با مزاج‌تان آشتی کنید

با مزاج‌تان آشتی کنید

افزایش حرارت بدن در جوانی

در ۳۰ تا ۴۰ سالگی مقداری از رطوبت‌های بدن کم می‌شود و حرارت بدن بیشتر خود را نشان می‌دهد، بنابراین در این دوره‌ی زمانی، ممکن است جوان احساس حرارت بیشتری در بدن خود کند. این دوره از نظر مزاجی، گرم و خشک است و باید از زیاده‌روی در مصرف غذاهایی با مزاج گرم و خشک که خلط صفرا را افزایش می‌دهند پرهیز شود.

بسیاری از افراد در این دوران جوش می‌زنند، عصبی و تندخو شده و خواب‌شان کم می‌شود. این افراد باید از مصرف زیاد ادویه‌های تند مانند فلفل و شیرینی، شوری و سرخ کردنی‌ها پرهیز کنند و بیشتر از خنکی‌ها مانند انار، آب انار، آلبالو، هلو، شلیل، لیمو، آبلیمو، آب زرشک، آبغوره، کاهو، سکنجبین و آش‌ها و سوپ‌های سبزیجات و لبنیات مانند ماست و دوغ استفاده کنند تا صفرا کم شود و فرو نشیند و بتواند باعث تعدیل گرمی و خشکی بدن شود.

افراد در سنین رشد و جوانی، قدرت هضم بالایی دارند و در نتیجه می‌توانند گوشت‌ها و غذاهای سنگین را به خوبی هضم کنند.

افزایش سردی مزاج در سالمندی

در طب سنتی به ۴۰ تا ۶۰ سالگی، دوران میانسالی گفته می‌شود و مزاج آن رو به سردی و خشکی است. بالای ۶۰ سالگی را پیری می‌نامند که سردی و تری بر بدن غلبه دارد. باید توجه داشت از ۴۰ سال به بعد باید تدابیر مربوط به سنین بالا آغاز شده و از ۶۰ سال به بعد این امر باید خیلی جدی گرفته شود.

افراد بالای ۶۰ سال باید مراقب سردی و تری مزاج باشند. معمولا در این سن، سالمندان به وضوح متوجه تغییر مزاجی‌شان می‌شوند و به ناسازگاری بدن‌ با آنچه قبلا می‌خوردند یا می‌نوشیدند پی می‌برند.

در دوران پیری بر میزان رطوبت‌های زائد بدن افزوده و گاهی مشاهده می‌شود برخی افراد مسن دچار پف آلودگی در ناحیه‌ی صورت به خصوص زیر چشم‌ها، آویزان شدن بافت‌ها، پوست و عضلات، خواب آلودگی و ضعیف شدن حافظه می‌شوند که دلیل بروز همه‌ی این علائم می‌تواند وجود رطوبت زائد در بدن این افراد باشد.

این افراد باید از زیاده‌روی در مصرف ترشی‌ها، آب، لبنیات و میوه‌های سرد بپرهیزند و مصرف خوردنی‌های گرم مانند نان تازه، غلات، گوشت گوسفندی تازه یا عصاره‌ی گوشت، گوشت پرندگانی مانند کبک و بلدرچین را در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانند.

این گوشت‌ها در گروه غذاهای خون‌ساز، سهل الهضم و پرانرژی، اما کم حجم هستند که اغلب سالمندان به دلیل ضعیف بودن قدرت ‌هاضمه‌شان باید بیشتر از آن‌ها مصرف کنند. همچنین در میان تنقلات بادام، پسته و نارگیل مفید است و چون در اغلب سالمندان یبوست بروز می‌کند، مصرف میوه‌هایی مانند سیب شیرین، سیب گلاب، انگور و به ویژه انجیر توصیه می‌شود.

غذاهای متناسب با مزاج انتخاب کنید

انسان‌ها در هر سنی با هر مزاجی که باشند، بهترین حالت سلامت برای‌شان، وقتی است که در مزاج‌شان تعادل ایجاد کنند و یکی از راه‌های اصلی حفظ تعادل مزاج، رعایت خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها متناسب با مزاج است که سبب سلامت و بروز عملکرد‌های جسمانی و روانی مطلوب می‌شود.

به عنوان مثال اگر افراد گرم مزاج، گرمی زیاد بخورند، از تعادل مزاج خارج شده و دچار گرمی و علائمی مانند تپش قلب، بی‌خوابی، یبوست، عصبانیت و پرخاشگری می‌شوند این به معنای سو مزاج و بروز بیماری است که باید جلوی آن هرچه سریع‌تر گرفته شود. بنابراین باید از مصرف زیاد گرمی پرهیز کنند.