لذت خواب زیر کرسی…

لذت خواب زیر کرسی…

حتما برای شما هم خیلی  جالب و شگفت‌انگیز خواهد بود که بدانید با انجام یک کار ساده و لذت‌بخش ضمن کسب سلامتی ، می‌توانید به  هم‌وطنان خود خدمت کنید و از اجر الهی نیز بهره‌مند شوید. استفاده از کرسی و احیای این سنت حکیمانه‌ی ایرانیان علاوه بر صرفه جویی بسیار زیاد در مصرف گاز ، باعث حفظ سلامتی بدن شده و فواید بی‌شماری را به همراه دارد.

 رفع کم خونی

پاها در زیر کرسی  آرام آرام گرم می‌شود. در این حالت مغر استخوان که کارش خون‌سازی است شروع به فعالیت کرده و عملیات خون‌سازی را تقویت می‌کند.

پاکسازی بدن

زیر کرسی آرام آرام عروق گشادتر می‌شوند . خون گرم می‌شود . وقتی بدن در حالت افقی است خون راحت‌تر  گردش می‌کند . دریچه‌ی قلب راحت‌تر باز و بسته شده، خون‌رسانی در بدن بهتر صورت می‌گیرد و مواد زائد از سلول‌ها و بافت‌ها خارج می‌‌شود.

تقویت حافظه

هنگامی که خون‌رسانی در کل بدن سریع‌تر  می‌شود به دنبال آن خون‌رسانی به مغز هم سریع‌تر صورت می‌گیرد و  سلول‌های مغزی گرم‌تر  و فعالیت‌های مغزی بیشتر شده و این امر موجب تقویت حافظه می‌شود.

درمان  آرتروز رماتیسم ، درد زانو و درد کمر و دیسک  با کرسی

پا دردی‌ها کرسی برای شما واجبست! وقتی در سرما لباس گرم می‌پوشیم بیرون بدن گرم می‌شود . از درون گرم نمی‌شویم . اما زیر کرسی، بدن از داخل گرم می‌شود . مخصوصا پاها که گرم می‌شود  برای آرتروز رماتیسم ، درد زانو و درد کمر و دیسک فوق‌العاده عالی اثر می‌‌گذارد.

دفع اخلاط اضافه و کاهش قند خون

این گرمی ملایم و تدریجی، سودا و بلغم زائد را از بین می‌برد حتی تاثیرات مثبتی روی لوزالمعده می‌گذارد که برای کاهش قند خون بسیار مفید است و به کنترل دیابت کمک شایانی می‌کند.

خواب آرام و راحت با کرسی

کرسی  ترشح غدد بدن را تنظیم می‌کند . مخصوصا خانم‌هایی که قاعدگی‌های دوره‌ای دردناک و سخت(دسمنوریا) دارند برایشان عالی است. کرسی یک نوع تنظیم کننده‌ی  هورمونی بدن است.

لحاف کرسی

خود لحاف کرسی هم باید از جنس نخی و پشمی باشد تا الکتریسیته‌ی ساکن  بدن را دفع ‌کند.این لحافی که لزوما باید از جنس نخ یا پشم تهیه شود، ضد سودا و آرامش‌بخش است .

 کرسی، طراحی شده بر مبنای تدابیر تندرستی

بهتر است محیط بیرون کرسی خنک‌تر باشد و خیلی گرم نباشد. همان‌گونه که در زمستان ریشه‌ی درخت زیر زمین جای گرمی دارد و بالای آن در معرض سرما قرار دارد.

چگونه کرسی درست کنیم؟

از تدابیر تندرستی آدمیان از نگاه پزشکی ایرانی، یکی هم توصیه به این است که بدن باید تحت‌تأثیر گرمای تابستان و سرمای زمستان قرار گیرد؛ چیزی که امروزه اصلا رعایت نمی‌شود و چنان در منزل و محل کار از تهویه‌ی مطبوع! بهره می‌بریم که معمولا لباس کارمان می‌تواند یکی باشد و در همه‌ی فصول، با یک لباس نازک خانگی در خانه به سر می‌بریم!
در طراحی کرسی‌ها، همیشه هوای اتاق کرسی، سرد و بدون یک وسیله گرمایشی است؛ یعنی سر و بخشی از تنه در معرض سرما هستند و نیمه‌ی پایینی بدن و به ‌ویژه پاها، گرم می‌شوند؛ این وسیله حاصل یک طراحی هوشمندانه است و البته که افراد، سر خود را در خواب، با کلاهی نازک یا روسری نازک نخی می‌پوشانند….
خوب است به دوستان خود توصیه کنیم از زیادی گرم‌کردن یا سردکردن محل اقامت و به‌ویژه خانه‌های خود پرهیز کنند و بگذارند مادر طبیعت با تغییرات آب‌وهوایی، بدن‌هایشان را بسازد.
فواید این کار و کرسی‌داشتن، بسیار فراتر از صرفه‌جویی در سوخت و انرژی است. کرسی نیز، به‌مانند بسیاری از سنت‌های ایرانی، یک طراحی هوشمندانه و حکیمانه سلامت‌محور دارد.

چه خوب که کرسی‌هایمان را جایی دور از تلویزیون برپا کنیم و شب‌ها با اعضای خانواده، دور از جعبه فریبنده‌ی جادو، با میوه و آجیل دور آن جمع شویم و به هم لبخند بزنیم و گپ‌وگفت کنیم و شعری بخوانیم و متلی بگوییم و از حال هم باخبر شویم که در چنین رفتار رٶیایی، فواید بسیار نهفته است. تندرستی هم‌نشین‌مان باد.

با یک لامپ ۶۰ وات و یا یک هیتر کوچک تایمردار می‌شود یک کرسی  درست کرد؛ البته توصیه می‌کنم حتما نکات ایمنی رعایت شود تا  خطرساز نگردد.  میز کرسی را هم می‌شود در بقیه‌ی فصول به عنوان میز در منزل استفاده کرد .

صرفه جویی و اقتصاد مقاومتی
فکر کنید وقتی از کرسی استفاده می‌شود چقدر در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود؟یعنی می‌شود بخاری‌ها را کاملا خاموش کرد.

چقدر از این هزینه‌های گاز و تلفات گاز گرفتگی کم می‌شود؟  چقدر در مصرف انرژی صرفه جویی می‌شود؟آیا این یک جهاد اقتصادی نیست؟

پس بهتر است سنت‌های درستمان را پاس بداریم و هم در جهت حفظ سلامتی و هم مصرف بهینه‌ی انرژی به فکر برپایی یک کرسی گرم در دل فصل سرما باشیم.