ماه: آبان ۱۳۹۶

باورهای نادرست درطب مکمل را جدی بگیریم!

باورهای نادرست درطب مکمل را جدی بگیریم!

استفاده از طب‌ مکمل و سنتی روز به روز با اقبال بیشتر مردم مواجه می‌شود و بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند از روش‌های طبیعی‌تر و کم‌عارضه‌تر برای درمان بیماری‌هایشان استفاده کنند، اما متاسفانه شناخت درست و کافی از شاخه‌های این طب، در میان مردم و حتی جامعه پزشکی وجود ندارد.

روش‌های سنتی درمان « زونا»

روش‌های سنتی درمان « زونا»

بهترین درمان برای بیماری زونا داروهای شیمیایی ضد ویروس است، اما درمان‌های گیاهی و خانگی با کمک طب سنتی می‌تواند کمک کننده و مکمل درمان اصلی باشد. بهترین، سریع‌ترین و موثرترین روش درمان خانگی زونا با طب سنتی، انجام حجامت است.

انواع گوشت‌های حیوانی و چند و چون‌های آن

انواع گوشت‌های حیوانی و چند و چون‌های آن

در فرهنگ تغذیه و سفره‌ی سلامتی که با فرهنگ زندگی – منطقه و اقلیم – آب و هوا و نوع بافت آن شهر یا
روستا ارتباط مستقیم دارد می‌توان گفت که وعده‌ی غذاها و نوع طبخ آن‌ها و حتی موارد مورد استفاده هر غذایی بر اساس مزاج آن شهر و مزاج مردمان آن سرزمین نسبت به زندگیشان طراحی شده است و اگر در شهر‌های شمال ماهی با زیتون پرورده میل می‌شود یا شهرهای آذربایجان بیشتر غذاهای کبابی مرسوم است یا در سمت جنوب کشور بیشتر غذاهای تند و ادویه‌ای مرسوم است حتما نیاز مزاج آن منطقه را طلب می‌کند

آموزش دادن کودکان دبستانی درباره غذا و غذا خوردن

آموزش دادن کودکان دبستانی درباره غذا و غذا خوردن

تحقیقات زیادی در مورد ارزش خوردن صبحانه در کودکان دبستانی در کشورهای مختلف انجام گرفته است ونشان داده که کودکانی که صبحانه نخورده به مدرسه می‌روند,در آزمایش‌های یادگیری زیادتر اشتباه می‌کنند,تفاوت‌ها را کمتر تشخیص می‌دهندوقدرت حفظ کردن آنها کمتر است.همچنین کودکانی که دچار مشکل غذایی و کوتاهی قد باشند وصبحانه نخورده به مدرسه می‌روند ,مشکلات یادگیری بیشتری دارند.

غذای لذیذی به نام آبگوشت و خواص آن

غذای لذیذی به نام آبگوشت و خواص آن

« غذای لذیذ: مادر امین و اکرم غذا می¬ پزد. امین و اکرم در پختن غذا به او کمک می¬ کنند. مادر، آبگوشت می ¬پزد. وقتی آبگوشت آماده شد، آن را در کاسه ¬ای می ریزد و سر سفره می¬ گذارد. آبگوشت غذای لذیذی است. امین و اکرم این غذا را خیلی دوست دارند. آنها از خوردن آبگوشت لذت می¬ برند.»

درمان نفخ معده

درمان نفخ معده

نفخ معده از شایع‌ترین علائم گوارشی است که در زنان بیشتر از مردان بروز پیدا می‌کند.نفخ به احساس سفتی و پری شکم، همراه با حس حرکت گاز در آن گفته می‌شود. این مشکل از شایع‌ترین علائم گوارشی است که در زنان بیشتر از مردان بروز پیدا می‌کند.سردی مزاج معده موجب بروز نفخ می‌شود.سرد شدن مزاج معده دارای علائمی مانند سوءهاضمه و هضم غذاهای خیلی سبک و عدم هضم غذاهای سنگین، ترش کردن معده و تمایل به مصرف غذاهای سرد است.