نوشیدنی‌های مناسب ویژه ماه رمضان

نوشیدنی‌های مناسب ویژه ماه رمضان

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

مریم طهرانچی

کارشناسان تغذیه با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به روزه‌داران توصیه می‌کنند، نوشیدنی‌های مخصوص ماه رمضان را مصرف کنند. مانند شربت آبلیمو، خاکشیر، تخم شربتی، کاسنی، سکنجبین و بیدمشک می‌تواند به کاهش تشنگی و عطش در ماه مبارک رمضان کمک کند.

روزه‌داری در فصل گرما باعث کم‌آبی بدن می‌شود. کم‌آبی بدن مهم‌ترین عاملی است که می‌تواند برای روزه‌داران باعث مشکلات زیادی شود و حتی جان فرد را به خطر اندازد.

راهکارهایی که به روزه‌داران برای جبران کم آبی بدن توصیه می‌شود به شرح زیر است:

فاصله بین افطار تا سحر بهترین زمان برای جبران آب بدن

بین افطار تا سحر روزه‌داران می‌توانند از نوشیدنی‌های مخصوص ماه رمضان نظیر چای کم‌رنگ، آبمیوه‌های طبیعی و انواع میوه‌های بهاری و تابستانی استفاده کنند. چای به دلیل داشتن مواد آنتی‌اکسیدان و ضدسرطان برای بدن مفید است؛ اما چای به دلیل مدر بودن باعث می‌شود مقدار بیشتری از آب بدن دفع شود.

هنگام افطار بهتر است که از شیر ولرم همراه با مواد دارای قند طبیعی مانند خرما، عسل یا انگور شیرین استفاده شود؛ چرا که این مواد شیرین علاوه بر تنظیم قندخون، خاصیت سم‌زدایی نیز دارند.

راه‌های رفع عطش

مصرف میوه‌ها و سبزیجات سبب رفع مشکل یبوست می‌شود. سبزی‌ها مانند کاهو، خیار، کرفس و سبزی خوردن چون آب را در خود نگه می‌دارند، باعث استمرار و تداوم آبرسانی به بدن می‌شوند و به همین دلیل مصرف سالاد کاهو به خصوص در وعده‌ی سحر توصیه می‌شود.

پرهیز از نوشیدن آب خنک

زمانی که آب خنک همراه با یخ مصرف می‌شود، چون دمای بدن را برای مدت کوتاهی پایین می‌آورد، باعث رفع عطش در دراز مدت نمی‌شود.

هنگام افطار باید از نوشیدن آب خنک به طور ناگهانی پرهیز کرد. همچنین در وعده‌ی افطار نیز از نوشیدنی‌های ماه رمضان استفاده کرد.

رفع تشنگی با نوشیدنی‌های ماه رمضان

شربت آبلیمو

شربت آبلیمو یکی از نوشیدنی‌های ماه رمضان است. شربت آبلیموی کم‌شیرین سبب ترشح بزاق شده و احساس تشنگی را در روزه‌داران برطرف می‌کند.

شربت خاکشیر و تخم شربتی

از دیگر نوشیدنی‌های ماه رمضان شربت خاکشیر و تخم‌شربتی است که هر دو خنک‌کننده و ضدعطش هستند و می‌توانند آب را درون دانه‌های خود نگه دارند و به تدریج آن را به بدن برسانند. در نتیجه نیاز بدن را به مدت طولانی‌تر نسبت به آب تامین می‌کنند. البته بهتر است آن‌ها را بدون شکر یا با شکر کم مصرف کرد.

چای و آبلیمو

مقدار کم آبلیمو می‌تواند میزان مواد آنتی‌اکسیدان چای را افزایش داده و برای تخریب رادیکال‌های مضر بدن مناسب باشد؛ اما مصرف بیش از حد آبلیمو طعم چای را عوض کرده و در جذب آنتی‌اکسیدان‌های چای اختلال ایجاد خواهد کرد. با افزایش میزان ادرار، کم‌آبی بدن در ساعات روزه‌داری تشدید می‌شود.

کاسنی

در بین عرقیات سنتی، فقط کاسنی خاصیت خنک‌کنندگی بدن را دارد. از این رو پیشنهاد می‌شود نوشیدنی‌های مخصوص ماه رمضان مانند خاکشیر را با کمی کاسنی و گلاب مخلوط و سپس استفاده کرد.

شربت سکنجبین

شربت سکنجبین به تنهایی یا با اضافه کردن خاکشیر سکنجبین نیز می‌تواند به رفع عطش کمک کند. بهتر است این ترکیب را تهیه و برای رفع تشنگی آن را نوشید.

