۵+۱ گیاه برای تصفیه‌ی خون

۵+۱ گیاه برای تصفیه‌ی خون

خستگی، نفخ، پوست خشک و کدر می‌توانند جزو علایمی باشند که نشان می‌دهند خون شما تمیز نیست و حاوی برخی توکسین‌هاست. این یعنی احتمال دارد پای کمبود ویتامین‌ها در میان باشد. حتی امکان دارد سلول‌ها از عناصری اشباع باشند که باید حتما از بدن دفع شوند. خوشبختانه روش‌های طبیعی‌ وجود دارد که برای تصفیه‌ی خون مفید هستند. با گیاهان تصفیه کننده‌ی خون بیشتر آشنا شوید.

سلامت خون ما

همان‌طور که می‌دانید کلیه‌ها و کبد ارگان‌های مسوول تصفیه کننده‌ی خون و دفع سموم بدن هستند، اما لازم است که با روش‌های ساده و طبیعی به این ارگان‌های حیاتی کمک کرد. لازم است که رژیم سالم و مناسبی داشته باشید و با مصرف برخی از نوشیدنی‌ها به پاک‌سازی بدن و تصفیه‌ی خون کمک کنید. تمیزی خون برای همه از اهمیت بالایی برخوردار است چون باعث پیشگیری از ابتلا به برخی از بیماری‌ها و ناخوشی‌ها می‌شود. علاوه بر این، تصفیه‌ی خون به داشتن پوستی زیبا و سالم کمک کرده و سلول‌ها را از پیری زودرس حفظ می‌کند. لازم است که با مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین‌ها از ابتلا به کم‌خونی پیشگیری کنید.

قبل از معرفی گیاهان و دمنوش‌های تصفیه کننده‌ی خون، چند ماده‌ی غذایی را معرفی می‌کنیم که کمک زیادی به پاک‌سازی بدن‌تان می‌کند.

میوه‌های تصفیه کننده‌ی خون

لیموترش، انگور، پرتقال، گریپ فروت، آناناس، کیوی، توت فرنگی و غیره.

سبزیجات تصفیه کننده‌ی خون

سیر، پیاز، هویج، کرفس، جعفری، جوانه‌ها، سویا و غیره.

 

گیاهان تصفیه کننده‌ی خون

گیاه باباآدم

ما توکسین‌های بدن را از طریق پوست و ادرار دفع می‌کنیم اما برای افزایش سرعت این روند می‌توانید به گیاه باباآدم اعتماد کنید. باباآدم یک گیاه تمیزکننده‌ی ویژه است که برای تصفیه‌ی خون و سیستم لنفاتیک موثر عمل می‌کند. می‌توانید این گیاه را از عطاری‌ها تهیه کنید. باباآدم باعث پاک‌سازی بدن و بهبود جریان خون شده و از احتباس آب در سلول‌ها، نفخ و سنگینی معده پیشگیری می‌کند. این گیاه برای درمان آرتریت، سیاتیک، نقرس، آکنه، کاهش اسیدیته، رفع سنگ کلیه، سنگ کیسه‌ی صفرا و همچنین پیشگیری از بیماری‌های کبدی و صفراوی، درمان عفونت ادرار، هرپس، تب، دیابت و… نیز مفید است. می‌توانید روزانه تا دو فنجان دمنوش گیاه باباآدم میل کنید و نتیجه را ببینید.

اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید بهتر است قبل از استفاده از گیاهان با پزشک خود مشورت کنید.

گیاه آقطی

گیاه آقطی یک ملین خوب و در عین حال، تمیزکننده‌ی بدن و ضدعفونی کننده است. این گیاه باعث کاهش حالت نفخ و التهاب‌های بدن می‌شود. گیاه آقطی قابض طبیعی بوده و جزو تصفیه کننده‌های موثر خون محسوب می‌شود. می‌توانید از این گیاه برای پاک‌سازی کلیه‌ها و کبد استفاده و دمنوش آن را بعد از غذا میل کنید. همچنین می‌توانید از کپسول‌های آن نیز استفاده کنید. البته لازم است که برای مصرف هر نوع مکمل یا قرصی ابتدا نظر پزشک‌تان را جویا شوید.

گزنه

گزنه حاوی آهن است و کم خونی را کاهش می‌دهد. در روزهای سرد، هیچ چیز به اندازه‌ی نوشیدن یک فنجان دمنوش گزنه برای بدن مفید نخواهد بود. گزنه برای تصفیه‌ی سریع خون و حذف توکسین‌های آن فوق‌العاده است. این گیاه ادرارآور بوده و برای تمیزکردن کلیه‌ها و کبد موثر عمل می‌کند.

قاصدک

قاصدک، قاصد سلامتی است. در پایان هر روز، یک فنجان دمنوش قاصدک میل کنید تا توکسین‌های بدن‌تان دفع شده و جریان خون‌تان بهبود یابد. کافی‌ست مقداری از این گیاه را با یک فنجان آب جوش به مدت پنج دقیقه دم کرده و سپس نوش جان کنید.

زوفا

باید بدانید که زوفا برای تصفیه‌ی خون و دفع چربی‌های مضر بدن فوق‌العاده است. این گیاه را از عطاری تهیه کنید و دمنوش آن را برای پاک‌سازی بدن‌تان از شر توکسین‌ها مصرف کنید. می‌توانید روزانه تا دو فنجان از این دمنوش را میل کنید.

 

آلوئه‌ورا

این گیاه مفید برای درمان بسیاری از ناخوشی‌های روزمره و همچنین پاک‌سازی بدن از توکسین‌ها یا همان سموم مفید است. آلوئه‌ورا باعث پاک‌سازی کبد و کلیه‌ها می‌شود. می‌توانید چای آلوئه‌ورا میل کنید. یک قاشق عصاره‌ی آلوئه‌ورای خالص را در یک فنجان آب جوش دم کنید و سپس آن را صاف کرده و اجازه دهید به مدت پنج دقیقه بماند. بهتر است چند قطره لیموترش نیز به این چای اضافه کنید تا طعم آن، بهتر و خواصش بیشتر شود.