خواص طلایی گل کلم

خواص طلایی گل کلم

گل کلم، قاتل سرطان

مصرف گل کلم، احتمال ابتلا به انواع سرطان‌ها به خصوص سرطان‌های پروستات، سینه، روده، تخمدان و مثانه را کاهش می‌دهد. محققان در بررسی‌های خود دریافتند مصرف نصف پیمانه گل کلم در روز، احتمال ابتلا به سرطان پروستات را تا ۵۲ درصد کاهش می‌دهد.

کمک به هضم بهتر

گل کلم منبع خوبی از فیبر رژیمی محسوب می‌شود که برای هضم بهتر غذا از اهمیت اساسی برخوردار است. اگر به مقدار کافی فیبر در برنامه‌ی غذایی خود داشته باشید، مواد غذایی به نرمی از روده‌ها عبور می‌کنند. ترکیبی در گل کلم موسوم به «گلوکورافین» وجود دارد که می‌تواند از شکم و روده‌ها در برابر ابتلا به برخی بیماری‌ها از جمله سرطان و زخم‌ معده پیشگیری کند.

آنتی‌اکسیدان‌ها

گل کلم‌، حاوی مقادیر فراوانی از آنتی‌اکسیدان‌ها بوده که می‌توانند از ابتلا به انواع سرطان‌ها، بیماری‌های قلبی و سکته‌ی مغزی پیشگیری کنند. آنتی‌اکسیدان‌‌ها،‌ همچنین در تخریب رادیکال‌های آزاد که موجب پیری زودرس می‌شوند، اهمیت اساسی دارند.

ضد التهاب

وجود اسیدهای چرب امگا ۳ و ویتامین K در این سبزی، به پیشگیری از ایجاد التهاب مزمن که منجر به برخی بیماری‌ها مانند آرتروز، سرطان، دردهای مزمن و بیماری‌های خاص روده‌ می‌شود، کمک موثری می‌کند.

بارداری

گل کلم مقادیر فراوانی فولات (B9، ویتامینی که برای یک بارداری سالم توصیه می‌شود) دارد. کمبود فولات در زنان باردار می‌تواند منجر به بروز برخی بیماری‌ها از جمله ایجاد برخی نقایص هنگام تولد و کم‌ وزنی نوزاد شود.

ویتامین‌های B

علاوه بر فولات، گل کلم سرشار از ویتامین‌های دیگر مهم B مانند نیاسین، ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک و تیامین نیز هست.

سلامت قلب

گل کلم به روش‌های بسیاری از ابتلا به بیماری‌های قلبی در فرد پیشگیری می‌کند. گل کلم ماده‌ای موسوم به «آلیسین» دارد که احتمال بروز بیماری‌های قلبی و سکته‌ی مغزی را کاهش می‌دهد.

کاهش وزن

گل‌ کلم ماده‌ی غذایی فوق‌العاده‌ای برای کاهش وزن محسوب می‌شود چرا که کم کالری بوده و به روش‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد. برای نمونه می‌توانید آن را درون انواع سالادها رنده کنید، همراه با برنج بپزید یا آن را پخته و پوره کرده و سپس آن را با پوره‌ی سیب‌زمینی مخلوط کنید.