تغذیه‌ی صحیح از نگاه یک کارشناس بشقاب‌تان را عوض نکنید، غذای‌تان را عوض کنید

تغذیه‌ی صحیح از نگاه یک کارشناس بشقاب‌تان را عوض نکنید، غذای‌تان را عوض کنید

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

رضا اسکندری مدیر انجمن تغذیه طبیعی قم

در شماره‌های قبل در مورد فلسفه‌ی خام‌گیاهخواری، نوع تغذیه، فواید آن و دلایل بیماری از منظر متخصصین این نوع تغذیه صحبت شد.

در این قسمت کمی تخصصی‌تر به این مسئله می‌پردازیم و کمی به خوراک عام جامعه و مشکلاتی که این نوع خوراک ایجاد کرده که متاسفانه از طرف ارگان‌های ذی‌ربط هم تایید و سیب سلامت یا استاندارد گرفته‌اند، صحبت خواهیم کرد.

در ابتدا خوب است یک سوال داشته باشیم. اولین خام‌گیاهخوار در دنیا چه کسی بوده است؟ خیلی سخت نیست!

حضرت آدم و حوا

به نظر شما خوراک آدم و حوا وقتی آتش نبود، چه بوده؟

برای امتحان در بهشت از چه چیزی منع شد؟

خیلی ساده است!

میوه‌ها و گیاهان که خداوند آن‌ها را خلق کرد و روزیِ آن‌ها قرار داد و فرمود روزی‌تان را ضمانت می‌کنم. بخورید و بیاشامید ولی اصراف نکنید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که اگر تمام انسان‌های روی کره‌ی زمین گیاهخوار شوند و دست از گوشت‌خواری و پرورش حیوانات بردارند، ۷ برابر جمعیت جهان غذا خواهیم داشت. اگر این آب، هزینه و انرژی که برای پرورش گاو (به خصوص در امریکا) اختصاص می‌یابد، صرف کشاورزی می‌شد، دیگر کسی روی این کره‌ی خاکی گرسنه نمی‌ماند و دیگر قحطی وجود نداشت. (منظور کشورهای آفریقایی است که بعضی از آن‌ها متاسفانه در قحطی و مردم آن‌ها سوتغذیه دارند).

اگر دست از پرورش دام برداشته شود لایه‌ی ازون خیلی زود ترمیم و دمای کره‌ی زمین در حدود ۱۰ سال به حالت طبیعی خود باز خواهد گشت.

تعجب کردید؟ بله درست شنیدید!!

کتاب‌ها و مقالات بسیاری در امریکا و اروپا در این مورد نوشته شده است و به صورت علمی برآورد شده که «ازت» تولید شده از مدفوع گاو و گاز معده‌ی متصاعد شده از این حیوان، حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد دلیل گازهای گلخانه‌ای است که تخریب‌کننده‌ی لایه‌ی ازون است و در واقع کارخانه‌ها، اتومبیل‌ها، اسپره‌ها، لوازم آرایشی و … حدود یک چهارم دلیل تخریب هستند و در کتاب پرفروشی در امریکا که متاسفانه نام آن را فراموش کردم، کاملا ثابت شده است.

۹۰ درصد ذرت و سویایی که در امریکا کشت می‌شود برای خوراک دام است. می‌دانید چه حجم عظیمی آب مصرف می‌شود تا این مقدار کشت انجام شود؟

حدود ۱۰۰ لیتر آب مصرف می‌شود تا یک تکه استیک تولید شود!!

که اگر این مقدار انرژی و آب صرف کشت گیاهان برای انسان‌ها شود (به طور مثال گندم) حجم عظیمی غذا خواهیم داشت.

پس چرا با اینکه این مسئله را می‌دانند باز هم به همان روال پیش می‌روند؟ چرا اطلاع‌رسانی نمی‌شود؟ چرا در رسانه‌ها به جز موارد اندک آموزش و توصیه نمی‌شود؟ جواب ساده است!!

