مزاج شناسی

فیستول یا ورم چرکی نشیمن‌گاه

فیستول یا ورم چرکی نشیمن‌گاه

گوارش در بحث سلامتی آن‌قدر مهم است که حتی کارکرد آن را به مزاج ربط داده‌اند، یعنی بر این باورند که دفع مزاج مانند دفع بیماری یا دفع سردمزاج هست و ساختمان گوارش در صورت بیماری می‌تواند بیماری‌های زیادی در اندام‌های همسایه خودایجاد کند که فیستول یا ورم چرکی یا بیرون زدگی در کنار مقعد یکی از آن‌هاست. این بیماری می‌تواند از ضعف گوارش – یبوست و فشارهای دفع مدفوع منجر به التهاب در مسیر انتهای روده ایجاد شود و محتویات یا میکروب و ؟؟ چرکی به قسمت التهاب یا بیرون زده روده و پوست، راه پیدا می‌کند و محل چرکی شده و ترشح یا آبسه ایجاد شود و موجبات درد و عفونی شدن آن منطقه می‌شود. در واقع فیستول مقعدی در اطراف مقعد بوده و حالت دهانه‌ای بیرون زدگی پیدا می‌کند و هر دوره چرک از آن خارج می‌شود.

تاثیر اعراض نفسانی بر سلامت مزاج

تاثیر اعراض نفسانی بر سلامت مزاج

در منابع طب سنتی ایران آمده است که سلامتی و پایداری آن با رعایت اصول شش گانه‌ی سلامتی ‌ممکن است. به عبارت دیگر، آلودگی هوا، ساعت نامناسب خواب و بیداری، تجمع مواد زائد و عدم دفع آن، سکون و عدم فعالیت می توانند باعث بروز انواع بیماری ها شوند. در این میان اعراض نفسانی (حالت‌های روحی و روانی) بیشترین تاثیر را روی اخلاط و ساختار جسمی بدن دارد و قدرت و سرعت تاثیرش از غذا و هرچیز دیگری بیشتر است. در این جا تاثیر اعراض نفسانی بر سلامت مزاج را برای‌تان آورده‌ایم.

خوشبو با عطرهای خانگی

خوشبو با عطرهای خانگی

همه‌ی انسان‌ها از استشمام بوهای خوشایند لذت می‌برند و دل‌شان می‌خواهد همیشه معطر و خوشبو باشند. با این حال هر فردی دارای رایحه‌ای خاص است که با توجه به مزاج، رژیم غذایی، شرایط زندگی و.. با رایحه‌ی بدن دیگری متفاوت است. اگر دل‌تان می‌خواهد از عطرهای طبیعی استفاده کنید و از خواص مفید آن‌ها بهره ببرید، باید بگوییم می‌توانید در خانه عطر مورد علاقه‌تان را بسازید! شاید تهیه‌ی عطر در خانه کمی سخت باشد، اما با چند بار امتحان کردن، حتما در این زمینه موفق خواهید شد.

متناسب با مزاج‌تان روزه بگیرید!

متناسب با مزاج‌تان روزه بگیرید!

طب سنتی در منابع مختلف برای حفظ تندرستی، مصرف غذاها و نوشیدنی‌های مناسب مزاج را توصیه کرده است به خصوص در ماه مبارک رمضان که بدن باید ساعت‌ها گرسنگی و تشنگی را تحمل کند. ویژگی‌های جسمی و روحی مزاج‌های مختلف، متفاوت است و براین اساس توصیه‌های غذایی‌شان نیز برای روزه‌داری تفاوت دارد. اگر می‌خواهید امسال ماه رمضان، بدون هیچ مشکل جسمی و روحی روزه بگیرید، لازم است تدابیرغذایی متناسب با مزاج‌تان را بشناسید و رعایت کنید.

دموی‌ها بخوانند

دموی‌ها بخوانند

همان‌طور که بدن هر انسانی مزاجی متفاوت از دیگران دارد، فصل‌ها نیز این چنین هستند. همگون شدن مزاج یک فصل با مزاج طبیعت بدن شما می‌تواند زمینه‌ساز مشکلات جسمی و روحی شود. خون یکی از اخلاط چهارگانه است که مزه‌ای شیرین دارد و بی‌بوست. مهم‌ترین وظیفه‌ی این مزاج، تغذیه‌ی بدن و تشکیل و تولید گوشت و عضلات است، به همین دلیل به همه‌ی اعضای بدن می‌رود. مزاج فصل بهار گرم و تر و همگون با مزاج افراد دموی (خون) است، بنابراین این افراد در این فصل باید برای حفظ سلامت خود تدابیر طب سنتی را رعایت کنند.

