یک تابستان خنک با این نوشیدنی‌ها

یک تابستان خنک با این نوشیدنی‌ها

فصل تابستان فصل گرماست و بیشتر افراد به دنبال آن هستند تا به نوعی خودشان را خنک کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه این فصل را خنک باشید استفاده از نوشیدنی‌های طبیعی است.

رفع هر بیماری یا مشکلی به صورت طبیعی، همیشه بهترین گزینه بوده است. این اصل در مورد رفع گرمی‌بدن و گذراندن این فصل به خنکی نیز صدق می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از شربت‌های طبیعی که مواد آن به راحتی در کشور ما یافت می‌شوند استفاده کنید.

خاکشیر

خاکشیر گیاهی است خودرو، که در صحراها و باغ‌ها و دامنه کوه‌ها می‌روید که دانه‌های سرخ رنگ پیچیده در غلاف آن، در مصارف مختلفی کاربرد دارد. خاکشیر دارای اسیدهای چرب مانند اسید لینوئیک، لینولنیک و اسید استئاریک و چند اسید دیگر است؛ در این ماده‌ی گیاهی نوعی اسانس فرار نیز وجود دارد.این اسانس فرار دارای موادی است که قابلیت دفع سنگ کلیه را دارند.

 

از خواص خاکشیر می‌توان به رفع التهاب‌های زخم‌ها و همچنین تب‌بر بودن آن اشاره کرد. خاکشیر صدا را باز می‌کند. این ماده همچنین برای رفع التهاب‌های کلیه و از بین بردن کهیر نیز استفاده می‌شود.

بید مشک

بیدمشک گیاهی است از نژاد بید و  سنبله‌های آن دارای اسانس معطر است. اسانس یا عرق بیدمشک علاوه بر خواص درمانی برای معطر کردن شربت‌ها نیز به کار می‌رود.

بیدمشک گیاهی ملین و تقویت‌کننده‌ی قلب و اعصاب است. این گیاه دارویی دستگاه گوارش را تقویت کرده و اشتها را افزایش می‌دهد. جوشانده‌ی برگ یا پوست درخت بیدمشک سبب دفع انگل‌ها و کرم‌های معده و روده می‌شود.

 

بیدمشک تقویت‌کننده دستگاه عصبی بوده و جوشانده‌ی برگ آن با عسل اعصاب را آرام می‌کند. همچنین عرق بیدمشک، آرام‌بخش و مسکن است. جوشانده‌ی گل بیدمشک همراه با شکر، ناراحتی‌های عصبی، افسردگی، درد‌های عصبی و روماتیسمی‌را بهبود می‌بخشد. عرق بیدمشک مقوی قلب بوده و برای حفظ سلامتی آن بسیار مناسب و موثر است و همچنین باعث کاهش تب می‌شود و خاصیت تب‌بر دارد.

عرق کاسنی

ریشه‌ی گیاه کاسنی بهترین تصفیه کننده‌ی خون بوده و عرق آن خنک کننده‌ی بدن و برگ آن محرک صفرا و مقوی اعصاب است. كاسنی گیاهی پایا و علفی است که ریشه‌ای قوی و دراز به رنگ قهوه‌ای دارد و تمام قسمت‌های این گیاه از جمله برگ و ریشه و دانه‌ی آن استفاده دارویی دارد؛ مخصوصا ریشه و برگ آن محرک صفرا است و به هضم غذا کمک می‌کند.

این گیاه بیماری‌های کبدی را برطرف و فعالیت قلب و کلیه را تقویت می‌کند. از ابتلا به قولنج جلوگیری کرده و مسکن تب‌های طولانی مدت است.

 

همچنین التهابات معده را رفع کرده و استفاده از آب كاسنی بر روی محل‌های خارش بدن سودمند است. ریشه‌ی كاسنی باعث باز و روان شدن خلط شده و مجاری گوارشی را پاك می‌كند. بهترین تصفیه كننده بوده و در از بین بردن ورم احشا نیز مؤثر است.

ریشه‌ی كاسنی بهترین دارو برای درمان نفخ است و برای تقویت معده، زیاد كردن ادرار و رفع درد مفاصل و برطرف کردن یرقان مفید است. عرق كاسنی خنک است و گرمای کبد را رفع می‌کند. برگ‌های كاسنی دارای املاح پتاس و ویتامین C است که پتاس موجود در آن باعث تصفیه‌ی خون و تقویت معده و ویتامین C آن باعث حفظ جوانی پوست شده و شادابی آن را در پی دارد.

کاسنی، توان و نیروهای بدنی را تجدید کرده و در تقویت اعصاب، ضعف چشم و فشار خون مفید است. همچنین باعث حفظ حالت طبیعی رحم و منظم کردن فعالیت‌های آن می‌شود.

شربت سکنجبین

از نوشیدنی‌‌های دیگری که اغلب قدیمی‌ها از آن استفاده می‌‌کنند شربت سکنجبین است. این شربت وطنی دارای طبیعت سرد و خنک بوده و تمام منافع سرکه را دارد و به صفرابر مشهور است.

هنگامی‌که شربت سکنجبین را با یخ خنک کرده و به همراه خیار رنده شده بنوشند تشنگی را رفع می‌کند و از التهاب ناشی از گرما می‌کاهد. بنابراین اگر مثل گذشته از مهمانان خود با شربت خاکشیر، سکنجبین یا تخم‌ شربتی پذیرایی کنید در حق آن‌ها محبت فراوانی کرده‌‌اید. البته ناگفته نماند که این شربت‌های وطنی بسیار چاق‌ کننده هستند. از این رو مصرف بدون شکر آن‌ها را به افراد چاق و دیابتی توصیه می‌کنیم.

شربت آب لیمو

آب‌لیمو را به تنهایی نباید مصرف کرد! زیرا آب‌لیموی رقیق نشده روی مینای دندان تأثیر می‌گذارد و باعث تخریب آن می‌شود، بنابراین بهتر است چه در غذا و چه در سالاد حتما قبل از استفاده، آب‌لیمو را رقیق کنید. جالب است بدانید که شربت آب‌لیمو جلوی گرمازدگی و عطش را می‌گیرد و مصرف آن در ماه‌های گرم و در مسافرت‌ها، به خصوص مسافرت‌های دریایی، بسیار مناسب است. شربت آب‌لیمو زیانی ندارد و مصرف آن در هر سنی توصیه می‌شود. آب‌لیمو خواص متعدد دیگری هم دارد که عبارتند از جلوگیری تصلب شرایین، کاهش‌دهنده‌ی کلسترول، ضد تب و ضد کمبود ویتامینC.

 

منبع:سایت سلامت