دم‌کرده‌ی نعناع

دم‌کرده‌ی برگ خشک نعناع و یا مخلوط آن با عسل بین افطار تا سحر موجب رفع تشنگی خواهد شد.

تهیه و مصرف شربت نعناع نیز در رفع تشنگی بسیار مفید است. برای تهیه‌ی آن باید از شربت پایه استفاده کرد. جوشاندن شکر و آب به نسبت ۲ به ۱ و افزودن مقداری عرق نعناع و آب لیمو ترش که باید به صورت خنک مصرف شود. این شربت نیز به میزان زیادی از عطش جلوگیری می‌کند و از نوشیدنی‌های ماه رمضان است.

دم‌کرده‌ی لیموعمانی با گل‌گاوزبان و نبات

دم‌کرده‌ی لیموعمانی با گل‌گاوزبان و نبات نیز می‌تواند علاوه بر رفع تشنگی، باعث آرامش و خواب مناسب در شب شود.

شربت تمرهندی با عسل

خیس کردن تمرهندی و صاف کردن آن و سپس مخلوط آن با عسل و تهیه‌ی شربت، نوشیدنی مفیدی برای رفع یبوست در ماه رمضان محسوب می‌شود.

مخلوط زردآلوی تازه همراه با عسل

مخلوط زردآلوی تازه در صورت همراه عسل نیز مناسب جهت رفع عطش است و برای سنگینی معده می‌توان استفاده کرد.

می‌توان به جای یک عدد میوه، نصف تا یک لیوان آبمیوه مصرف کرد. البته بهتر است آبمیوه طبیعی باشد. مخلوط میوه‌ها با شیر مانند شیرموز یا شیر توت‌فرنگی نیز از نظر تغذیه بسیار با ارزش است.

افزايش رطوبت بدن

برای کاهش عطش و مقابله با خشکی بدن در ساعات روزه‌داری، می‌توانید از ماءالشعیر طبیعی استفاده کنید. اگر بر اثر گرمی مفرط مزاج قلب، معده، کبد یا تولید حرارت مفرط در بدن دچار تشنگی شدید و کاهش رطوبت بدن می‌شوید، می‌توانید با مصرف ماءالشعیر طبیعی به جای آب و چای در ساعات پس از افطار، عوارض ناخواسته‌ی احتمالی را کاهش دهید.

خیلی بدبوست، تحریک‌پذیر و عصبی شده‌اند)، شربت سکنجبین ولرم در شروع کار بسیار مفید است تا معده را از صفرا بشوید.

غذايی برای رفع عطش

برای کاهش تشنگی و عطش در ماه رمضان می‌توانید از شربت‌های سرکه‌شیره، سکنجبین یا شربت آبلیمو در وعده‌های سحری یا افطاری استفاده کنید. نوشیدن کمی عرق کاسنی به تنهایی یا همراه با یک قاشق چای‌خوری تخم خرفه در وعده‌ی سحری هم برای کاهش عطش در ماه رمضان به شما کمک می‌کند. توصیه می‌کنیم اگر خیلی تشنه می‌شوید، خوردن خورش‌های همراه با آلو و زرشک را در وعده‌ی سحری فراموش نکنید. در طول ساعات روزه‌داری هم می‌توانید عطش خود را با بوییدن سیب گلاب، خیار یا لیمو، اسپری کردن گلاب خنک در فضای اتاق، شست‌وشوی سر و گردن و سینه با آب خنک و تنفس هوای پاک و نسیم خنک که حرارت زاید قلب را کم می‌کند، کاهش دهید.

نوشیدنی‌های مخصوص افطار

پس از ساعت‌ها عبادت و روزه‌داری، افطار زمانی است که باید قوای از دست رفته‌ی بدن را به آن بازگردانید. به همین علت استفاده از نوشیدنی‌های مقوی و سرشار از ویتامین لازم است. البته دقت داشته باشید شما می‌توانید از این نوشیدنی‌ها در زمان بین افطار تا سحر استفاده کنید.

* سعی کنید همیشه روزه‌ی خود را با یک نوشیدنی افطار کنید. بهترین گزینه‌ها برای باز کردن روزه چای، شیر گرم و آب‌جوش هستند. مایعات سریع قوای بدن را به آن باز می‌گردانند. همچنین دستگاه گوارش را آماده برای دریافت موادغذایی می‌کنند.

* به هیچ عنوان از نوشیدنی‌های سرد و تگرگی استفاده نکنید. تحقیقات پزشکی حاکی از آن است که نوشیدنی‌های سرد بعد از مدت طولانی که هیچ چیزی نخورده‌اید می‌توانند دستگاه گوارش و اندام‌های داخلی بدن را دچار مشکلات گوناگون کنند.

