دم نوش ها

این چند جوشانده را بشناسید و بخورید

این چند جوشانده را بشناسید و بخورید

دم کرده‌ی چاي گياهي را معمولا به وسيله‌ی ريختن يک قاشق مرباخوري از گياه در يک فنجان آب جوشان و سپس زمان دادن به آن برای آن‌که دم بکشد، تهیه می‌کنند. زمانی لازم برای دم کشیدن گیاه از ۵ دقیقه الی بیست دقیقه است. در صورتي که گياه تازه باشد ممکن است به مقدار بيشتري از آن نياز داشته باشيد و يا اگر گياه بسيار خشک باشد به مقدار کمتري زمان احتیاج دارید. مي‌توان در صورت لزوم از عسل يا قند براي شيرين کردن آن استفاده کرد.

زمان مناسب برای نوشیدن چای

زمان مناسب برای نوشیدن چای

در طب سنتی مانند طب جدید تعادل در مصرف مواد غذایی بسیار حائز اهمیت است. مانند خیلی از مواد غذایی، اگر چای سیاه را به درستی مصرف نکنیم مشکلات فراوانی را برای بخش‌های مختلف بدن به وجود خواهد آورد.

شربت سرماخوردگی “بالنگو” را در خانه بسازید

شربت سرماخوردگی “بالنگو” را در خانه بسازید

این روزها که سرمای و آلودگی هوا و دیگر شرایط محیطی دست به دست هم داده و شرایط را برای ابتلا و بروز بیماری سرماخوردگی فراهم آورده است یکی از راه‌هایی که می‌توان با آن بدن خود را از آسیب مصون داشت پناه بردن به درمان‌ با داروهای گیاهی‌ است

دم‌نوش‌های گرم برای روزهای سرد

دم‌نوش‌های گرم برای روزهای سرد

کم کم صدای پای زمستان دارد از راه می‌رسد و سوغاتی‌های بعضا نه چندان شیرینش را با خود به همراه می‌آورد . سوغات سفر زمستان گاه امراضیست که بعضا آدم را از پا در می‌آورد. اما طب سنتی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها پیشنهاداتی دارد تا بتوانیم زمستانی بی دردسر را از سر بگذرانیم. در این مطلب چند دمنوش ساده معرفی می‌کنیم که هم سرحالتان می‌آورند، هم سرماخوردگی و آنفولانزا را از شما دور می‌کنند و هم اینکه به شما انرژی بیشتری می‌دهند.

کاهش اضطراب،افزایش شادی با…

کاهش اضطراب،افزایش شادی با…

افزایش اضطراب، افسردگی، خستگی ها، عصبانیت ها و….. موجب تضعیف قلب و مغز انسان می شود بنابراین باید از مفرحات که موجب تقویت قلب و مغز می شوند استفاده کرد. گیاهان دارویی زیادی وجود دارند که نشاط آورند و موجب آرامش و کاهش اضطراب ها می شوند.در این نوشتار به این گیاهان و شرح خواص آنها پرداخته شده است:

تابستانی خنک با دمنوش‌های گیاهی

تابستانی خنک با دمنوش‌های گیاهی

فصل تابستان فصل گرماست و بسیاری از انسان‌ها در این فصل دچار گرما‌زدگی یا گرگرفتگی می‌شوند‌. یکی از راه‌های خنک کردن، مصرف نوشیدنی‌های خنک‌کننده است که دمای بدن را پایین می‌آورند‌. خنک کردن بدن از طریق مصرف غذاهای خوراکی نیز امکان‌پذیر است‌. بر طبق یافته‌های طب سنتی چین‌، برخی از چای‌ها و گیاهان خاصیت خنک‌کنندگی دارند. آن‌ها حرارت درونی را پایین می‌آورند، برای خنک کردن بدن در تابستان مفید هستند و التهاب بدن را هم کاهش می‌دهند. در ادامه به برخی از این خنک‌کننده‌ها اشاره می‌کنیم.

نوشیدنی‌های گیاهی را بجوشانیم یا دم کنیم؟!

نوشیدنی‌های گیاهی را بجوشانیم یا دم کنیم؟!

اغلب گیاهان بافت سفت و خشنی دارند که بدن قادر به هضم این بافت و دسترسی به ترکیبات مفید آن نیست. در نتیجه برای آنکه ما بتوانیم از این ترکیبات سودمند نفع ببریم با خیساندن گیاه درآب، دم کردن یا جوشاندن به اثرات مهم آن دست می‌یابیم. البته باید بدانید دم کردن و جوشاندن گیاهان دو روش مختلف است و نوشیدنی حاصل ازهر روش،خاصیت و تاثیرجداگانه‌ای بر بدن می‌گذارد.