ماه: اسفند ۱۳۹۷

وقتی سردرد امان نمی‌دهد

وقتی سردرد امان نمی‌دهد

شاید کمتر توجیهی که در مفهوم سر دردهای پایدار و در تغییرات جایگاه خلط به معنی واقعی به آن پرداخته و به عنوان یک بیماری ماندگار معرفی شده، سر دردهای سینوزیتی است. از منظر طب اخلاطی که بیماری را تغییر جایگاه اخلاط در غیر محل خود می‌داند و ظهور آن علامتی بر یک علائم داخلی است، که نیاز است عامل برطرف شود، نه علامت.

این بیماری شما را زشت می‌کند

این بیماری شما را زشت می‌کند

یکی از بیماری‌هایی که بسیاری از افراد برای درمان آن مراجعه می‌کنند بیماری پمفیگوس، یک نوع بیماری پوستی است که پزشکی جدید دارویی برای درمانش ندارد و تنها داروهای حاوی کورتون تجویز می‌شود. این بیماری تبلوری از سودای برآمده از بلغم است و بیشتر افرادی که مبتلا به این بیماری هستند از سوء مزاج کبدی و کلیوی برخوردارند. نگرانی و استرس نیز، به عنوان یکی از اقسام اعراض نفسانی بر شدت بیماری می‌افزاید.

بنوشید و آرام شوید

بنوشید و آرام شوید

بابونه گیاهی دائمی و کوچک به ارتفاع تقریبا ۳۰ سانتی‌متر است و با بویی معطر که در چمنزارها و اراضی شنی می‌روید. ساقه‌ی آن به رنگ سبز مایل به سفید، برگ‌های آن کوچک، متناوب و دارای بریدگی‌های باریک و نامنظم و پوشیده از کرک است. گل‌های آن مجتمع در یک طبق هستند که در تابستان به شکل منفرد و در انتهای ساقه گل‌دهنده ظاهر می‌شوند. در هر طبق، گل‌های سفید در اطراف و گل‌های زرد در قسمت وسط قرار دارند. بابونه از قدیم برای درمان بیماری‌های مختلفی استفاده می‌شده است.

شاخه‌های این درخت دندان‌تان را تمیز می‌کند

شاخه‌های این درخت دندان‌تان را تمیز می‌کند

اراک درخت معروفی است که با شاخه‌هایش دندان‌ها را تمیز می‌کنند. میوه‌اش را «بریره» و هنگامی که آبدار شود، «مرد» نامند. اراک ۳ میوه‌ی گوناگون دارد. «کباث» که درشت و تقریبا شبیه انجیر است. «مرد» نرم‌تر و آبدارتر است و رنگ کباث را دارد. «بریر» شبیه منجوق‌های ریز است اما رنگ میوه یکی است. مردم و حیوانات همه این‌گونه‌ها را می‌خورند و بر اثر آن‌ها روی زبان مزه‌ای تند احساس می‌شود.

طناب‌های سبز و آبی، شایع‌ترین بیماری عروقی

طناب‌های سبز و آبی، شایع‌ترین بیماری عروقی

در این شماره قصد داریم واریس، یکی دیگر از بیماری‌هایی که تقریبا غریب به اتفاق‌مان از نزدیک مشاهده کرده‌ایم یا با آن دست به گریبان هستیم، را مورد بررسی قرار داده و راه‌های درمان در طب سنتی را ارائه دهیم.

مصرف غذاهای حاوی ویتامین D را افزایش دهید

مصرف غذاهای حاوی ویتامین D را افزایش دهید

ویتامین D (کلیسفرول) یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که بدن جهت رشد و تحکیم استخوان‌های خود به آن نیاز دارد. این نیاز در دوره‌ی رشد به خصوص در دوران نوزادی، کودکی، دوره‌ی بلوغ و دوره‌ی کهنسالی بسیار مهم است.

سـه روزه لاغـر شوید

سـه روزه لاغـر شوید

رژیم سیب‌زمینی یا برنامه‌ی غذایی سیب‌زمینی، یک رژیم کوتاه‌‌مدت است که ادعا می‌شود به افراد کمک می‌کند در زمینه‌ی کاهش وزن سریع به نتیجه برسند. این رژیم غذایی یک روش تغذیه‌ی متعادل مانند رژیم‌های غذایی دیگر نیست. طرفداران این رژیم ادعا می‌کنند رژیم سیب‌زمینی روشی سریع برای کاهش وزن، کاهش التهاب، تنظیم مجدد اشتها برای شروع کاهش وزن و سالم‌تر غذا خوردن است.