‌توانید سیب زمینی را رنده کنید و روی نقاطی که دچار آفتاب سوختگی شده‌اند قرار دهید.

استفاده از ژل گياه آلوئه‌ورا نیز بسیار موثر است. برای این منظور، اين ژل را از ديواره‌ی مركزي گياه خارج كنید و آن را روي سطح آفتاب سوخته بماليد. پس از مدتي كه ژل روي پوست خشك شد آن را با آب ولرم بشوييد. بايد دقت كنيد، هنگام مالش اين ژل بيش ‌از حد فشار به پوست دست وارد نكنيد. علاوه‌بر اين شيوه، كمپرس آب سرد نيز در درمان و تسكين آفتاب سوختگي‌ موثر است. یادتان باشد هرچه سریع‌تر از اين مواد استفاده کنید، پوست بهتر درمان و از بروز درد و خارش در بدن پیشگیری می‌شود.

در طب سنتي ايران براي پيشگيري از آفتاب‌سوختگي توصيه‌ها و رژيم غذايي ويژه‌اي نیز ارائه شده است. درمانگران اين طب به بيماران خود توصيه مي‌كنند، در فصل تابستان از مصرف غذاها و مواد خوراكي گرم مزاج پرهيز كنند زیرا مصرف اين غذاها موجب افزايش حرارت خون مي‌شود. اين افزايش حرارت دروني در كنار حرارت و نوري كه از سوي خورشيد به بدن تابيده مي‌شود، چندبرابر شده و زمينه‌ي آفتاب‌سوختگي در بدن را به وجود می‌آورد.