مافیای غذا و دارو در دنیا منفعتی عایدشان می‌شود که حتی در قاچاق موادمخدر هم به جیب نمی‌زنند و مبالغ هنگفتی در لاوی‌ها خرج می‌کنند که اطلاعات درست به مردم نرسد و با هزینه‌های هنگفت برای تبلیغ، بسته‌بندی‌های زیبا و طعم‌های خوشمزه ولی معتاد و بیمارکننده، ابتدا خوراکی را که آن‌ها می‌خواهند بر سر سفره‌ها می‌آورند و بعد از بیمار شدن، حال نوبت داروها است که سود کلانی را به جیب آن‌ها سرازیر می‌کند.

به طور مثال در کشور امریکا مصرف سرانه‌ی شیر ۵ برابر ژاپن است و جالب است که پوکی‌استخوان هم در امریکا ۵ برابر ژاپن است. باز هم بیشتر و بیشتر تبلیغ می‌شود که شیر بخورید تا پوکی‌استخوان نگیرید. (در شماره‌های قبل توضیح داده شد که لبنیات باعث پوکی‌استخوان می‌شود).

واقعا چرا؟

چرا باید کنجد، تخم‌شربتی، بادام، شاه‌دانه، انجیر، زردآلو، هسته‌ی زردآلو و … که هیچ‌گونه از مضرات لبنیات و اسیداوریک و کلسترول را به بدن ما سرازیر نمی‌کند و منبع بسیار عالی کلسیم هستند را رها کنیم و از محصول حیوانی با آن مضرات بی‌شمار استفاده کنیم؟

گفتیم حضرت آدم و در واقع مردمان نخستین، اولین خام‌گیاهخواران بودند. آیا آن‌ها از کلسیم و پروتئین و موادمغذی دیگر اطلاع داشتند؟ آیا آن‌ها بهداشت داشتند؟ پس چرا نسل انسان منقرض نشد؟ بدون استحمام و نخوردن گوشت و لبنیات!

پس چرا عمرها طولانی بود؟

آیا به دلیل هوشمند بودن بدن، تغذیه از روی غریزه و خوردن گیاهان سالم نبوده است؟ یا نبودن تبلیغات دروغ و برنامه‌ریزی خوراک انسان به دلخواه سودجویان؟

آیا در آن زمان هم انسان‌ها سه وعده غذا می‌خوردند؟ (به دلیل عصر صنعتی برای ما برنامه‌ریزی کردند که ۸ ساعت کار کنیم و یک وعده غذا داشته باشیم) یا هر زمان که گرسنه بودن با خوردن چند میوه یا مغز و … از روی غریزه تغذیه می‌کردند؟

چشم‌ها را بشوییم و همان‌طور که خداوند در قرآن فرمودند به خوراک خود بنگریم (سوره عبس)

چرا خداوند این را می‌فرمایند؟

آیا حلال و حرام بودن کافی نبود؟

جواب خیر است.

حال می‌خواهیم به خوراک روزمره‌ی جامعه‌ی خود نگاه کنیم.

*آب اشامیدنی سرشار از مواد شیمیایی (کلر و فلوئر)

*خمیردندان (فلوراید)

*مواد بسته‌بندی مصنوعی( ماکارونی، لازانیا، رشته‌های صنعتی و… )

* بسته‌بندی دارای مواد نگهدارنده که سرطان‌زا هستند. (تمام محصولات سوپرمارکت‌ها حتی آب معدنی)

*گوشت حیواناتی که پر از هورمون، آنتی‌بیوتیک، خوراک غیرطبیعی و نان کپک‌زده می‌خورند و لبنیاتی که از همین خوراک می‌خواهد تولید شود. به علاوه افزودنی‌ها و نگهدارنده‌ها.

*نان‌های بدون سبوس و با افزودن آهن مصنوعی، جوهر قند، نمک یددار تصفیه‌شده که یکی از دلایل اصلی فشارخون در مردم است.

