ماه: آذر ۱۳۹۵

با آب گيلاس ترش بخوابید

با آب گيلاس ترش بخوابید

بی‌خوابی مشکل شایع بسیاری از افراد است و گاهی تبدیل به یک بیماری آزار دهنده می‌شود. اگر شما هم جزو این افراد هستید، نگران نباشید. طب سنتی یک درمان گیاهی را به شما پیشنهاد می‌دهد. نوشيدن روزانه‌ی آب گيلاس ترش مي‌تواند شدت بي‌خوابي را کاهش دهد.

دختر می‌خواهید یا پسر؟

دختر می‌خواهید یا پسر؟

اغلب مادران در ۲۰ هفتگي بارداري‌شان مي‌دانند جنيني كه در شكم دارند دختر است يا پسر، اما تحمل ۲۰ هفته بي‌خبري هم براي بسياري از تازه‌مادران آسان نيست! اگر هنوز جنين‌تان آن‌قدر بزرگ نشده كه سونوگرافي بتواند جنسيتش را تشخيص دهد، از روش‌های قدیمی مادربزرگ‌ها براي تعيين جنسيت كمك بگيريد. در طب قدیم، گاهي در همان روزهای اول بارداري با مشاهده‌ی تغييرات ظاهري مادر يا تغييراتي كه در سبك زندگي‌اش اتفاق مي‌افتد، مشخص می‌شود قرار است دختر‌دار شوید يا اين‌كه پسري به دنيا بياورید. تجربه نشان داده این روش‌های قدیمی تعیین جنسیت در بسياري موارد درست است.

دمنوش انیسون

دمنوش انیسون

انیسون با بادیان رومی گیاهی از تیره‌ی چتریان با دانه‌هایی سبز رنگ، گلابی ‌شکل و کوچک است که قسمت فوقانی نوک ‌تیز آن، پنج خط برجسته (۱۰ شیار) دارد.
ارتفاع گیاه انیسون به ۷۰ سانتی‌متر می‌رسد. برگ‌های آن به شکل شوید، میوه‌اش کوچک با عطری تند، گل‌های آن کوچک و سفید رنگ است و در هر چترک آن حدود ۱۰ گل دیده می‌شود.

تاج‌خروس، گیاهی فراموش شده

تاج‌خروس، گیاهی فراموش شده

گیاه تاج‌خروس از جمله گیاهانی است که فواید زیادی دارد، اما به دلیل ناآشنایی افراد با خواص آن، کمتر از آن استفاده می‌شود. این گیاه سرشار از فیبر و مواد معدنی است و منبع خوب پروتئین هم به حساب می‌آید. با خواص این گیاه بیشتر آشنا شوید.

با سداب از شر بیماری‌ها رها شوید

با سداب از شر بیماری‌ها رها شوید

سداب گیاهی علفی و به ارتفاع یک متر با برگ‌های ضخیم، گوشت‌دار و بدون دندانه‌ است که در قسمت‌های بالای ساقه به شکل ساده و در قسمت‌های پایین چند قطعه‌ای هستند. رنگ برگ و ساقه‌های آن سبز مایل به آبی و کدر و رنگ گل‌ها زرد است. میوه‌ی سداب کروی و متشکل از پنج برگچه است که درون آن دانه‌هایی به رنگ قهوه‌ای وجود دارد. تمام قسمت‌های هوایی گیاه بوی نامطبوعی دارد.
سداب بومی نواحی جنوب اروپاست، ولی در حال حاضر در مناطقی از مدیترانه، اروپا و آسیا به‌وفور پراکنده است و در نواحی شمالی ایران نیز می‌روید.

زیبایی با روغن‌های طبیعی

زیبایی با روغن‌های طبیعی

حفظ سلامت و شادابی پوست صورت و بدن یکی از مهم‌ترین خواسته‌های بشر در هر دوره‌ی زمانی محسوب می‌شود. در دنیای امروزی با وجود هوای آلوده، مواد غذایی غیرسالم و … این خواسته دور از دسترس به نظر می‌رسد، در حالی‌که کافی است کمی بیشتر به خود توجه داشته باشیم و به جای استفاده از انواع محصولات شیمیایی برای پوست و مو از جایگزین طبیعی آن‌ها استفاده کنیم. در این‌جا لیستی از روغن‌های طبیعی مفید برای سلامت و طراوت پوست و مو را برای‌تان آورده‌ایم.

لا‌لا گل گندم….

لا‌لا گل گندم….

اگر لالایی را که مادربزرگ‌ها در قدیم می‌خوانند یادتان باشد، حتما نام گل ‌گندم را شنیده‌اید. گل گندم یکی از گیاهان دارویی است که خواص درمانی زیادی دارد و درمانگر عارضه‌های مختلف است. با این گیاه زیبا و پرفایده بیشتر آشنا شوید.

روغن اوکالیپتوس، همه کاره‌ی ضروری!

روغن اوکالیپتوس، همه کاره‌ی ضروری!

برای بسیاری از ما عطر و حتی طعم گیاه اوکالیپتوس که این روزها به شکل‌های مختلف قابل استفاده است، دوست داشتنی و خوشایند است؛ اما این گیاه خاصیت درمانی فراوانی نیز دارد که قبل‌تر برای‌تان ذکر کرده‌ایم. این بار می‌خواهیم پیشنهاد استفاده از روغن اوکالیپتوس را به شما بدهیم. این روغن گیاهی به شکل موضعی استعمال می‌شود و برای برطرف کردن انواع عارضه‌ها موثر است. شک نکنید آشنایی با فواید روغن اوکالیپتوس باعث می‌شود همیشه یک شیشه از آن را همراه خود داشته باشید!

ضد اشتهاهای طبیعی

ضد اشتهاهای طبیعی

بیشتر ما برای حفظ تناسب اندام و سلامتی در دوره‌های زمانی مختلف، رژیم‌های غذایی متفاوتی می‌گیریم، اما گاهی به‌طور مداوم احساس گرسنگی شدیدی به ما دست می‌دهد و هوس خوردن انواع غذاهای شیرین، شور و … می‌کنیم. وقتی شکم‌ غرغر می‌کند، نمی‌توانید کاری به جز خوردن انجام دهید! به گفته‌ی دانشمندان، زمانی که بدن احساس کند غذا به مقدار کافی موجود نیست، شروع به ترشح هورمون گرسنگی به نام «گرلین» می‌کند. گرلین افزایش احساس گرسنگی است و مغز را تحریک می‌کند تا هوس غذاهای ناسالم کند. خبر خوب این است که راه‌هایی برای سرکوب اشتها، بدون گرسنگی دادن به خودتان وجود دارد؛ راه‌هایی که منجر به افزایش وزن شما نمی‌شوند.

جکفروت، بزرگ‌ترین میوه‌ی دنیا

جکفروت، بزرگ‌ترین میوه‌ی دنیا

میوه‌های بسیاری وجود دارند که شما شاید حتی نام آن‌ها را نشنیده باشید. «جکفروت» یکی از این میوه‌های ناشناخته است. جکفروت که به عنوان بزرگ‌ترین میوه‌ی جهان شناخته می‌شود، خواص درمانی فراوانی دارد که در این‌جا بیشتر با آن آشنا می‌شوید