ماه: بهمن ۱۳۹۶

بوعلی‌سینا برای بی‌خواب‌ها چگونه نسخه‌می‌پیچد؟

بوعلی‌سینا برای بی‌خواب‌ها چگونه نسخه‌می‌پیچد؟

دلیل بی‌خوابی از دیدگاه طب سنتی به خشکی مغز باز می‌گردد؛ وقتی مغز به اندازه‌ی کافی رطوبت نداشته باشد، بی‌خوابی ایجاد می‌شود. خشکی مغز می‌تواند همراه با گرمی یا سردی باشد.

میکروب‌کشی با شوینده‌های خانگی

میکروب‌کشی با شوینده‌های خانگی

در این نوشتار قصد داریم برای خانه‌داری نکات جدیدی برای ‌شما ارائه ‌دهیم. گاهی اوقات ساده‌ترین فرمول‌ها برای خانه‌داری و تمیز کردن، موثرترین آنها خواهند بود. در این مطلب موادی را به‌شما معرفی می‌کنیم که‌با ترکیبات ساده‌حاصل می‌شوند و می‌توانند در خانه‌داری و تمیز کردن خانه‌ به ‌شما کمک کنند. حتما این مواد در خانه‌‌ی شما وجود دارد. همه‌ی ‌این مواد شوینده ‌که خودتان می‌سازید فقط از دو ماده‌ تشکیل شده‌اند.

بررسی اثر صوت و موسیقی بر درمان انواع بیماری‌ها

بررسی اثر صوت و موسیقی بر درمان انواع بیماری‌ها

از دیر‌باز موسیقی در مناسک مذهبی، نیایش‌ها، آیین‌های درمانی، جشن‌ها و مراسم اجتماعی به‌کار می‌رفته، ولی در چند دهه‌ی اخیر، موسیقی به صورت یک فعالیت علمی ‌مستقل درآمده است. در دورانی که انسان نسبت به گذشته نیاز به تأمین نیروی حیاتی بیشتری برای مقابله با استرس‌های فزاینده‌ی محیط پیرامون خود دارد، از صوت و موسیقی می‌توان در جهت تامین سلامت و ارتقاء سطح کیفیت روحی –روانی زندگی بهره جست

یک دوران بارداری بدون تهوع با معجون گل قند

یک دوران بارداری بدون تهوع با معجون گل قند

دوران بارداری در خانوم‌ها دوره‌ایست که در آن به دلیل تغییرات هورمونی که در ساختار فیزیولوژیک بدن برای حفظ جنین در داخل رحم مادر رخ می‌دهد برخی زنان دچار پدیده‌ای می‌شوند که در زبان عامیانه به آن ویار می‌گویند

معایب و مزایای خوراک سنتی کله‌پاچه

معایب و مزایای خوراک سنتی کله‌پاچه

کله‌پاچه، یکی از غذاهای سنتی منطقه‌ی خاورمیانه و قفقاز جنوبی است. روش طبخ آن در کشورهای مختلف تقریبا مشابه است. در کشور ایران و ترکیه این غذا با نام کله‌پاچه، در کشورهای عربی با نام پاچه و در ارمنستان، آذربایجان و گرجستان با نام خاش مطرح است

کرفس ،سلطان سبزی‌ها

کرفس ،سلطان سبزی‌ها

کرفس جزو گروه سبزیجات طبقه‌بندی و عمدتا از ساقه و برگ آن استفاده می‌شود. کرفس گیاهی تُرد است که به ‌علت کالری پایینش بسیار معروف است.کرفس را سلطان سبزی‌ها می‌نامند.

لذت خواب زیر کرسی…

لذت خواب زیر کرسی…

حتما برای شما هم خیلی جالب و شگفت‌انگیز خواهد بود که بدانید با انجام یک کار ساده و لذت‌بخش ضمن کسب سلامتی ، می‌توانید به هم‌وطنان خود خدمت کنید و از اجر الهی نیز بهره‌مند شوید. استفاده از کرسی و احیای این سنت حکیمانه‌ی ایرانیان علاوه بر صرفه جویی بسیار زیاد در مصرف گاز ، باعث حفظ سلامتی بدن شده و فواید بی‌شماری را به همراه دارد.

بررسی روش درمانی هیپنوتیزم بر انواع فوبیاها

بررسی روش درمانی هیپنوتیزم بر انواع فوبیاها

همگی ما از چیزها یا موقعیت‌هایی ترس داریم، ترس‌های نظیر ترس از پرواز، ترس از بلندی، ترس از حشرات، ترس از قرار گرفتن در یک جمع بزرگ یا بودن در یک محیط بسته. ترس‌هایی که رویارویی با آنها باعث می‌شود دستخوش احساسات ناخوشایندی شویم. احساساتی مانند اضطراب و نگرانی که گاهی در برخی افراد آن‌قدر شدت می‌گیرند که می‌توانند به افزایش ضربان قلب، احساس لرزش و تعریق، حالت تهوع و سرگیجه و حتی از هوش رفتن منجر شوند.

فراآورده‌های کارلا؛ از دانه تا عصاره

فراآورده‌های کارلا؛ از دانه تا عصاره

در شماره‌های قبل درباره‌ی میوه‌ی کارلا و فواید و ویژگی‌های آن با شما سخن راندیم.همچنین انواع و اقسام موارد مصرف آن اعم از دارویی یا غذایی را مطرح کردیم.در این شماره به معرفی بیشتر این میوه و کاربرد آن در انواع خوراکی‌ها و غذاها و نیز انواع استفاده از آن در دیگر کشورهای دنیا می‌پردازیم: