ماه: اردیبهشت ۱۳۹۶

اقاقیا، درمان بیماری‌ها

اقاقیا، درمان بیماری‌ها

بهار فصل گل اقاقیاست، گلی زیبا و معطر که درخت آن را برای تزئین فضای سبز، کنترل فرسایش زمین و افزایش نیتروژن خاک می‌کارند. این درخت زیبا خواص درمانی نیز دارد که در این‌جا می‌خوانید.

مرگ سلولیت‌ها با نسخه‌های خانگی

مرگ سلولیت‌ها با نسخه‌های خانگی

افراد زیادی در برخی از اندام‌های خود، بافت‌های چربی دارند که به سلولیت معروف هستند. بروز این سلولیت‌ها بیماری محسوب نمی‌شود، اما تاثیر زیادی روی زیبایی پوست دارد. اگرچه سلولیت با اضافه وزن و چاقی در ارتباط است، ولی باید بدانید افراد لاغر نیز دچار این مشکل می‌شوند. طب سنتی برای پیشگیری و کاهش این بافت‌های چربی درمان‌های خانگی را توصیه می‌کند.

شبدر قرمز، داروی گرگرفتگی

شبدر قرمز، داروی گرگرفتگی

شبدر قرمز گیاهی علفی است که در مناطق معتدل می‌روید و در شرایط مساعد، هفت‌ سال و در آب ‌و هوای گرم فقط دو سال عمر می‌کند. برگ‌های این گیاه بیضی ‌شکل و بلند و دارای سه برگچه است و مواد مغذی فراوانی دارد.

تسکین درد مفاصل با اکلیل الملک

تسکین درد مفاصل با اکلیل الملک

اکلیل الملک که در ایران آن را به نام ناخنک می‌شناسند، گیاهی بسیار معطر و پر خاصیت است که می‌توان از آن برای پیشگیری و درمان برخی از بیماری‌ها و حتی در ترکیب با گیاهان دیگر استفاده کرد. برای آشنایی با خواص این گیاه با ما همراه باشید.

ترخون، پادشاه سبزیجات

ترخون، پادشاه سبزیجات

یکی از سبزیجات معطر که در بیشتر نقاط جهان خشک یا تازه‌ی آن به عنوان یک طعم دهنده‌ی قوی در آشپزی استفاده می‌شود، ترخون است، اما باید بدانید این سبزی خواص دارویی فراوان دارد و همچنین جایگزین گیاهی نمک است. بر این اساس طب سنتی توصیه می‌کند اگر به دلیل بیماری قلبی، فشار خون بالا و اضافه وزن از مصرف نمک منع شده‌اید، از ترخون در‌ رژیم غذایی خود استفاده کنید و از طعم مطبوع و خواص شفابخش آن بهره ببرید.

مراقب پوست‌تان باشید

مراقب پوست‌تان باشید

سرطان یکی از بیماری‌های شایع جامعه‌ی امروزی و ارمغان مواد غذایی هورمونی، امواج الکترونیکی و … است. یکی از انواع سرطان که متاسفانه درصد ابتلا به آن بالا رفته، سرطان پوست است که هر چند بیشتر مبتلایان به آن درمان می‌شوند، اما شیوع آن نگران‌کننده است. خبر خوش این است که برای پیشگیری از ابتلا به سرطان پوست می‌توانید از داروخانه‌ی طبیعت استفاده کنید.

نسخه‌های شفابخش برای ورم معده

نسخه‌های شفابخش برای ورم معده

مشکلات گوارشی یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها هستند که بسیاری از افرد ممکن است روزانه آن را تجربه کنند.
این دسته از بیماری‌ها، انواع مختلف و دلایل متفاوت دارند. وقتی معده دچار التهاب یا عفونت خفیف در لایه‌ی مخاطی ‌شود، معده ورم می‌کند که در طولانی مدت منجر به زخم معده خواهد شد.

نوشیدنی‌های آرام‌بخش

نوشیدنی‌های آرام‌بخش

آب و هوای آلوده، ترافیک‌های طولانی، فشار کاری و … از جمله عواملی هستند که باعث می‌شوند شما طی روز حجم بالایی از استرس و اضطراب را تحمل کنید و آرامش‌تان را از دست بدهید. برخی از افراد برای رهایی از این مشکل، آرامش‌بخش‌های شیمیایی مصرف می‌کنند، اما طب سنتی توصیه می‌کند برای آرامش اعصاب‌تان به سراغ طبیعت بروید.

داروهای گیاهی برای درمان تاخیر در قاعدگی

داروهای گیاهی برای درمان تاخیر در قاعدگی

قاعدگی، دوره‌های خونریزی است که از زمان بلوغ شروع شده و به شکل منظم در دختران و زنان تا زمان یائسگی ادامه دارد. این دوره‌های خونریزی بین دو، سه، پنج یا هفت روز و فاصله‌ی شروع یک دوره‌ی آن تا خونریزی بعدی، در بدن هر زن متفاوت و بین ۲۱ تا ۳۵ روز متغیر است. اگر فاصله‌ی دو خونریزی بیش از ۳۵ روز باشد، تاخیر در قاعدگی محسوب می‌شود که برای سلامت زنان مضر است و در صورت تکرار می‌تواند مشکل‌ساز باشد. برای درمان این بیماری، داروهای گیاهی وجود دارد.

با طب سوزنی جوان بمانید

با طب سوزنی جوان بمانید

یکی از اولین نشانه‌های افزایش سن، چین و چروک صورت به خصوص در ناحیه‌ی پیشانی و دور چشم است زیرا با افزایش وزن، پوست آب خود را از دست می‌دهد و خشک می‌شود. همچنین خاصیت ارتجاعی پوست نیز تا حد زیادی از دست می‌رود.