چرا سی روز روزه می‌گیریم؟

چرا سی روز روزه می‌گیریم؟

گردآوری:شهرام زند؛پژوهشگر حوزه‌ی طب سنتی

امروزه در مکاتب مختلف به دلایل گوناگونی اغلب چند روز متفاوت در ماه یا روزه گرفتن در روزهای مشخص توصیه می‌شود. اما چرا در دین ما توصیه به سی روز شده است؟ طبق نظر دانشمندان در این دوره در ترکیب خون هیچ تداخلی ایجاد نمی‌شود و به عبارتی تغییری در آن حاصل نمی‌شود.

همان‌طور که می‌دانیم خون یکی از عناصر چهارگانه‌ی مهم از طب سنتی در سلامت انسان است و هرگونه تغییری در ترکیب آن نشانه‌ی آغاز بیماری است. بر اساس علم امروزی هم ذخایر گلیکوژن کبدی و هم ذخایر چربی بدن برای تأمین نیاز یک ماه بدن به تنهایی کافی است. بنابراین هیچ مشکلی از جهت کم خوردن غذا برای بدن به وجود نخواهد آمد. بقراط و فیثاغورث به مردم زمان خود  نوعی از روزه‌داری را که شامل پرهیز از غذا بود، توصیه می‌کردند.

در تاریخ طب سنتی ایران نیز تمام حکما، بر نقش روزه و پرهیزهای متناوب در پیشگیری و مداوای انواع بیماری‌ها سفارش کرده‌اند. در اثر عمل روزه گرفتن، بدن تمام سموم خود را برای حفظ سلامتی خود، دفع می‌کند.

اخیرا در کشورهای اروپایی، بیمارستان‌هایی افتتاح شده که از طریق روزه بسیاری از بیماری‌ها را معالجه می‌کنند.

پزشکان سنتی عقیده دارند فایده‌ی بزرگ کم خوردن و پرهیز نمودن از غذا در یک مدت کوتاه آن است که چون معده حدود ۱۱ ماه پر از غذا بوده است در مدت یک ماه روزه‌داری مواد غذایی خود را دفع می‌کند. همچنین کبد هم برای حل باقیمانده‌ی غذای جمع شده در معده صفرای خود را تخلیه می‌کند. تمام دستگاه گوارش در این مدت استراحت می‌کنند. روزه یعنی کم خوردن و کم آشامیدن در مدت معینی از سال که بهترین راه حفظ تندرستی است و طب قدیم و جدید هر دو به آن اعتقاد دارند

یک نوشیدنی، ویژه‌ی افطار

ماءالشعیر حرارت بدن را بسیار پایین می‌آورد و عطش را فرومی‌نشاند. نحوه‌ی تهیه آن هم به این صورت است كه جوی معمولی پوست كنده را با نسبت یك به ۱۰ با آب در قابلمه جوشانده و می‌گذارید تا جو كاملا شكفته شود. وقتی این جو پخته شد آب را صاف كرده و آن را میل كنید.افراد سردمزاج می‌توانند كمی عسل به این ماءالشعیر اضافه كرده و میل كنند. از این جو می‌توانید سوپی هم برای افطار تهیه كنید. كافی است داخل جویی كه از صافی رد كرده‌اید سینه‌ی مرغ بریزید و وقتی پخت با كمی لیمو آن را در وعده‌ی افطار میل كنید. این كار عطش را بسیار كم می‌كند.

شیر و خرما قبل از افطار

یكی از بهترین مواد غذایی برای افطار شیر و خرماست. نیم‌ساعت قبل از افطار هسته و پوست دو عدد خرما را گرفته در یك لیوان شیر داغ بریزید. وقتی زمان افطار شد در ابتدا خرماها را میل كنید و بعد از آن شیر را بنوشید. این كار كمك می‌كند قوت بدن برگردد و دستگاه گوارش آمادگی لازم برای هضم غذاهای بعدی را پیدا كند. چون افرادی كه در ماه رمضان مدت طولانی گرسنه مانده‌اند و  معده‌شان خالی بوده در ابتدا باید معده‌شان را برای غذا خوردن آماده سازند.