* برای زمان میان افطار و سحر از آبمیوه‌های طبیعی استفاده کنید تا هم عطش شما برطرف شود و هم ویتامین‌های لازم وارد بدن شوند. استفاده از آب هندوانه بهترین گزینه برای روزه‌دارانی است که احساس تشنگی آن‌ها بعد از افطار همچنان باقی مانده است.

* سعی کنید در طول ماه مبارک رمضان نوشابه و تمامی نوشیدنی‌های گازدار را فراموش کنید. این نوشیدنی‌ها نیاز به معده‌ای فعال برای هضم شدن دارند؛ اما زمانی که معده‌ی شما به خاطر روزه‌داری کم‌کار شده، دیگر توانی برای هضم نوشابه باقی نمی‌ماند.

متخصصان تغذیه تاکید دارند که برای وعده‌ی سحری باید از غذاهای متنوع مانند کربوهیدرات‌ها، فیبرها و پروتئین‌های کم‌چرب استفاده کرد.

* بدن انسان کربوهیدرات‌ها را به آهستگی هضم می‌کند که به آزاد کردن تدریجی انرژی طی ساعت‌های روزه‌داری کمک می‌کند.

* شیر را در برنامه‌ی سحری خود بگنجانید؛ زیرا گزینه خوبی است. شما می‌توانید بادام و آجیل‌های بدون نمک را برای افزایش پروتئین به سفره سحری خود اضافه کنید.

* از خوردن غذاهای روغنی و چرب هنگام سحری، به ویژه در روزهای گرم خودداری کنید؛ زیرا حاوی مقادیر زیادی انرژی و کالری هستند که موجب افزایش ترشح عرق، اختلال در فعالیت دستگاه ‌هاضمه و در نتیجه عطش می‌شوند.

* در سحر از غذاهای سرشار از پتاسیم استفاده کنید؛ زیرا در جلوگیری از تشنگی در زمان روزه‌داری نقش دارد. موز، شیر، خرما، آووکادو و کشمش خشک بهترین خوراکی‌های حاوی پتاسیم هستند.

* برای جلوگیری از تشنگی طی روز، در وعده‌ی سحری از نمک و شیرینی‌جات استفاده نکنید.

پیشنهاد ویژه

شما می‌توانید از این نوشیدنی‌ها که ویژه‌ی ماه رمضان است، استفاده کنید. این نوشیدنی‌ها را بهتر است چند ساعت بعد از افطار بنوشید تا آب لازم را برای روز بعد در بدن داشته باشید.

آب هندوانه با عسل

این نوشیدنی به دلیل اینکه حاوی هندوانه است، برای رفع عطش در افطاری‌های ماه مبارک رمضان که با فصل گرم تابستان مصادف شده، بسیار مناسب است. در عین حال عسل بسیار مغذی و سرشار از ویتامین‌هاست؛ بنابراین برای روزه‌داران توصیه می‌شود.

مواد لازم

 هندوانه: ۲ کیلوگرم

عسل: ۲ قاشق غذاخوری (در صورتی که هندوانه شیرین نباشد)

کمپوت آناناس: ۱ عدد

روش تهیه: هندوانه را برش دهید، تخمه‌های آن را بگیرید و در آبمیوه‌گیری ریخته آب آن را بگیرید؛ سپس با عسل مخلوط کرده و آب آناناس را هم به آن اضافه کنید؛ تکه‌های آناناس را ریز خرد کنید و به مخلوط بالا بیفزایید. سپس میل کنید. خوردن یک برش هندوانه در سحر از تشنگی طول روز جلوگیری می‌‌کند.

خاکشیر و آبلیمو

 این نوشیدنی چون حاوی آبلیمو، گلاب و خاکشیر است برای رفع گرمازدگی و ایجاد شادابی در روزه‌داری مناسب است.

مواد لازم

خاکشیر: ۵۰ گرم

عسل، شکر یا سنکجبین: ۴ قاشق غذاخوری

آبلیمو و گلاب: در صورت دلخواه

روش تهیه

خاکشیر را با آب سرد خیس کنید. سپس چند بار آن را شسته تا شن‌ریزه‌های آن از بین برود و خوب تمیز شود؛ سپس با عسل، سکنجبین یا شکر آن را کمی شیرین کنید. سپس میل کنید. اگر از شکر یا عسل استفاده شود، می‌توانید مقداری گلاب و آبلیمو به شربت اضافه کنید.