سلامتی مزاج‌ها با بهترین غذاها

سلامتی مزاج‌ها با بهترین غذاها

صفــــراوی‌ها

غذاهای چرب و شیرین، صفرا را زیاد می‌کنند. از علائم غلبه‌ی این مزاج می‌توان به تلخ شدن دهان، عطش، سرگیجه، سردرد، یبوست، تندخویی، غلظت ادرار، کاهش اشتها و کابوس‌های شبانه اشاره کرد. این افراد گاهی پرانرژی و گاهی کم‌انرژی هستند. طبع صفرا کاملا گرم و خشک بوده، به همین دلیل پوست این افراد خشک و فاقد رطوبت مناسب است و رنگ آن‌ها گرایش به زردی دارد.

غذاهای مفید: غذاهای سرد برای این افراد بسیار مناسب است مثل انواع میوه‌ها مانند انار، هندوانه، مرکبات، سبزیجات تازه، لیموترش، نخودفرنگی، قارچ، برنج سفید و آب زرشک. این افراد باید از غذاهای ملین مثل خاکشیر، آلو بخارا و اسفرزه استفاده کنند. ماست و کاهو هم چون سرد و تر هستند باعث دفع صفرا می‌شوند.

غذاهای مضــر: غذاها سرخ‌کرده و پرچرب، ادویه‌های گرم، فست فودها، ماکارونی، آش‌های سنگین، شیرینی‌ها، آجیل، گوشت، تنقلات زیاد، بادمجان، غذاهای حاضری مثل ساندویچ، سوسیس، کالباس و…. برای این افراد مضر است، زیاده‌روی در مصرف این مواد باعث ترشح بیش از حد صفرا و ایجاد سنگ‌های صفراوی می‌شود.

 دموی‌ها

خلط دم (خون) گرم و تر است و مهم‌ترین وظیفه‌ی آن، تغذیه‌ی بدن است، به همین دلیل به همه‌ی بدن می‌رود و در تشکیل و تولید گوشت و عضلات بدن نقش اصلی را دارد. افراد دموی مزاج، پوست مرطوب و گرم و منافذ پوستی بازی دارند، معمولا زیاد عرق می‌کنند و پرمو هستند. این افراد اشتهای خوبی داشته و تمایل به مواد گرم دارند، درحالی که برای کاهش حرارت بدن باید غذاهای سرد را در حد اعتدال مصرف کنند.

معمولا بیماری‌های افراد دموی در اثر افزایش حرارت و خون است، به همین دلیل حجامت به کنترل حرارت بدن این افراد کمک می‌کند. علائم غلبه‌ی دم در بدن سنگینی سر، کندی حواس، شیرین شدن دهان، سرخی پوست و قرمزی زبان است. علت غلبه کردن این مزاج معمولا پرخوری و مصرف زیاد غذاهای پرادویه و سرخ‌کرده است.

غذاهای مفید: دموی‌ها باید زیاد آب بنوشند، زیرا به رقیق شدن خون کمک و حرارت بدن را متعادل می‌کند. از آن‌جایی که این افراد معمولا پرخور هستند، رعایت میانه‌روی در خوردن، نکته‌ی مهمی برای آن‌هاست. به علت گرم بودن مزاج‌شان، بهتر است غذاهای سرد و خنک را در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانند مثل نان و سوپ جو، لیموترش، انار، غذاهای خام به خصوص میوه و سبزی، زرشک، غذاهای سبک و روغن زیتون.

غذاهای مضـر: مصرف غذاهای سرخ‌کرده و حجیم، انواع غذاهای آماده و شیرینی‌‌ها، کره، غذاهای نشاسته‌ای، دوغ، نوشابه، آب یخ، گوشت زیاد، ادویه‌های گرم، خرما، ماست، انواع ترشی، سرکه و بادمجان برای این مزاج مضر است.

ســــوداوی‌ها

سودا سنگین‌ترین خلط بدن و سرد و خشک است. غذاهای مانده، شور، بیات و نمک سود، سودا را زیاد می‌کنند و در خوردن آن‌ها باید احتیاط کرد. سودای طبیعی همان رسوباتی است که در خون تشکیل می‌شود و تیرگی خون از آن است. پوست افراد سودایی خشک و رنگ پوست آن‌ها تیره است. مزه‌ی دهان آن‌ها شور یا ترش است و دهان خشک دارند. تمایل‌شان به گرمی زیاد است و در اثر غلبه‌‌ی سودا، زود خسته می‌شوند. بی‌نشاط و افسرده و دچار خودخوری، شوری دهان و بی‌حوصلگی هستند. اگر این خلط به تعادل نرسد، مشکلات روحی و روانی بر فرد عارض می‌شود.

غذاهای مفید: خوردن غذاهایی با طبع گرم برای این افراد مناسب‌تر است مثل گوشت ماکیان، مرغ خانگی، شتر، گوسفند، سبزی تازه و ادویه‌های گرم مثل زنجبیل، هل، دارچین، نعناع، مرزه، زعفران، عسل و خرما.

غذاهای مضر: مصرف ماست، پنیر، شیرینی‌های آماده، غذاهای فرآوری شده، غذاهای سرخ‌کرده و بادمجان باید برای سوداوی‌ها محدود شود. این افراد تمایل زیادی به خوردن چای، دوغ و ماست دارند، ولی باید از مصرف بی‌رویه‌ی آن‌ها بپرهیزند. بلغمی‌ها

بلغم همان سیستم ایمنی بدن است که با تغذیه‌ی نامناسب ضعیف می‌شود و درنتیجه، بدن آدمی را در مقابل انواع بیماری‌ها آسیب‌پذیر می‌کند، در واقع سیستم ایمنی بدن علیه خود وارد عمل می‌شود. بهترین درمان برای بیماران بلغمی، پرهیز از غذاهای مضر است.

غذاهای مفید: تمام غذاهای گرمی‌بخش مانند گوشت شتر، گوسفند، کبوتر، سار، بوقلمون کباب شده، میوه‌های رسیده، ادویه‌های گرم، دانه‌ی خردل، سیر، شلغم، هویج، کلم قمری، ترب سیاه و سفید، ساقه‌ی کرفس، ریحان، جعفری، مرزه، ترخون، تره و شوید برای بلغمی‌ها مناسب است.

غذاهای‌ مضر: این افراد باید از خوردن لبنیات، ترشی‌ها و مصرف غذاهای سردی بخش بدون مصلح و چای خوداری کنند.