ماه: آذر ۱۳۹۶

نرگس شهلا چشم سلامتی را روشن می‌کند

نرگس شهلا چشم سلامتی را روشن می‌کند

سرده‌‌ی نرگس (نام علمی:( Narcissus گیاهی از خانواده نرگسیان (Amaryllidaceae) و راسته مارچوبگان است. گیاهی دائمی و پیازدارکه پیازهای آن درشت و دارای ورقه‌های فلسی یا مطبق است. به عبارت دیگر پیاز آن می‌تواند چندین سال متوالی گل دهد و گل آن همه ساله درشت‌تر شود. گل‌های نرگس به رنگ سفید، زرد، نارنجی، کم پر و پُر پر هستند. برگ‌های این گیاه از بن ریشه ‌به صورت صاف یا شیاردار بیرون می‌آیند و در طول ساقه قرار می‌گیرند. نرگس‌ها به اندازه‌های مختلف یافت می‌شوند. از گل‌های ۵ اینچی روی ساقه‌های ۲ فوتی گرفته تا گلهای ۵/۰ اینچی روی ساقه ۲ اینچی.

ورزش در هوای آلوده ممنوع!

ورزش در هوای آلوده ممنوع!

موثرترین شیوه‌ی کم کردن دریافت کالری‌ها و بالا بردن میزان سوزاندن آنها، افزایش فعالیت جسمی‌ است. اما چقدر فعالیت جسمی ‌برای سوزاندن کالری‌های اضافی لازم است؟ با چه شدتی و چه مقدار باید ورزش کرد؟ و بهترین زمان ورزش در روز چه زمانی است؟

ملکه‌ی روغن‌ها را بشناسید

ملکه‌ی روغن‌ها را بشناسید

کنجد ماده‌ی غذایی بسیار مقوی و سالمی‌است که بیش از ۵۰۰۰ سال است که استفاده می‌شود. کنجد در بین روغن‌های خوراکی به ملکه‌ی روغن‌ها مشهور است و دارای خواص غذایی بی‌شماری است . دانه‌ی کنجد بیشترین میزان روغن را در بین دانه‌های روغنی دیگرداراست ، اما باوجود این تولید آن بسیارکمتر از دانه‌های دیگر نظیر سویا ، آفتابگردان وگلرنگ است . مقاومت و ماندگاری را در بین روغن‌های خوراکی بادرصد بالای چربی غیراشباع دارد . نوع لیگنان و آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی موجود در این روغن باعث بروز مقاومت بسیار بالا در برابر اکسیداسیون و حفظ خواص فیزیولوژیکی ارزشمند روغن کنجد شده است.

روده‌های تنبل را به حرکت درآورید

روده‌های تنبل را به حرکت درآورید

یبوست یکی از موضوعاتی است که افراد کمتر رغبت به صحبت کردن در مورد آن نشان می‌دهند و حتی در صورت درگیر شدن با این اختلال و دردناک بودن آن تمایل ندارند با پزشک و یا افراد دیگر مشورت کنند. به همین دلیل لازم دیدیم تا مطلب جامعی در این زمینه آماده کنیم تا اطلاعات کافی در این مورد کسب کنید.

خواص شله زرد در طب سنتی

خواص شله زرد در طب سنتی

شله‌ زرد حاوی ترکیباتی از قبیل برنج سفید، زعفران، دارچین، گلاب، شکر و کره است که هر یک به نسبت استفاده در تهیه‌ی این غذای ایرانی می‌تواند مضرات و یا خواص خود را داشته باشد.