درمان با طب سنتی

سنگ کیسه صفرا، بیماری بی‌صدا

سنگ کیسه صفرا، بیماری بی‌صدا

چنانچه خلط صفرا غالب باشد، فرد صفراوی مزاج است که آثار این خلط گرم در بدن عبارتند از:
پوست گرم و خشک، چهره‌ی زرد یا زیتونی رنگ، اندام‌های لاغر و کوچک، تنفس و نبض سریع، خواب کم همراه با آشفتگی، حرکات تند و سریع و خستگی. همچنین در این افراد، تلخی دهان، خارش بدن، کمی اشتها، باد گلو، سوزش دهانه‌ی معده، قی آلوده به صفرا، خشکی زبان، گودی چشم‌ها، تشنگی و زردی متقابل به قرمزی ادرار دیده می‌شود.

تبخال را با داروهای گیاهی درمان کنید

تبخال را با داروهای گیاهی درمان کنید

بیماری تبخال که در برخی از منابع طب سنتی به آن زخم سرد نیز گفته‌اند، یکی از شایع‌ترین بیماری‌های عفونی است که بسیاری از افراد در طول زندگی خود یک بار و حتی به طور مداوم به آن مبتلا شده‌اند. این زخم کوچک، اما دردناک و پر از مایع معمولا در گوشه‌ی دهان و روی لب ظاهر شده و باعث ایجاد مشکلاتی برای فرد می‌شود. اگر می‌خواهید بیشتر درباره‌ی این بیماری مسری بدانید، حتما این مطلب را بخوانید.

برونشیت، نتیجه‌ی افزایش بلغم است

برونشیت، نتیجه‌ی افزایش بلغم است

برونشیت التهاب، تورم یا عفونت لوله‌های برونش، ریه و مجراهای تنفسی است که به دو نوع تقسیم می‌شود؛ برونشیت حاد و برونشیت مزمن. برونشیت حاد معمولا حدود سه هفته طول می‌کشد، در حالی که برونشیت مزمن ممکن است بیش از سه ماه ادامه یابد. این بیماری در آب و هوای سرد شیوع بیشتری دارد و ابتلا به آن فرد را دچار مشکلات تنفسی می‌کند.
در این‌جا با دلایل ایجاد و روش درمان آن از طریق طب سنتی آشنا می‌شوید.

درمان سندروم کانال کارپال با طب سوزنی

درمان سندروم کانال کارپال با طب سوزنی

سندروم کانال کارپال یكی از بیماری‌های شایع دنیای امروز است كه آن را به عنوان مچ درد می‌شناسند. سندروم تونل کارپال بر اثر فشار تاندون‌ها روی عصب مدیان در ساعد ایجاد می‌شود و درد آن به انگشت‌های دست منجر شده و حركت دست را مشكل می‌کند. کارپال، كانالی است كه عصب‌های بسیار مهم را از مچ به انگشت‌های دست می‌رساند.

مرزه، دشمن بیماری‌های مزمن

مرزه، دشمن بیماری‌های مزمن

هر میوه‌ و سبزی، خواص مفیدی دارد، درنتیجه مصرف آن‌ها به حفظ سلامت بدن کمک می‌کند و خطر ابتلا به بیماری‌‌های مزمن را کاهش می‌دهد. مرزه از جمله سبزی‎های خوراکی است که در شرایط آب و هوایی مختلف بسیار مقاوم بوده و به شکل خام و پخته مصرف می‎شود.
با خواص این گیاه خوش عطر و طعم آشنا شوید.

داروهای خانگی برای فیبرومیالژیا

داروهای خانگی برای فیبرومیالژیا

برخی بیماری‌ها شایع، اما ناشناخته هستند مانند فیبرومیالژیا که شاید بسیاری از ما گاهی آن را تجربه کرده باشیم. بیماری دردناک که می‌تواند فعالیت‌های روزانه‌ی شما را مختل کند. این بیماری در زنان شایع‌تر از مردان است و معمولا در ۲۰ تا ۵۰ سالگی بروز می‌کند. با علائم این بیماری و راهکارهای تسکین درد آن با طب سنتی آشنا شوید.

درمان گرفتگی صدا با طب سنتی

درمان گرفتگی صدا با طب سنتی

گرفتگی صدا به دلایل مختلفی مانند عفونت‌ سینوزیت، استفاده‌ی بیش از حد از گلو و حنجره (مثل داد زدن و صحبت کردن با صدای بلند به مدت طولانی)، برگشت غذا از معده به مری، تنفس دود سیگار، حساسیت‌های غذایی، دارویی یا فصلی، تغییرات یا مشکلات هورمونی و اضطراب و استرس اتفاق می‌افتد.

ضدسرطان‌های گیاهی

ضدسرطان‌های گیاهی

شنیدن کلمه‌ی سرطان به عنوان یک بیماری برای همه‌ی ما وحشتناک است، بیماری که متاسفانه به دلیل تغذیه‌ی ناسالم، سبک زندگی غلط و… رو به گسترش است و بسیاری از افراد مستعد ابتلا به آن هستند، اما باید بدانید که از برخی گیاهان در داروهای شیمی درمانی استفاده می‌شود. این گیاهان مفید از عود بیماری نیز پیشگیری می‌کنند.

تسکین درد مفاصل با ماساژدرمانی

تسکین درد مفاصل با ماساژدرمانی

با کاهش دمای هوا، بسیاری از افراد دچار اسپاسم‌های عضلانی و درد مفاصل می‌شوند به خصوص کسانی که مبتلا به آرتریت روماتوئید هستند، یعنی یکی از شایع‌ترین بیماری‌های جهان که مفاصل بدن به‌ویژه مفصل‌های زانو، آرنج و مچ‌ها را درگیر می‌کند.

درمان بیش فعالی کودکان با نسخه‌های طب سنتی

درمان بیش فعالی کودکان با نسخه‌های طب سنتی

بیش فعالی که به اختصار ADHD گفته می‌شود، نوعی اختلال شایع است که حدود هشت تا ۱۰ درصد کودکان را مبتلا می‌کند. این بیماری در پسران شایع‌تر از دختران است و معمولا در سال‌های اولیه‌ی رشد (از سه سالگی تا قبل از ورود به مدرسه) ظاهر می‌شود. بیش فعالی سه نوع است؛ در نوع اول کودک فقط در توجه و تمرکز مشکل دارد. در نوع دوم فقط پرتحرکی دیده می‌شود و در نوع سوم کودک هم پرتحرک است و هم مشکل توجه و تمرکز دارد. برای آشنایی با این بیماری و درمان آن با نسخه‌های طب سنتی با ما همراه شوید.