شربت سرماخوردگی “بالنگو” را در خانه بسازید

شربت سرماخوردگی “بالنگو” را در خانه بسازید

این روزها که سرمای و آلودگی هوا و دیگر شرایط محیطی دست به دست هم داده و شرایط را برای ابتلا و بروز بیماری سرماخوردگی فراهم آورده است یکی از راه‌هایی که می‌توان با آن بدن  خود را از آسیب مصون داشت پناه بردن به درمان‌ با داروهای گیاهی‌ است.در این نوشتار می‌خواهیم به طرز تهیه‌ی شربت بالنگو در مبارزه با سرما خوردگی بپردازیم. مصرف شربت تخم بالنگو مانع بروز سرماخوردگی در افراد می‌شود. تخم بالنگو مقوی معده، قلب و مغز است و اخلاط سوخته را دفع می‌کند. به همین دلیل قوه‌ی مُدبره را تقویت کرده در نتیجه مقاومت بدن افراد را در مقابل سرماخوردگی افزایش می‌دهد.
درباره‌ی اثرات مفید تخم بالنگو باید گفت که مقوی قلب است، باعث کاهش تپش قلب و احساس سبکی در قفسه‌ی سینه می‌شود، همچنین در کاهش احساس وحشت و اضطراب نیز مفید است.

افراد و اطفالی که به‌طور دائم به نزله (ترشحات پشت حلق) و زکام (سرماخوردگی) دچار می‌شوند، اگر یک سال به‌طور مداوم به‌جای آب، شربت تخم بالنگو بخورند, دیگر سرما نمی‌خورند زیرا تخم بالنگو مقوی معده، قلب و مغز است و اخلاط سوخته را دفع می‌کند, به همین دلیل قوه‌ی مُدبره را تقویت کرده در نتیجه مقاومت بدن افراد را در مقابل سرماخوردگی افزایش می‌دهد.
شربت تخم بالنگو را می‌توان در ورم روده (کولیت)، به‌عنوان یک «کمک‌دارو» نیز تجویز کرد؛ مصرف این شربت تأثیر زیادی در درمان ورم روده دارد به‌خصوص اگر میزان گلاب بیشتر باشد, در این صورت بهتر است شربت را گرم بخورند و شکم را گرم نگه دارند.

دستور تهیه شربت تخم بالنگو

ــ یک‌سوم لیوان گلاب
ــ دوسوم لیوان آب
ــ یک قاشق مرباخوری شکر
ــ یک قاشق چایخوری تخم بالنگو

برای درمان سرماخوردگی این مواد را با هم مخلوط و مصرف کنید.