دم نوش ها

نوشیدنی‌های آرام‌بخش

نوشیدنی‌های آرام‌بخش

آب و هوای آلوده، ترافیک‌های طولانی، فشار کاری و … از جمله عواملی هستند که باعث می‌شوند شما طی روز حجم بالایی از استرس و اضطراب را تحمل کنید و آرامش‌تان را از دست بدهید. برخی از افراد برای رهایی از این مشکل، آرامش‌بخش‌های شیمیایی مصرف می‌کنند، اما طب سنتی توصیه می‌کند برای آرامش اعصاب‌تان به سراغ طبیعت بروید.

چای‌های چربی‌سوز

چای‌های چربی‌سوز

چای، نوشیدنی محبوب ایرانی‌هاست و بسیاری از ما در پایان یک روز کاری خسته کننده یا در سرمای فصل زمستان، ترجیح می‌دهیم یک فنجان چای داغ بنوشیم، اما برخی چای‌های گیاهی خواص دیگری نیز دارند و می‌توانند به لاغری و تناسب اندام شما کمک کنند.
در این جا چند چای گیاهی که باعث افزایش متابولیسم بدن و سلامت قلب شما می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

کاهش چربی خون با دمنوش‌های طبیعی

کاهش چربی خون با دمنوش‌های طبیعی

بدن برای داشتن عملکرد صحیح اعضای بدن به مقدار مناسبی چربی نیاز دارد. این چربی ضروری که به دو نوع تقسیم می‌شود: کلسترول خوب و کلسترول بد که به ترتیب HDL و LDL نامیده می‌شوند. بدن به مقدار مناسبی از این چربی نیاز دارد چربی اضافه در بدن مشکل‌ساز شده و باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سکته‌ی مغزی و … می‌شود. کلسترول بد با مصرف بی‌رویه‌ی مصرف غذاهای سرخ‌کرده، قندی و صنعتی مانند سوسیس و کالباس و … ایجاد می‌شود، اما برخی دمنوش‌های خانگی می‌توانند به شما در کاهش و کنترل کلسترول خون‌تان کمک کنند.

لاغری با دمنوش‌های گیاهی

لاغری با دمنوش‌های گیاهی

کاهش وزن و داشتن اندام مناسب دغدغه‌ی همیشگی افراد دارای اضافه وزن است، به همین دلیل راه‌های بسیاری را امتحان می‌کنند که معمولا بی‌نتیجه می‌ماند. اگر شما نیز جزو این دست از افراد هستید و دل‌تان می‌خواهد به وزن ایده‌آل برسید، پیشنهاد می‌کنیم به توصیه‌های طب سنتی عمل کنید.

سکنجبین، نوشیدنی طبی

سکنجبین، نوشیدنی طبی

از دیدگاه طب سنتی ایران، سکنجبین نوشیدنی مفید با خواص درمانی فراوان است که حکمای طب سنتی بر اساس نیاز بیمار می‌توانند در ترکیبات آن تصرف کنند، به همین دلیل در منابع طب سنتی آن را ۱۲۰۰ نوع ذکر کرده‌اند که۶۰ نوع آن سکنجبین طبی محسوب می‌شود و مصرف دارویی دارد. در این‌جا با خواص برخی از سکنجبین‌های طبی آشنا می‌شوید.

با دمنوش‌ها به جنگ دیابت بروید

با دمنوش‌ها به جنگ دیابت بروید

عید نوروز برای برخی از مبتلایان به بیماری‌های مزمن مانند دیابتی‌ها می‌تواند دردساز باشد، زیرا به دلیل مصرف آجیل و نوبرانه‌های بهاری، مجموعه کالری دریافتی بدن افزایش پیدا می‌کند و سبب تجمع چربی در بدن می‌شود.
اگر شما یا اطرافیان‌تان مبتلا به دیابت هستید، پیشنهاد می‌کنیم برای حفظ سلامت خود، نسخه‌های طب سنتی را امتحان کنید.

اکسیرهای شفابخش دستگاه گوارش

اکسیرهای شفابخش دستگاه گوارش

دستگاه گوارش سالم، تضمین کننده‌ی‌ سلامت افراد است و اختلال در عملکرد آن بدن را از مواد مغذی محروم می‌کند و باعث تجمع مواد زائد در بدن می‌شود.
طب سنتی پیشنهاد می‌کند برای پاکسازی و سلامت دستگاه گوارش‌تان، از برخی گیاهان دارویی استفاده کنید.

دمنوش‌های آرامش‌بخش

دمنوش‌های آرامش‌بخش

گرچه زندگی ماشینی امروزی بسیاری از سختی‌های گذشته را از بین برده، اما مصائبی نیز با خود به ارمغان آورده است مانند انواع ناراحتی‌های روانی و تنش‌های عصبی، اظطراب، استرس، بی‌خوابی و … . بسیاری از افراد برای رهایی از این مشکلات به فرآورده‌های شیمیایی پناه می‌برند، در حالی که این داروها باعث کاهش تمرکز، تغییر الگوی‌خواب و وابستگی دارویی می‌شود. در مقابل دمنوش‌های گیاهی نه تنها موجب کاهش تنش‌ها و استرس‌های روزانه شده، بلکه در بهبود عملکرد سیستم مغزی از جمله تفکر و حافظه نیز موثر هستند. برای اینکه در روزهای سرد آخرین ماه پاییز، آرامش را تجربه کنید، دمنوش‌های گیاهی را امتحان کنید.