*تخم‌مرغ از مرغ ماشینی هورمونی و آنتی‌بیوتیکی

*برنج بدون سبوس و شکر تصفیه‌شده که عامل خیلی از بیماری‌ها هستند.

*روغن‌های مایع، جامد و سرخ‌کردنی که در واقع روغن‌های صنعتی بودند و حتی برای جلا دادن استفاده می‌شدند اما با دستکاری و به اصطلاح «اصلاح ژنتیکی» آن را خوردنی کردند.

می‌رسیم به بدترین نوع سودا که متاسفانه در خیلی از خوراک کودکان استفاده می‌شود.

*ژلاتین حیوانی

ژلاتینی که در غضروف، مفاصل و پوست حیوانات وجود دارد( که متاسفانه نوع خوکی آن را وارد کشور می‌کنند). در ثعلب صنعتی که به طور مثال در بستنی سنتی استفاده می‌شود. شکلات‌ها، پنیر پیتزا، گز، پودرهای ژله، پاستیل، پاچه و پای مرغ و قلم‌هایی که در آبگوشت یا خورش‌ها استفاده می‌شود، ذوب شده و داخل بدن به دلیل لزج بودن به بافت‌ها یا یک عضو دیگر چسبیده و جا خوش می‌کند و به مرور زمان به کیست‌ها، فیبروم، توده‌های سرطانی، ام اس، دیابت، پسوریازیس و … تبدیل می‌شود (تعجب‌آور است با اینکه حکیم بزرگ بوعلی‌سینا در کتاب قانون به این نوع سودا و ضررهایش اشاره کرده، باز هم بعضی از دوستان در طب‌سنتی به خوردن پای مرغ و پاچه اصرار می‌کنند.

و در آخر محصولات تراریخته که دستکاری شده‌ی ژنتیکی هستند و از حالت طبیعی خارج شده‌اند. با آزمایش روی حیوانات، کاملا سرطان‌زا بودن آن‌ها ثابت شده، قوز بالای قوز است که در دیگر کشورها حداقل روی آن‌ محصولات درج شده است و خریداران خود آن را انتخاب می‌‌کنند.

خب، نتیجه؟

با این همه مواد شیمیایی، سموم و نگهدارنده و ژلاتین‌های حیوانی سرطان‌زا و بیمارکننده آیا باز هم تعجب دارد که چرا انقدر سکته، سرطان و بیماری در سنین کم اتفاق می‌افتد و عمرها کوتاه و افسردگی زیاد شده است؟!!

مگر کلیه، کبد، لوزالمعده، قلب و دیگر اعضای بدن ما چقدر تحمل دارند که این همه بار روی آن‌ها می‌گذاریم؟

ما در خام‌گیاهخواری از خوردن تمام این مواد بیمارکننده دست می‌کشیم و با خوردن تغذیه‌ی طبیعی که با طبیعت جسم ما همخوانی دارد به سلامت کامل جسم و روح می‌رسیم و بدن را با اخلاط لطیف به بهترین حالت خود می‌رسانیم.

در آخر یک مطلب که به صورت داستان کوتاه است را ذکر می‌کنیم تا از یک دید دیگر به این قضیه نگاه و تفکر کنید.

موجودات فضایی یکی از افرادشان را با ظاهر یک انسان به کره‌ی زمین می‌فرستند. یک قسمت گزارش او به این صورت بود که:

انسان‌ها موجودات عجیبی هستند. بسیار کار می‌کنند و پول در می‌آورند و آن پول را صرف خوردن چیزهایی می‌کنند که پر از سموم و مضرات است. بعد از اینکه بیمار شدند دنبال افرادی می‌روند و به آن‌ها پول‌های گزاف می‌دهند و التماسشان می‌کنند که به آن‌ها چیزهایی دهند که نمیرند و دوباره بتوانند همان مواد بیمارکننده را بخورند.