ماه: شهریور ۱۳۹۶

گوشت شترمرغ ؛یک منبع غنی آهن و چربی مفید

گوشت شترمرغ ؛یک منبع غنی آهن و چربی مفید

گوشت شتر مرغ از جمله گوشتهای قرمزیست که منبع بسیار ارزشمندی از پروتئین به شمارمیرود و از آنجا که دارای طبیعتی بسیار گرم است برای افرادی که مزاجی سرد دارند مصرف آن توصیه میشود.استفاده از گوشت شترمرغ به افرادی که دچار اضافه وزن هستندهمچنین برای فلج، سستی و خواب رفتن اعضا، درد مفاصل، سیاتیک، نقرس و بیماری‌های سرد رحمی مفید است و می‌تواند به عنوان یک منبع مهم آهن برای افراد دچار کم خونی و زنان حامله به شمار آید.

بررسی خواص دارویی و درمانی کدوحلوایی و میزان کالری آن برای استفاده در غذا

بررسی خواص دارویی و درمانی کدوحلوایی و میزان کالری آن برای استفاده در غذا

کم‌کم پاییز دل‌انگیز با انواع میوه‌ها و سبزیجات مخصوص خود از راه می‌رسد و سفره ایرانی را مزین می‌کند.
یکی از صیفی‌جاتی که در فصل پاییز سروکله‌اش پیدا می‌شود کدو حلوایی است که به آن کدو تنبل هم می‌گویند. نمی‌دانم چرا این نام را بر او گذاشته‌اند، شاید چون هیکلی سنگین دارد و روی زمین رشد می‌کند و نمی‌تواند خود را کمی از زمین جدا کند. اما این صیفی نارنجی خوشمزه تنبل دارای خواص زیادی است که شاید خیلی از ما آن را ندانیم. این هفته به خواص، میزان کالری و غذاهایی که می‌توان با کدو حلوایی تهیه کرد، می‌پردازیم.

فراسیون سفید

فراسیون سفید

گیاهی علفی، چند ساله و پرساقه، ارتفا از ۳۰ تا ۶۵ سانتیمتر، پیکره گیاه پوشیده از کرک و ساقهی چهارگوش، برگ‌ها بیضی، کنگره‌ای – دندانه‌دار، گل‌ها در گل‌آذین چرخه‌ای و در انتهای ساقه‌ها، گل‌ها سفید، میوه فندقه‌ی سه‌وجهی و سیاه‌رنگ

چشم‌ها؛ آیینه‌ی تمام نمای عوارض بدن

چشم‌ها؛ آیینه‌ی تمام نمای عوارض بدن

علوم در طب به ۲ دسته علوم تشخیصی و علوم درمانی تقسیم می‌شود که در این راستا علومی مانند نبض‌شناسی- زبان‌شناسی – مو‌شناسی – عنبیه‌شناسی و …از این نوع موارد هستند که می‌توانند بدون صرف وقت و هزینه‌ی زیاد و بدون کمترین عارضه‌ای به طبیب یا حکیم در تشخیص و شناخت بیماری‌ها کمک کند. ضمن اینکه این علوم در درمان امراض مختلف نیز به عنوان ابزاری بسیار قوی و ارزشمند می‌تواند دردست درمانگران قرار گیرد.

عسل؛داروخانه‌ای برای تمام دردها

عسل؛داروخانه‌ای برای تمام دردها

عسل مایع کم و بیش غلیظ، شربت مانند و شیرینی است که به وسیله‌ی زنبوران عسل از راه جمع‌آوری نوش گل‌ها در کندو به ثمر می‌رسد. عسل از جمله مواد خوراکی است که منافع بسیاری برای آن ذکر کرده‌اند.

آب حیات است عرق طارونه!

آب حیات است عرق طارونه!

وقتی به طبیعت می‌نگریم تمامی ساختار طبیعت براساس قوانین مزاج در کنار هم نسبت به موقعیت زندگی
ما انسان‌هاقرار گرفته‌اندو بر همین اساس ساختار مزاج ما انسان‌ها نیز گیاهان در اقلیم خویش خودنمایی می کنند. چنانکه این از خصلت طبیعت است که هر اقلیمی برای خودش طبیعتی داشته باشد و آن طبیعت با انسان‌های آن دیار هم آوازباشد و این اولین برکت خداست که به آدمی می‌گوید: طبیعتم را بنگر و مرا به شکر بنشین و شاید شکوفه‌های طارونه جزو معدود گیاهانی باشد که از این خصلت طبیعت برخوردار است.

بررسی رابطه‌ی میان معماری سنتی ایران و نقش آن در سلامت جسم و روان

بررسی رابطه‌ی میان معماری سنتی ایران و نقش آن در سلامت جسم و روان

در دنیایی زندگی می¬کنیم که در آن تقریبا همه چیز به سمت مولتی مدیا (چند رشته¬ای) حرکت می¬کند. دانش¬های مختلف در زمینه¬های گوناگون به یکدیگر پیوند می¬خورند و ما می¬توانیم به نقطه¬ای مشترک در بین بسیاری از علم¬ها برسیم. شاید بتوان واژه‌ی امروزی مولتی مدیا را با واژهی حکمت که در گذشته بسیار به کار می¬رفته است یکی دانست. گذشتگان، مجموع دانش¬های زمان را حکمت می¬نامیدند و کسی که به همه‌ی آنها واقف بود را حکیم خطاب می¬کردند

طب  سنتی تیپ‌های شخصیتی را چگونه دسته‌بندی می‌کند

طب سنتی تیپ‌های شخصیتی را چگونه دسته‌بندی می‌کند

ما در عصری زندگی می‌کنیم که همه ی ابزارهای زندگی تصنعی است و افراد از بنیه ی بدنی ضعیفی برخوردارند و به‌دلیل قرار نگرفتن در معرض آفتاب سیستم دفاعی ضعیفی دارند .ما نمی‌توانیم برای انسان این دوره دارویی با تاثیر قوی را تجویز کنیم .باید آرام آرام داروها را از ضعیف به قوی تغییردهیم .بدن انسان‌ها به‌دلیل دور شدن از طبیعت توان تحمل داروهای قوی را ندارد.