ماه: دی ۱۳۹۶

راهکارهای مدرن برای کشت و عرضه‌ی گیاهان دارویی سنتی

راهکارهای مدرن برای کشت و عرضه‌ی گیاهان دارویی سنتی

کشور ایران از لحاظ جغرافیایی و آب و هوایی موقعیتی کاملا استثنایی در دنیا دارد .ایران دارای ۱۱ اقلیم از ۱۳ اقلیم اصلی جهان وهمچنین محیط‌های گوناگونی برای رشد وتکثیر گیاهان است .به دلیل تنوع اقلیمی‌، بیش از ۷۵۰۰ گونه‌ی گیاهی در اکثر نقاط ایران رشد می‌کنند .به موازات فراوانی پوشش گیاهی،بسیاری از این گونه‌ها از نظر دارویی دارای اهمیت منحصر به فردند .

دانه‌‌های سحر آمیز  و جادوی سلامتی

دانه‌‌های سحر آمیز و جادوی سلامتی

حبوبات شامل نخود،لوبیا،عدس،ماش و گیا‌هان دیگریست که دانه‌ی آن‌‌ها در یک غلاف جای دارد و مورد استفاده خوراک انسان قرار می‌گیرد و اغلب آن‌ها منبع بسیار خوبی برای فیبر(الیاف غذایی)است. حبوباتی که به درستی آماده شده باشند، بسیار سالم هستند که به عنوان بخشی از یک برنامه‌ی غذایی متعادل مبتنی بر مواد غذایی واقعی مصرف شوند.

طلوع سلامتی با گل مغربی!

طلوع سلامتی با گل مغربی!

از جمله فرآورده‌های گیاه گل مغربی می‌‌توانیم به کپسول یا قرص آن اشاره کنیم .این گیاه مصارف دارویی، خوراکی و موضعی زیادی دارد. از جمله محصولات پراستفاده این گیاه کپسول ژلاتینی محتوی عصاره‌ی روغنی گل مغربی است که در اکثر داروخانه‌ها و عطاری‌ها یافت می‌‌شود

آشنا شدن با نحوه‌ی تشخیص عسل طبیعی  از عسل تقلبی

آشنا شدن با نحوه‌ی تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی

در بازار ایران، اغلب عسل به رنگ‌های سیاه، قهوه‌ای روشن و تیره، به رنگ عقیق و سرخ مایل به زرد، سبز یشمی‌و… است؛ در این مطلب با نحوه‌ی تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی آشنا می‌شویم.

درباره‌ی طب سوزنی بیشتر بدانیم

درباره‌ی طب سوزنی بیشتر بدانیم

طب سوزنی یا اکوپانچر که به زبان چینی به آن جن جیو گفته می‌شود روشی است که با فرو کردن سوزن‌‌های بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن انجام می‌شود که نقاطی تعریف و نام گذاری شده هستند. بر اساس تئوری طب سوزنی این نقاط خاص برروی مریدین‌‌هایی قرار دارد که انرژی چی در ‌آن‌ها جریان دارد

پیلینگ سنتی پوست با سفیداب

پیلینگ سنتی پوست با سفیداب

استفاده از سفیداب یکی از روش‌های سنتی و قدیمی برای استحمام و شست و شو در میان ایرانیان است. البته که مدتی است مصرف سفیداب به حداقل رسیده است. اما کافی است که از خواص شگفت‌انگیز سفیداب برای لایه‌برداری و زیبایی پوست آگاه شوید تا دوباره مصرف آن را از سر بگیرید.

دم‌نوش‌های گرم برای روزهای سرد

دم‌نوش‌های گرم برای روزهای سرد

کم کم صدای پای زمستان دارد از راه می‌رسد و سوغاتی‌های بعضا نه چندان شیرینش را با خود به همراه می‌آورد . سوغات سفر زمستان گاه امراضیست که بعضا آدم را از پا در می‌آورد. اما طب سنتی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها پیشنهاداتی دارد تا بتوانیم زمستانی بی دردسر را از سر بگذرانیم. در این مطلب چند دمنوش ساده معرفی می‌کنیم که هم سرحالتان می‌آورند، هم سرماخوردگی و آنفولانزا را از شما دور می‌کنند و هم اینکه به شما انرژی بیشتری می‌دهند.

مراقب باشید که همه جای میوه‌ها خوردنی نیست

مراقب باشید که همه جای میوه‌ها خوردنی نیست

بسياري از افراد معتقدند كه ميوه‌ها و سبزيجات چون تركيبات كاملا طبيعي و بدون هرگونه مواد شيميايي و نگه‌دارنده هستند، پس منعي ندارد كه تمام قسمت‌هاي آنها بدون هيچ نگراني و مشكلي خورده شود.

سبک زندگی و سونامی‌‌بیماری‌‌های جسمی‌‌و روانی در ایران

سبک زندگی و سونامی‌‌بیماری‌‌های جسمی‌‌و روانی در ایران

امروزه نگاه به وضعیت بهداشتی و درمانی جامعه نشان می‌‌دهد حال جامعه‌ی ما از نظر سلامتی خوب نیست و لازم نیست تا متخصص مسائل بهداشتی و درمانی باشیم تا به‌این برداشت برسیم.