ماه: شهریور ۱۳۹۷

با مصرف این مواد غذایی خوش اخلاق باشید!

با مصرف این مواد غذایی خوش اخلاق باشید!

خوراکی‌هایی که خلق‌ و خوی انسان را تقویت می‌کند عبارت‌اند از: مواد غذایی سرشار از اسید فولیک همانند اسفناج، مواد غذایی مملو از سلنیوم نظیر غذاهای دریایی، کربوهیدرات‌ها (شامل شکر)، کافئین و سیر.

ترک سیگار با طب فشاری

ترک سیگار با طب فشاری

توتون سیگار دارای مواد شیمیایی مختلفی است که در بدن انسان مثل سم مضری صدمات زیادی را به وجود می‌آورد و از مهم‌ترین این مواد نیکوتین است. در بیشتر کتاب‌های فارماکولوژی، نیکوتین «پدر سموم» نامیده می‌شود.

کوفته تفرشی یا گندله

کوفته تفرشی یا گندله

این غذا برای بزرگسالان و کودکان و برای رشد جسمی و مغزی و قلبی بسیار مناسب است. علاوه بر این، در کاهش کلسترول خون موثر است و املاح مفیدی برای بدن دارد.

زیاد آب ننوشید!

زیاد آب ننوشید!

سلول‌های بدن برای سالم ماندن نیاز دارند که فضای اطراف آن‌ها بدون سموم باشد که این فضا همان مایع میان‌بافتی است. این مایع میان‌بافتی و غذایی که به سلول‌ها می‌رسد در طب سنتی «رطوبات ثانویه» نامیده می‌شود؛ اگر فضای اطراف سلول‌ها تمیز نباشد؛ یعنی، سموم و فضولات غذایی به خوبی دفع نشود، سلول‌ها نمی‌توانند به درستی کار کنند و غذای آن‌ها هم آلوده و سمی می‌شود.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی

بعد شنیدن نام قهوه اولین چیزی که به ذهن می‌آید طعم تلخ آن است. انتخاب نام قهوه برای نوشیدنی دلایل بسیاری دارد که واژه‌ی قهوه از زبان آفریقایی گرفته شده است.

فیروزه سنگ صلح و آرامش

فیروزه سنگ صلح و آرامش

فیروزه از قدیمی‌ترین سنگ‌های زینتی شناخته شده در جهان است. بر پایه‌ی شواهد تاریخی، شهرت و آوازه‌ی فیروزه‌ی ایران در جهان، دست کم به سده‌ی اول میلادی باز می‌گردد و جهانیان آن را به جهات گوناگون، به خصوص زیبایی و نیروی جادویی آن را گرامی می‌دارند و در زیورآلات، تزئین اشیا و بناهای مذهبی و تاریخی آن را مورد استفاده قرار می‌دهند.