چای نعنا فشار را متعادل می‌كند

یكی از مشكلاتی كه در ماه رمضان برای افراد گرم‌مزاج پیش می‌‌آید، افت فشارخون است. چای نعنا چای بسیار مفیدی برای افراد گرم‌مزاج و صفرایی است و می‌تواند برای این افراد استفاده شود.

افرادی كه طبع سردی دارند و عرق سرد می‌كنند، بهتر است چای نعناع را با عسل میل كنند.

خورش سبزی آب‌دار بخورید

برای هرچه بیشتر نگهداشتن آب بدن بهتر است خورش انتخابی شما با سبزی‌هایی مانند اسفناج، جعفری و كرفس تهیه شده باشد. به یاد داشته باشید خوردن آب سرد همراه با این غذاها اصلا توصیه نمی‌شود؛‌چون می‌تواند نیروی هاضمه را ضعیف كرده و سبب ایجاد نفخ شود. بعد از وعده‌ی شام هم حتما میوه میل كنید، اما توصیه این است كه یك نوع میوه مصرف شود تا دستگاه گوارش راحت‌تر بتواند آن را هضم کند.

هندوانه در سحر

افراد گرم‌مزاج طی روزه‌داری دچار خشكی دهان، عطش بسیار زیاد، خشكی پوست، رنگ زرد و افت فشار می‌شوند. برای كاهش این علائم یكی از توصیه‌های مهم طب سنتی مصرف هندوانه در وعده‌ی سحر است. با مصرف این میوه‌‌ی آب‌دار ماندگاری آب در بدن هنگام روزه‌داری افزایش می‌یابد. باید توجه داشته باشید كه صیفی‌جاتی مانند طالبی و خربزه با وجود آنكه آب‌دار هستند بعد از خوردن ممكن است ایجاد نفخ كنند؛ به همین دلیل بهترین صیفی كه می‌توان به این افراد توصیه كرد مصرف هندوانه در وعده‌ی سحر است.

خاكشیر سرحال‌تان می‌كند

یكی از مواد خوراكی كه خوردن آن در این ایام به هیچ عنوان نباید فراموش شود، خاكشیر است. بهترین كار این است كه خاكشیر را با شربت آبلیمو و شكر و آب مخلوط كنید و سحرگاه بخورید. این كار باعث می‌شود خاكشیر آب زیادی را به خود جذب كند و در این شرایط آب را به تدریج از بدن خارج ‌كند. به همین دلیل آب سریع دفع نمی‌شود و در بدن می‌ماند. اگر می‌خواهید خاكشیر اثر خودش را بیشتر نشان دهد، بد نیست آن را سر شب در آب خیس كنید و بعد در سحر موادی مانند آبلیمو و شكر را به آن اضافه كنید.

ته‌چین در سفره‌ی سحری

یكی از بهترین غذاها برای وعده‌ی سحر ته‌چین است. كافی است گوشت دنده را نیم‌پز كنید و برنج، ماست و زعفران را با آن مخلوط كنید و به قطر سه سانتی‌متر كف قابلمه قرار دهید. حالا روی آن گوشت دنده، مقداری هویج، به و سیب‌زمینی دورچین كنید و دوباره روی آن برنج بریزید. گوشت دنده بسیار مقوی است و برای افرادی كه دچار افت فشار هستند، مفید است.

 

سوتیتر۱/افراد گرم‌مزاج طی روزه‌داری دچار خشكی دهان، عطش بسیار زیاد، خشكی پوست، رنگ زرد و افت فشار می‌شوند. برای كاهش این علائم یكی از توصیه‌های مهم طب سنتی مصرف هندوانه در وعده‌ی سحر است. با مصرف این میوه‌‌ی آب‌دار ماندگاری آب در بدن هنگام روزه‌داری افزایش می‌یابد

سوتیتر۲/ یكی از مشكلاتی كه در ماه رمضان برای افراد گرم‌مزاج پیش می‌‌آید، افت فشارخون است. چای نعنا چای بسیار مفیدی برای افراد گرم‌مزاج و صفرایی است و می‌تواند برای این افراد استفاده شود