عمر سبزیجات و میوه‌ها را طولانی‌تر کنید

عمر سبزیجات و میوه‌ها را طولانی‌تر کنید

جمیله قاسمی؛

در برنامه‌ی غذایی روزانه مواد مختلفی باید گنجانده شود تا نیازهای بدن را برای رشد و نمو و نیز انجام فعالیت‌های حیاتی تامین کند. از مواد پروتئینی گوشتی و کربوهیدرات‌هایی مانند مواد قندی و نشاسته‌ای که آنها از گوشت و گندم و … تهیه و تامین می‌کنیم نوبت به گروه دیگری از مواد غذایی می‌رسد که در حیات بدن ما نقش بسیار عمده‌ای را ایفا می‌کنند.این مواد غذایی شامل سبزیجات و میوه‌جات می‌شوند که به‌خصوص در تامین فیبر و نیز ویتامین‌های ما نقشی مهم و غیر قابل حذف دارند.

این گروه از مواد غذایی در فصل تابستان زودتر خراب و غیر قابل استفاده می‌شوند. از این رو راه‌هایی را برای نگه‌داری بهتر آهنا و طولانی‌تر شدن ماندگاریشان به ‌ شما پیشنهاد می‌کنیم:
۱ کاهو را بایدحتما میان دستمال خشک و در ظروفی دردار قرار دهید. دقت کنید که هرگز کاهو را نباید با چاقوی فلزی قطعه قطعه کنید و در یخچال بگذارید زیرا قهوه‌ای خواهند شد.

۲ مطمئن شوید که میوه‌های شما در یخچال در دمای ۱ درجه سانتی گراد هستند.

۳ یادتان باشد که میوه‌ها زنده‌ و دارای تنفس‌ند  و قرار دادن آنها در کیسه‌های دربسته فرایند رسیدگی و سرانجام له  کردن آنها تسریع می‌کند بنابراین بهتر است میوه‌ها را شسته و خشک کنید و به فراخور این‌که چه میوه‌ای است در یخچال در جای مناسب قرار دهید. به عنوان مثال انواع توت‌ها و انجیر و میوه‌هایی از دست (که البته این‌ گروه بهتر شسته نشوند و هر دفعه به میزان مصرف مورد شست‌وشو قرار بگیرند)بهتر در خنکترین نقطه‌ی یخجال جاسازی شوند و فراموش نکنید که روی آنها با یک دستمال نخی بپوشانید

۴ سعی کنید از میوه فروشی هایی که میوه و سبزی های تازه می آورند، خریدتان را انجام دهید زیار هرچه میوه ها و سبزی ها خریداری شده تازه‌تر باشند دوره ماندگاری شان طولانی‌تر خواهد بود.

۵-ا میوه های بزرگی مانند گلابی، موز، پرتقال را می‌توان در دمای اتاق (البته دور از نور خورشید و گرما) نگهداری کرد.

۶ دائما میوه‌هایتان را بررسی کنید و آنهایی که سطح شان خراب یا له شده و لکه دار هستند را از بقیه جدا کنید.

۷ برای تازه ماندن پیاز، سیر، موسیر و سیب زمینی هرگز آنها را در یخچال نگذارید. بلکه آنها را در محیطی خنک، تاریک و خشک قرار دهید.

۸ سیب های رسیده را از سایر میوه های تازه جدا کنید زیار سیب های رسیده از خود، گاز اتیلن متصاعد می کنند که می تواند به سرعت بر سایر میوه ها تاثیرگذار باشد.

۹ بهتر است سبزیجاتی مانند انواع کلم ها از کلم بروکلی گرفته تا گل کلم را نشسته در یخچال بگذارید و قبل از هربار مصرف آنها را بشویید.
۱۰ اگر می خواهید برای مدت کوتاه میوه‌هایی مانند زردآلو، گلابی و آلو را نگهداری کنید، بهتر است که آنها را در کیسه‌ی پلاستیکی و در یخچال بگذارید اما برای مدت طولانی تر بهتر است که آنها را در میان کاغذ یا روزنامه پیچیده و در محیطی خشک، تاریک و خنک قرار دهید.

۱۳ برای تازه ماندن ذرت بهتر است آن را میان دستمال کاغذی مرطوب بپیچید و در کیسه ای پلاستیکی در یخچال قرار دهید.

۱۴ هرگز سبزیجات را در محله ذخیره سازی نشویید زیرا با این کار رطوبت کافی را برای رشد باکتری ها فراهم خواهید کرد بنابراین چه بهتر که آنها را درست قبل از مصرف شست‌وشو دهید..

۱۵ برای تازه ماندن گوجه فرنگی (تازه، سالم و سفت) بهتر است آن را در دمای اتاق و دور از نور خورشید بگذارید.

۱۶ بهتر است سبزیجاتی مانند لوبیا سبز و خیار را در کیسه های پلاستیکی و در یخچال نگهداری کنید اما درمورد فلفل سبز پاکت های کاغذی و پایین‌ترین نقطه یخچال بهترین مکان است.
۱۷ برای تازه ماندن قارچ بهتر است که آن را در پاکت های کاغذی قرار دهید، نه در کیسه های پلاستیکی.

۱۸- بهتر است سبزیجاتی مانند بادمجان و کدو را نیز در یخچال بگذارید. درصورت داشتن محیطی خنک بهتر است آنها را در ظروفی دردار قرار دهید.