دم نوش ها

اکسیرهای شفابخش دستگاه گوارش

اکسیرهای شفابخش دستگاه گوارش

دستگاه گوارش سالم، تضمین کننده‌ی‌ سلامت افراد است و اختلال در عملکرد آن بدن را از مواد مغذی محروم می‌کند و باعث تجمع مواد زائد در بدن می‌شود.
طب سنتی پیشنهاد می‌کند برای پاکسازی و سلامت دستگاه گوارش‌تان، از برخی گیاهان دارویی استفاده کنید.

دمنوش‌های آرامش‌بخش

دمنوش‌های آرامش‌بخش

گرچه زندگی ماشینی امروزی بسیاری از سختی‌های گذشته را از بین برده، اما مصائبی نیز با خود به ارمغان آورده است مانند انواع ناراحتی‌های روانی و تنش‌های عصبی، اظطراب، استرس، بی‌خوابی و … . بسیاری از افراد برای رهایی از این مشکلات به فرآورده‌های شیمیایی پناه می‌برند، در حالی که این داروها باعث کاهش تمرکز، تغییر الگوی‌خواب و وابستگی دارویی می‌شود. در مقابل دمنوش‌های گیاهی نه تنها موجب کاهش تنش‌ها و استرس‌های روزانه شده، بلکه در بهبود عملکرد سیستم مغزی از جمله تفکر و حافظه نیز موثر هستند. برای اینکه در روزهای سرد آخرین ماه پاییز، آرامش را تجربه کنید، دمنوش‌های گیاهی را امتحان کنید.

دمنوش پونه کوهی

دمنوش پونه کوهی

پونه‌ی کوهی گیاهی گرم و معطر است که مواد مغذی ویتامین‌ و مواد معدنی فراوانی دارد. دمنوش این گیاه نیز برای حفظ سلامتی بسیار مفید است.

دمنوش‌های گرمابخش

دمنوش‌های گرمابخش

بسیاری از ما در فصل سرما، دست و پاهای‌مان سرد و بدن‌مان دچار لرزش و کرختی می‌شود. در این وقت هیچ نوشیدنی مانند دمنوش‌های گیاهی گرمابخش، حال شما را خوب نمی‌کند. بر اساس برخی از منابع طب سنتی، سرما دلیل بروز بسیاری از بیماری‌هاست. اگر دل‌تان می‌خواهد بدون هیچ قرص و شربت شیمیایی، خستگی‌تان رفع و بدن‌تان گرم شود یا راحت بخوابید، دمنوش‌های گیاهی زیر را امتحان کنید.

دمنوش‌ها‌یی برای تسکین دردها

دمنوش‌ها‌یی برای تسکین دردها

در روزگاری که به دلایل مختلف مانند تغذیه‌ی نادرست، سبک زندگی اشتباه آلاینده‌های شیمیایی و… بیشتر افراد دچار مشکلات جسمی کوچک و بزرگ شده‌اند، باید به فکر پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها بود و نه درمان، اما اگر خدای نکرده گرفتار بیماری شدید، به جای استفاده از داروهای رنگارنگ شیمیایی و عوارضی که بعد از مصرف آن‌ها، دچارش می‌شوید، از درمان‌های طب سنتی استفاده كنید. دمنوش‌های گیاهی یکی از شیوه‌های درمانی است. در این‌جا چند دمنوش ساده و تركیبی برای تسکین دردهای روزمره به شما معرفی خواهد شد.

زیبایی با دمنوش گل‌سرخ

زیبایی با دمنوش گل‌سرخ

گل سرخ، درختچه‌ی کوچکی به ارتفاع ۶۰ سانتی‌متر تا ۵/۱ متر است. بوته‌ی آن از شرق، به خصوص ایران نشات گرفته و پس از جنگ‌های صلیبی به اروپا راه یافت. انواع متفاوتی از گل سرخ موجود است که بهترین نوع آن در ایران یافت می‌شود.

عناب، پرخاصیت ناب

عناب، پرخاصیت ناب

عناب، میوه‌ای کم مصرف اما با خواص طبی بسیار است و در مکاتب طب سنتی کشورهای مختلف جایگاه ویژه‌ای برای کمک به سلامت بدن و درمان بیماری‌ها دارد. این میوه‌ی مفید همچنین ارزش غذایی فراوانی دارد و می‌تواند به عنوان یک غذای دارویی استفاده شود. این میوه در هر منطقه‌ای دارای اسم‌های مختلفی است.
در هند و پاکستان آن را «ایناب» و در شرق آسیا آن را خرمای قرمز، خرمای چینی یا خرمای هندی می‌نامند. با خواص عناب، این میوه‌ی پرخاصیت آشنا شوید.

درمان سرماخوردگی با دمنوش‌هاي جادويي

درمان سرماخوردگی با دمنوش‌هاي جادويي

ابتلا به عفونت‌هاي ويروسي مجاري تنفسي فوقاني كه در طب سنتی با نام زکام و سرماخوردگي شناخته مي‌شود،‌ از شايع‌ترين بيماري‌هاي فصل سرماست که معمولا افراد را در روزهای سرد پاییز و زمستان مبتلا و براي چند روز، فعاليت‌هاي روزمره‌شان را مختل می‌کند.

حافظه قوی با دمنوش‌های گیاهی

حافظه قوی با دمنوش‌های گیاهی

مغز انسان توانایی شگفت‌انگیزی در یادگیری و نگهداری مسائل مختلف و… دارد، اما گاهی خستگی‌های روزمره، مشکلات جسمی و روحی و… می‌تواند موجب اختلالاتی در مغز شود و قدرت حافظه‌ی شما را کاهش دهد.
طب سنتی برای تقویت حافظه و پیشگیری از فراموشی، نوشیدن دمنوش‌ها و چای‌های گیاهی را پیشنهاد می‌کند. با ما باشید و با چند دمنوش تقویت‌کننده‌ی حافظه آشنا شوید.