ماه: دی ۱۳۹۸

ایدز درمان دارد یا خیر؟

ایدز درمان دارد یا خیر؟

دهم آذر ماه، روز جهانی ایدز نام گذاری شده است. این بیماری سالهاست که در سراسر جهان شیوع پیدا کرده و راه های زیادی برای پیشگیری از بروز این بیماری عنوان شده است. همچنین جهت درمان این بیماری بسیار تحقیق و بررسی صورت پذیرفته ولی نتیجه قطعی برای درمان آن گزارش نشده است. دراین بین افرادی سودجو، مدعی درمان این بیماری به روش های متعددی شده اند که گاها سبب به وجود آمدن مشکل و تشدید بیماری شخص شده است. از این رو درصدد آن شدیم که مصاحبه ای با مرکز تحقیقات ایدز ایران و سپس مصاحبه ای با مراکز معتبر طب سنتی و طب نوین داشته باشیم تا همه چیز درباره این بیماری مشخص شود.

گوش ها سخن می گویند

از قدیم‌الایام صرفا گوش‌ها شنونده‌های خوبی بوده‌اند و کمتر کسی فکر می‌کرد که علم آدمی به آنجا برسد که بداند اهمیت این عضو کوچک در بدن چیست و از چه جایگاه مهمی برخوردار است؟ گوش‌ها علاوه بر اینکه در آناتومی بدن به عنوان عضو اصلی حس شنوایی معرفی شناخته شده‌اند، از نقش بسیار مهمی در تعادل آن حکایت دارند.

کورتون، دارویی که مد می شود

کورتون، دارویی که مد می شود

کورتون نام عامیانه گروهی از داروهای شیمیایی است که خاصیت «مسکن» و «تضعیف سیستم ایمنی بدن» را داشته و متاسفانه به علت رضایت مندی فوری بیمار، در اکثر بیماری‌ها تجویز می‌شود.

کرسی های مادربزرگ

کرسی چگونه وسیله‌ای بود؟ کرسی از چهارپایه‌ای (میزی) از چوب به اندازه ۱*۱ متر یا بیشتر و گاهی مستطیل تشکیل شده بود، که حدود ۴۰ یا۶۰سانتی متر بلندی داشته است. روی آن را با لحافی بزرگ در اندازه‌های ۴*۴ یا ۷*۷ متر و گاهی بیشتر یا کمتر پوشیده شده است. سپس روی لحاف را با […]