ماه: آبان ۱۳۹۶

بیماری‌ها‌ی پوست و مو و درمان‌های ارگانیک

کیست پیلونیدال که عموما در بین مردم به کیست مویی مشهور است؛ به زبان ساده، ایجاد یک حفره‌ی عفونی در گودی کمر، یعنی تقریبا در پایین‌ترین قسمت ستون فقرات است. این کیست معمولا به صورت یک منفذ پوستی کوچک نمایان شده؛ گاهی چیزی بیش از یک فرورفتگی حاوی چند موی پیچیده نیست.

کلینیک ترک اعتیاد طبیعی

کلینیک ترک اعتیاد طبیعی

اعتیاد به مواد مخدر یکی از بلاهای خانمان برانداز زندگی فردی و اجتماعی برخی افراد است .البته در بحث مقوله‌ی اعتیاد کارشناسان و متخصصین حوزه‌ی روان درمانی تنها عادت به مواد مخدر را اعتیادی خطرناک نمی‌دانند بلکه عادت‌های بی‌رویه در هر امری که باعث ایجاد اختلال در روند زندگی فرد بشود را نادرست دانسته و با بررسی ریشه های و عوامل ایجاد آن ،به راه‌های مختلف سعیدارند تا برای درمان آن به افراد مبتلا کمک کنند.

انواع خواب و فواید و مضرات آن

انواع خواب و فواید و مضرات آن

احتياج انسان به بيدارى بالذّات است: تحصيل اسباب كمال نفس و نیازانسان به خواب بالعرَض می‌باشد؛ به جهت رفع كلال و ملالى كه حاصل از بیدارماندن است و بنا بر‌این اعتدال در هر دو شایسته است است ومفید.

روش درمانی کایروپراکتیک را بشناسیم

روش درمانی کایروپراکتیک را بشناسیم

دیگر نگران کمردرد، پادرد و سردردها‌ی مزمن خود نباشید، چون با کایروپرکتیک به راحتی درمان می‌شوند. پزشکان در آینده دیگر هیچ دارویی تجویز نخواهند کرد، بلکه بیماران را به مراقبت از قالب انسانی خود از طریق رعایت برنامه‌ی صحیح غذایی و راه‌های مختلف پیشگیری از بیماری‌ها تشویق خواهند کرد.

راه حل های طب سنتی برای لاغر شدن

راه حل های طب سنتی برای لاغر شدن

لاغری و تناسب اندام، موضوعی که برای برخی از افراد سخت و دست‌نیافتنی شده است. از آنجایی که کاهش وزن و سوزاندن چربی نیاز به مشقت و سختی دارد افرادی که کمی‌اضافه وزن دارند همیشه به دنبال راه‌های راحت و لاغری آسان هستند. توصیه‌های بی‌نظیر طب سنتی با بیان نکات و توصیه‌های موثر در چربی‌سوزی ، کاهش وزن ، لاغری و کوچک شدن شکم و سایر اعضای بدن این راه را برای شما ساده‌تر می‌سازد.

سرخارگل

سرخارگل

سرخارگل گیاهی است چند ساله، با برگ‌های باریک و ساقه‌ای محکم به ارتفاع ۹۰ سانتی‌متر، ساقه‌های گل‌دار آن در انتها فقط به یک گل با گل‌برگ‌های صورتی ختم می‌شود. گیاه تا ارتفاع ۴۰- ۶۰ سانتی متر رشد می‌کندو دارای ساقه‌ی راست، برگ‌های متقابل تخم‌مرغی شکل و یا در انتها نوک تیز با دندانه‌های متفاوت در لبه‌های آن است

طب سوزنی را  بیشتر بشناسیم

طب سوزنی را بیشتر بشناسیم

عده‌ای معتقدند که پیدایش طب سوزنی به‌طور اتفاقی بوده است. وقتی که سربازان در بحبوحه‌ی جنگ زخمی می‌شدند بعدا متوجه می‌شدند که درد یا بیماری‌هایی که قبلا ازآن رنج می‌بردند بهبود یافته است و این امرمنجر به ‌این شد که متوجه شدند در بدن انسان نقاط حساس خاصی وجود داد که در اثر اصابت ادوات جنگی به آن نقاط حساس ، دردشان تسکین یافته است .

سیب؛معجزه‌گر ضد سرطان در طبیعت

سیب؛معجزه‌گر ضد سرطان در طبیعت

سیب یکی از سلامت بخش‌ترین خوراکی‌های اطراف ما محسوب می‌شود. سیب سرشار از ویتامین‌ها، تانن، مواد معدنی است. انواع سیب منابع بسیار خوبی برای تامین ویتامین است. سیب دارای ویتامین‌های K,E,C,B12,B1,A ، اسید پانتوتنیک، بیوتین، اسید فولیک و کولین است.

فصل پاییز؛فصل چاقی!

فصل پاییز؛فصل چاقی!

در کتاب‌های طبی قدیم مباحثی تحت عنوان «تدابیر» وجود داشته است که به فصل‌ها و بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شده؛ برای مثال تدابیر دوران طفولیت، تدابیر دوران بارداری، تدابیر دوران کهولت، تدابیر دوران نقاهت، تدابیر فصل‌های چهارگانه سال، تدابیر شهرهای گرمسیر، تدابیر مسافرت و… که در اینجا بحث ما بر سر تدابیر فصل پاییز است.

طبیعی‌ترین راه‌ها برای مقابله با مشکل کبد چرب –

طبیعی‌ترین راه‌ها برای مقابله با مشکل کبد چرب –

مصرف بی اندازه‌ی غذاهای چرب و گنجاندن انواع فست فودها و غذاهای آماده در برنامه و رژیم اعضای خانواده‌این روزها به عنوان یکی از شایع‌ترین دلایل ابتلا به بیماری کبد چرب گزارش شده که ابتلا به آن در میان افراد کم تحرک و چاق در مقایسه با دیگر مردم بیشتر است.در این بیماری ذرات درشت و بزرگ چربی در سلول‌های کبد رسوب می‌کنند و به‌این‌ترتیب موجب بروز اختلال‌هایی در عملکرد کبد و ابتلا به بیماری‌های مزمن کبد می‌شود که از میان آنها می‌توان به استعداد ابتلا به عفونت‌ها، خونریزی‌های دستگاه گوارش و اختلال در سطح هوشیاری اشاره کرد.