ماه: اسفند ۱۳۹۶

چرا نباید آب سرد بخوریم؟

چرا نباید آب سرد بخوریم؟

دکتر حسن اکبری متخصص آسیب شناسی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره تأثیر خوردن آب سرد بر سلول‌های بدن گفت: «آب سرد به علت دارا بودن طبع سرد و تر روی NADH(نیکوتین آمید آدنین‌ دینوکئوتید؛کوآنزیمی که در تمام سلول‌های زنده وجود دارد) سلولی اثر منفی دارد و عبور الکترون برای متابولیسم مواد غذایی را کم می‌کند

آشنایی با خواص درماني گیاهان دارویی بهاره

آشنایی با خواص درماني گیاهان دارویی بهاره

فصل بهار دارد کم‌کم از راه می‌رسد و زمین و گیاهان برای رویش مجدد و نوزایی خود را آماده می‌کنند. زمینی که از خواب زمستانی برخاسته و تمام انرژی خودش را جمع کرده تا آنچه مورد نیاز مخلوقات در این فصل است را از راه ریشه‌ها و آوندهای گیاهان در آنها ذخیره کند تا به مصرف برسد.

فواید و مضرات سمنو برای سلامتی چیست؟

فواید و مضرات سمنو برای سلامتی چیست؟

سمنو که به نام‌های سمنو بوا، سمن بیا و سمنک و در لهجه‌ی شیرازی سمنی هم شناخته می‌شود نوعی دسر خوشمزه‌ی ‌ایرانی است که ‌از جوانه‌ی گندم و آرد تهیه می‌شود. سمنو را معمولا پیش از نوروز درست می‌کنند و به عنوان یکی از اجزای سفره‌ی هفت سین ایرانیان، از آن استفاده می‌کنند.

تدابیر و پیشگیری از بیماری‌های عید

تدابیر و پیشگیری از بیماری‌های عید

قبل از هر اقدام به درمانی لازم است تدابیر سلامتی و سالم زیستن را رعایت کنیم‌. تدابیر سلامتی از شش اصل مهم شروع می‌شود که ” سته‌ی ضروریه ” نامیده می‌شود‌. یعنی قبل از هر درمانی لازم است تا این شش اصل را یاد گرفته و در زندگی به کار ببریم تا نتایج مطلوبی بگیریم‌

خرنوب ،یک شکلات گیاهی

خرنوب ،یک شکلات گیاهی

خَرنوب با نام علمی: Ceratonia siliqua نام یک گونه‌ی گیاه دارویی از سرده‌ی خرنوب است. میوه‌ای است که از ۵۰۰۰ سال پیش شناخته شده‌است. چند صد سال پیش از این، به جای شکر در پخت شیرینی‌ها از آن استفاده می‌شد یا به جای شکر خورده می‌شد. نام این گیاه از واژه اکدّی خَروبو گرفته شده و در آرامی به صورت کروبو درآمده‌است.