ابروهایی پرپشت با نسخه‌های گیاهی

ابروهایی پرپشت با نسخه‌های گیاهی

ابروهای پهن و پرپشت نقش مهمی در زیبایی صورت دارند و می‌توانند حالت چشمان را کاملا متفاوت نشان دهند. گاهی به دلایل مختلف موهای ابرو دچار ریزش می‌شوند، اما نگران نباشید! استفاده از نسخه‌های طب سنتی، بهترین درمان برای رشد مجدد موهای ابروی شماست. البته به شرط آن که صبور باشید و درمان را به مدت طولانی ادامه دهید.

مزاج خود را بشناسید

مزاج خود را بشناسید

تمام جنبه‌هاي زندگي ما تحت تاثير طبيعت بدن‌مان قرار دارد؛ به عبارت دیگر، اگر ما طبع و مزاج خود را بشناسیم، براساس آن می‌توانیم سبک زندگی‌، رژیم غذایی، ساعت خواب و … خود را تعیین کرده و به این ترتیب سلامت بدن خود را تضمین کنیم. نوع نوشيدني‌ها، لباس‌ها، هواي استنشاقي، استراحت روزانه و چگونگي دفع و حالت‌هاي عصبي و رواني، مستقيما مرتبط با حالات طبيعي يا مزاجي است؛ بنابراين، براي داشتن زندگي سالم و طبيعي و آرامش روحي، همه‌ی ما نيازمند به شناخت مزاج يا طبيعت خود هستيم.

با مزاج‌تان آشتی کنید

با مزاج‌تان آشتی کنید

از دیدگاه طب سنتی – اسلامی، مزاج افراد در سنین مختلف تغییر می‌کند و برای ایجاد سازگاری، باید از تدابیر غذایی متناسب با آن سن پیروی کرد. در نتیجه با توجه به نوع مزاج، نوع تغذیه‌ی یک کودک با یک جوان ۳۰ ساله یا یک فرد ۷۰ ساله باید متفاوت باشد. برای این‌که سلامتی را مهمان سفره‌تان کنید با ما همراه باشید.
به گفته‌ی متخصصان طب سنتی از زمان تولد تا ۳۰ سالگی را سن رشد می‌نامند. برای حفظ سلامت کودک و نوجوان در این سنین، بهتر است از غذاهای گرم و تر استفاده شود. افراد در این گروه سنی باید از نان‌های با غلات کامل، گوشت، برنج به خصوص نوع سبوس‌دار، میوه‌ها به خصوص سیب و گاهی موز به مقدار کافی استفاده کنند و مراقب باشند حرارت بدن‌شان زیاد نشود. از آن‌جا که این دوره، دوره‌ی رشد است، نیاز افراد به غذا بیشتر از هر دوره‌ی دیگری است و مقدار مصرف غذا، تنوع و کیفیت آن نیز باید در نظر گرفته شود.

سلامتی مزاج‌ها با بهترین غذاها

سلامتی مزاج‌ها با بهترین غذاها

براساس منابع طب سنتی در بدن انسان چهار خلط وجود دارد که تعادل آن‌ها باعث سلامتی و بروز بیماری، در اثر افزایش یکی از این اخلاط چهارگانه (صفرا، سودا، بلغم و خون) است. این چهار خلط در بدن جایگاه مشخصی دارند؛ سودا در طحال، صفرا در کیسه‌ی صفرا، خون در کبد و بلغم در لنف (سرتاسر بدن) جای گرفته‌اند. برای حفظ سلامتی باید این اخلاط را در بدن متعادل نگه داشت و تقویت کرد. برای تقویت هر کدام نیز لازم است غذای مخصوص همان ماده یا خلط را به بدن رساند. به این کار، تقویت به عین می‌گویند. برای درمان بیماری‌ها نیز باید خلط غالب را با رژیم غذایی مناسب کاهش داد. برای این که همیشه سالم باشید، ابتدا باید مزاج‌تان را بشناسید، سپس رژیم غذایی و سبک زندگی متناسب خود را انتخاب کنید.

پیشگیری از ضعف حافظه با مزاج شناسی

پیشگیری از ضعف حافظه با مزاج شناسی

معمولا تصور می‌شود ضعف حافظه و فراموشی مختص دوران پیری است و فقط برای افراد سالمند اتفاق می‌افتد، اما این تصور اشتباهی است. فراموشی و ضعف حافظه می‌تواند ارتباط مستقیمی با شرایط جسمی و روحی شما داشته باشد. طب سنتی با شناسایی مزاج هر فردی، راهکارهایی برای پیشگیری از فراموشی و تقویت حافظه بیان کرده است