ماه: اردیبهشت ۱۳۹۵

نوشیدنی‌های ضد سرطان

نوشیدنی‌های ضد سرطان

یکی از بیماری‌های مهلکی که متاسفانه امروزه بسیار گسترش پیدا کرده و شنیدن نام آن هم می‌تواند ترسناک باشد، سرطان است. بیماری که انواع مختلفی دارد و سالانه میلیون‌ها نفر را به کام مرگ می‌کشاند. عوامل وراثتی تاثیر زیادی در بروز این بیماری دارند، اما نباید تاثیر تغذیه را به عنوان عاملی مهم در ابتلا و پیشگیری از آن نادیده گرفت. سلول‌های سرطانی همیشه در بدن وجود دارند، اما رشد و تکثیر آن‌ها به خود ما، عادت‌ها و نوع تغذیه‌مان بستگی دارد. سرطان انواع متعددی دارد و واکنش بدن و متاستاز آن در هر بدن متفاوت است؛ مهم این است که در جنگ بین سرطان و بدن، طرف بدن را بگیرید و به سلول‌های سرطانی مجال رشد ندهید. چند نوشیدنی مفید و طبیعی را معرفی می‌کنیم که خواصی ضد سرطانی دارند و حالت اسیدیته‌ی بدن را کاهش می‌دهند.

حساسیت‌های غذایی را جدی بگیرید

حساسیت‌های غذایی را جدی بگیرید

آلرژی غذایی عارضه‌ای که احتمالا کمتر درباره آن خوانده یا شنیده اید، زیرا متاسفانه تشخیص آن همیشه آسان نسیت و به سادگی با مشکل متداول دیگری به نام عدم تحمل غذایی اشتباه گرفته می شود. ممکن است شما هم با مصرف برخی مواد غذایی دچار مشکلات جسمی شوید که حتی پزشک هیچ دلیل خاصی برای آن نداشته باشد. تشخيص این عارضه نياز به بررسی سابقه واکنش آلرژيک به يک غذاي مشخص و بهبود علايم پس از حذف آن غذا از رژيم غذايي دارد. . تقریبا شش تا هشت درصد بچه های زیر پنج سال و چهار درصد بزرگسالان، حساسیت غذایی دارند. برخی از افراد این حساسیت را با افزایش سن از دست خواهند داد و برخی تا آخر عمر گرفتار آن هستند. برای آشنایی بیشتر با این مشکل جسمی و درمان آن با ما همراه شوید.

درمان سالک با طب سنتی

درمان سالک با طب سنتی

با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیاری از بیماری‌ها ریشه‌کن شده است و نباید نگرانی برای بروز یا شیوع آن‌ها داشت، این در حالی است که همچنان بیماری‌هایی هستند که می‌توانند شما را مبتلا کنند. سالک یکی از بیماری‌هایی است که باید با مراقبت ویژه، از شر آن رها شوید.

شکر سفید نخورید!

شکر سفید نخورید!

یکی از طعم‌های مورد علاقه‌ی بسیاری از افراد شیرینی است. از طرفی برخی به خوردن انواع شکلات، شیرینی، نوشابه و … معتاد هستند. به عبارت دیگر بسیاری از مردم روزانه مقدار زیادی شکر سفید مصرف می‌کنند. بی‌آنکه از اثرات مضر این ماده خبر داشته باشند. این مطلب را بخوانید تا بدانید چرا نباید شکر سفید بخورید.

آرامش کودکان با ماساژ

آرامش کودکان با ماساژ

نوزاد در دوران جنینی به دلیل وجود کیسه‌ی آبی که در آن قرار دارد و به وسیله‌ی دیواره‌ی بطن مادر، احساس آرامش و امنیت می‌کند ولی با تولد، این رابطه‌ی فیزیکی از بین می‌رود و اینجاست که نوزاد نیاز به نوازش پیدا می‌کند تا فقدان رابطه‌ی فیزیکی دوران جنینی را جبران کند. همه‌ی مادران به طور غریزی با لمس کردن و نوازش کودک سعی در ایجاد ارتباط با او دارند. علاوه بر این، ماساژ دادن صحیح بدن کودک در تقویت عضلات و مفاصل بدن، سریع‌تر و نرم‌تر کردن حرکات دست و پا، تامین امینت کودک برای انجام فعالیت‌‌های حرکتی و نیز تاثیر مطلوب روی جریان خون و سیستم عصبی بسیار مفید است.
اولین مرحله‌ی بیدار و فعال کردن حس لامسه در نوزادان، نوازش و در آغوش گرفتن آن‌هاست. در آغوش گرفتن کودک توسط پدر و مادر به اندازه‌ی مصرف شیر و خواب او، تضمین کننده‌ی سلامت روانی و جسمی کودک است. نوازش، شنیدن صدای گرم مادر و مشاهده‌ی ژست‌ها و حالات صورت او در ایجاد ارتباط روحی – عاطفی بسیار موثر است. ماساژ برای نوزاد و حتی مادر فواید مناسبی دارد.

لب‌هایی خوش رنگ با موادطبیعی

لب‌هایی خوش رنگ با موادطبیعی

سلامت لب‌ها یکی از معیارهای مهم زیبایی در همه‌ی دنیا محسوب می‌شود. اگر به دنبال راهی هستید تا لب‌های‌تان را به طور طبیعی و بدون مواد شیمیایی مضر یا حتی چرب کردن‌شان، خوش رنگ و صورتی نگه دارید، از مواد طبیعی استفاده کنید.

بهار، پزشک بدن

بهار، پزشک بدن

با پایان یافتن فصل زمستان و فرا رسیدن بهار، شاهد بروز تغییرات اساسی در طبیعت و بدن‌ هستیم. تغییراتی كه نه‌تنها محیط اطراف زندگی‌مان را تحت شعاع خود قرار می‌دهد بلكه بر چگونگی و عملكرد اندام‌ها و دستگاه‌های درونی بدن نیز تاثیر می‌گذارند. بسیاری از درمانگران طب سنتی معتقدند رعایت نکته‌هایی ساده و كاربردی كه در كتب و متون قدیمی طب سنتی بارها به آن اشاره شده، می‌تواند تاثیر زیادی در كنترل تغییرات، بیماری‌ها و اختلال‌های ناشی از جابه‌جایی فصل‌ها داشته باشد. پس اگر می‌خواهید در آستانه‌ی سبز شدن طبیعت سالم بمانید، پیشنهاد می‌کنیم با مزاج فصل بهار و تدابیر آن آشنا شوید.

نسخه‌های اورژانسی در طب سنتی

نسخه‌های اورژانسی در طب سنتی

نوروز در راه است و بسیاری از افراد در روزهای نخست بهار عزم سفر می‌کنند، اما نکته‌ی مهم اینجاست که این تغییر آب و هوا یا مزاج ممکن است بر سلامت جسمی شما تاثیر منفی بگذارد یا حتی به دلایل مختلف در خانه گرفتار مشکلاتی مانند سردرد، دل پیچه و … شوید. طب سنتی برای درمان این عارضه‌های روزمره، نسخه‌های شفابخشی دارد.

روغن‌های گیاهی، ضامن سلامتی

روغن‌های گیاهی، ضامن سلامتی

روغن‌های گیاهی فواید درمانی ویژه‌ای دارند، به شرط آنکه خالص و طبیعی و تحت نظارت سازمان غذا و دارو برای مصارف دارویی، تولید شده باشند.
نشانه‌ی روغن‌های دارویی داشتن پروانه‌ی ساخت دارو (IRC) است. با خواص برخی از روغن‌های گیاهی دارویی آشنا شوید.