اندر فواید و مضرات این نوبرانه‌ی سبز

اندر فواید و مضرات این نوبرانه‌ی سبز

اگراهل میوه‌های نوبرانه باشید یا نباشید نمی‌توانید از طعم و رنگ چاقاله‌بادام، این میوه‌ی خوشمزه‌ی بهاری بگذرید. چاقاله بادام که یکی از‌ پرطرف‌دارترین میوه‌های بهاری است، همان بادام نارس است، هر چند همه‌ی خواص آن را ندارد اما اگر به اندازه خورده شود می‌تواند به نوبه‌ی خودش مفید هم باشد. اگر طرف‌دار چاقاله بادام هستید بد نیست از خواص آن هم با خبر شوید. تا در روزهای باقی‌مانده‌ی زمستان با اشتیاق بیشتری سراغ آن بروید.

سلامت پوست و مو با چاقاله بادام

بادام کلسیم و ویتامینC  دارد، البته مقدار ویتامین c و کلسیم آن اندک است. در گذشته از این میوه برای درمان زخم‏های گوارشی استفاده می‏کردند. چاقاله بادام منیزیم هم دارد که در آرامش اعصاب نقش مهمی بازی می‌کند. ویتامین E موجود در چاقاله بادام برای سلامت پوست و مو هم‌ مفید است و هر عدد آن حدودا ۵ کالری انرژی دارد. این میوه علاوه بر همه‌ی این موارد، تقویت‌کننده‌ی معده است، لثه و ریشه‌ی دندان را تقویت می‌کند و برای رفع خشکی دهان هم مفید است. نگران سرطان معده نباشید. چاقاله بادام‌ ترکیبات اسیدی ویژه‌ای دارد که وجود آنها در معده از آسیب رسیدن به بافت معده و بروز سرطان جلوگیری می‌کند. البته این نکته را درنظر داشته باشید که این میوه خوش طعم بهاری از نظر ویتامینC کامل نیست.این باور هم که‌ کم کالری بودن آن موجب لاغری می‌شود اصلا مورد تائید نیست.

عضلاتتان نمی‌گیرد!

اگر چاقاله بادام را به اندازه بخورید و نکات بهداشتی در مورد شیوه‌ی مصرف آن را رعایت کنید می‌توانید از فواید مهم آن مثل جلوگیری از گرفتگی عضلات بهره‌مند شوید. این میوه‌ی سبز رنگ که در واقع بادام کال و نارس است سرشار از کلروفیل است. کلروفیل در بدن ما در‌ مسیر کانال گوارشی به تولید منیزیم کمک بسیاری می‌کند. منیزیم هم در کاهش گرفتگی عضلات نقش موثری دارد. بنابراین خوردن به اندازه و متعادل چاقاله بادام تا اندازه‌ای می‌تواند به بهبود گرفتگی عضلات شما کمک کند.

چاقاله رسیده را بخورید!

به ‌طور کلی مواد مغذی میوه‌ی کال و نارس بادام کمتر از رسیده‌ی آن است و از نظر کلسیم، آهن و به ‌طور کلی املاح معدنی نسبت به بادام رسیده در سطح پایین‌تری قرار دارد. رسیده‌ی این میوه افراد را در برابر بیماری‌هایی مثل پوکی استخوان، افزایش کلسترول، کم‌خونی و چسبندگی روده‌ها محافظت می‌کند اما تا وقتی کال است این ویژگی‌ها را ندارد. در واقع میوه‌ی سبزرنگی نظیر چاقاله بادام كه كال و نارس است سرشار از كلروفیل است. كلروفیل داخل بدن در مسیر كانال گوارشی به تولید منیزیم كمك شایانی می‌كند و از آنجا كه منیزیم برای كاهش گرفتگی عضلات نقش بسزایی دارد، خوردن متعادل آن می‌تواند تا حدی در بهبود گرفتگی عضلات مفید واقع شود.

از سوی دیگر این نوبرانه تركیبات اسیدی دارد كه وجود آنها در معده مانع آسیب رسیدن به بافت معده و بروز سرطان معده می‌شود؛ البته باید گفت این نوبرانه از نظر ویتامین C كامل نیست و كم كالری بودن آن نیز موجب لاغری نمی‌شود.

این میوه اغلب هضم سنگینی دارد و از آنجا كه با هدف كسب سود بیشتر توسط باغداران با وسوسه دلالان و واسطه‌ها زودهنگام عرضه می‌شود بیش از حد كال و نارس بوده و طبیعت آن بسیار سرد است به گونه‌ای كه فرد با مصرف بیش از اندازه آن به اصطلاح عامیانه سردی می‌كند و گاهی دچار عوارضی از قبیل دل‌درد، تهوع، اسهال و سردرد می‌شود.

زیاد نخورید

چاقاله بادام‌هایی که مقداری تلخی دارند حاوی مقدار بسیار کمی اسیدسیانیدریک به علاوه ترکیبی از سم خطرناک سیانور هستند. بنابراین بهتر است در خوردن این نوبرانه‌های بهاری خوشمزه احتیاط کنید؛ چون مصرف زیاد آنها احتمال مسمومیت به‌ دنبال دارد.

حصبه در کمین شماست

اغلب میوه‌فروشان و فروشندگان دوره‌گرد با آب جوی یا چاه مبادرت به شستن این میوه می‌كنند كه می‌تواند عاملی برای بروز بیماری‌های گوارشی به‌ ویژه حصبه شود.چاقاله بادام با وجود همه‌ی ‌خوشمزگی‌هایش اگر نشسته و آلوده باشد احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی گوارشی از جمله حصبه و مسمومیت‌های غذایی‌ را به دنبال دارد. بیماری حصبه نوعی عفونت باکتریایی است که از طریق مصرف آب یا غذای آلوده می‌تواند به انسان منتقل شود. البته این حالت در کودکان و افراد بالای ۶۰ سال رایج‌تر است. عوارض این بیماری شامل کاهش شدید آب و املاح بدن، سوراخ شدن روده‌ها، خونریزی دستگاه گوارش، عفونت استخوان و بالاخره هپاتیت است.