ماه: تیر ۱۳۹۵

کاسنی، گیاه معجزه‌گر

کاسنی، گیاه معجزه‌گر

کاسنی و عرق کاسنی از دیرباز در میان ایرانیان جایگاه خاص داشته و همه‌ی مادربزرگ‌ها، در میان تمام شیشه‌های عطر و ادویه در مطبخ خانه‌های‌شان، یک قرابه‌ی کوچک عرق کاسنی را کنار گل‌ گاوزبان، نعناع و … نگهداری می‌‌کردند. اضافه کردن کاسنی به سرکه‌ی انگبین یا همان شربت سکنجبین در ایران امری متداول بوده و مردم از این خوراکی برای کاهوخوران بعد از ظهرها بهره می‌بردند.

دمنوش گشنیز

دمنوش گشنیز

گشنیز گیاهی است علفی و یک ساله، به رنگ سبز که ارتفاع آن تا ۸۰ سانتی‌متر می‌رسد. برگ‌های آن به دو شکل ظاهر می‌شود؛ آن‌هایی که در قاعده‌ی ساقه وجود دارند، به شکل دندانه‌دار و دیگری در طول ساقه که باریک و نخی شکل هستند. گشنیز از لحاظ شکل ظاهری شباهت زیادی با جعفری دارد.
قسمت مورد استفاده‌ی این گیاه، ساقه، برگ و میوه‌ی آن است. میوه‌ی گشنیز گرد و به رنگ زرد است.
گشنیز، بومی مناطق مختلف ایران است و در جنوب غرب آسیا و شمال آفریقا نیز کشت می‌شود و جزو سبزیجات خوردنی است.
این گیاه سرشار از انواع ویتامین‌ها به ویژه A و C است.

عسل برای نوزادان ممنوع!

عسل برای نوزادان ممنوع!

عسل جزو مواد غذایی است که خواص درمانی آن، پیشگیری کننده و درمانگر بسیاری از بیماری‌هاست، اما باید بدانید این شیرین پرخاصیت می‌تواند عوارض خطرناکی هم داشته باشد. مصرف عسل برای کودکان زیر یک سال بسیار خطرناک است!

سردی مزاج معده، دلیل بسیاری از بیماری‌ها

سردی مزاج معده، دلیل بسیاری از بیماری‌ها

به گفته‌ی متخصصان طب سنتی، معده خانه‌ی همه‌ی بیماری‌هاست. در واقع سلامت بدن بستگی به سلامت معده دارد، بنابراین برای حفظ سلامتی، پیشگیری و حتی درمان بسیاری از بیماری‌ها ابتدا باید معده اصلاح شود؛ چرا که طب سنتی، طبی کل‌نگر است و در درمان بیماری‌ها به همه‌ی ارگان‌ها توجه می‌کند. سرد شدن معده، یکی از مسائلی است که امروزه بسیاری از افراد جامعه با آن روبه‌رو هستند و از علائم آن می‌توان به سوءهاضمه، ورم معده، زخم معده، ترش کردن، نفخ، بزرگ بودن شکم و … اشاره کرد. برای درمان بیماری‌های گوارشی بلغمی یا همان سرد و تر، باید از داروهای گرم و خشک استفاده شود تا بتواند خلط بلغم را تنظیم کند.

مصائب سفره ایرانی

مصائب سفره ایرانی

حکمای‌ طب سنتی ایران معتقدند مصرف هم‌زمان بعضی از مواد غذایی با یکدیگر می‌تواند بسیار مضر باشد، زیرا حاصل آن تولید اخلاط زائد در بدن است که گاهی تاثیر این تداخلات چند سال بعد به شکل بیماری‌های مختلف و صعب‌العلاج بروز می‌کند. این در حالی است که متاسفانه این روزها بعضی از عادت‌های نادرست غذایی باعث ایجاد مشکلات و بیماری‌های متعدد شده اما بسیاری از افراد همچنان ناآگاه هستند و نمی‌دانند چه لطمه‌ای به سلامتی خود وارد می‌کنند. در اینجا توصیه‌های طب سنتی را برای استفاده‌ی درست از موهبت‌های خداوند و منافع غذاها آورده‌ایم.

آشنایی با گیاهان دارویی

آشنایی با گیاهان دارویی

یکی از مواردی که افراد به آن اهمیت زیادی می‌دهند، زیبایی است. متاسفانه امروزه بیشتر افراد با استفاده از مواد شیمیایی آرایشی، این نیاز خود را مرتفع می‌سازند؛ غافل از اینکه این مواد شیمیایی بسیار مضرند و از طریق پوست، جذب بدن می‌شوند، خون را غلیظ و کثیف کرده و مزاج را رو به سودا می‌برند. مواد سمی و عفونی در سلول‌ها و بافت‌ها رسوب می‌کنند و به تدریج افزایش می‌یابند و پوست را در درازمدت، خراب، کهنه، کدر و بی‌طراوت می‌کنند. اما در دل طبیعت گیاهان دارویی زیادی هستند که ما از خواص‌شان برای شادابی و ماندگاری زیبایی غافل هستیم. پس بهتر است با شناخت آن‌ها، از رازهای سلامتی آگاه شویم و با تجویز افراد متخصص و پزشک‌های طب سنتی، از این رازها بهره‌مند شویم.

روزه درمانی، پیشنهاد طب سنتی

روزه درمانی، پیشنهاد طب سنتی

روزه یعنی کم خوردن و کم آشامیدن در مدت معینی از سال که بهترین راه حفظ تندرستی است و طب قدیم و جدید هر دو به آن اعتقاد دارند.
به اعتقاد بسیاری از اطباء، انواع بیماری‌ها از تجمع اضافی غذا در معده و روده که هضم کندی دارد، آغاز می‌شود و تنها راه درمان آن‌ها، روزه است. بقراط و فیثاغورث به مردم زمان خود نوعی از روزه‌داری که شامل پرهیز از غذا بود، را توصیه می‌کردند.

سفره‌ سلامتی از دیدگاه طب سنتی

سفره‌ سلامتی از دیدگاه طب سنتی

رمضان، ماه مهمانی خداست و روزه گرفتن، لازمه و جواز ورود به این مهمانی خاص و محترم؛ البته روزه گرفتن در روزهای گرم و بلند تابستان با فصل‌های دیگر کاملا فرق دارد به‌خصوص برای افرادی که شاغل هستند، این فشار بیشتر است و معمولا این افراد در طول روز با کاهش میزان انرژی و فعالیت‌های جسمی روبه‌رو می‌شوند، اما همه‌ی ما خوب می‌دانیم که روزه و روزه‌داری، عبادت و تمرینی است برای تحمل سختی‌ها و تنها با رعایت برخی نکات ساده و قابل اجرا،‌ می‌توان به راحتی این روزها را پشت ‌سر گذاشت و از این آزمایش الهی مانند سال‌های قبل، سربلند بیرون آمد.
طب سنتی که قدیمی‌ترین و البته شاید سالم‌ترین منبع پزشکی است، توصیه‌هایی در این زمینه دارد. پس اگر می‌خواهید ماه رمضان را با سلامت کامل پشت‌ سر بگذارید، به توصیه‌های این علم کهن، توجه و عمل کنید.

12