درمان با طب سنتی

حجامت و درمان نازایی

حجامت و درمان نازایی

دکترحمیدالله افراسیابیان؛متخصص طب سنتی
یکی از کاربردهای مهم حجامت‌های تخصصی برای درمان بیماری‌های زنان است. بنا به تئوری طب سنتی ایران، انجام حجامت در طرف مقابل عضو بیمار می‌تواند موجب حرکت خلط و پاکسازی عضو و درمان آن شود. در اختلالات رحمی مانند نامنظمی کارکرد رحم و افزایش غیرطبیعی رطوبت یا ریزش اخلاط بیماری زا که با نازایی در زنان نیز می‌تواند همراه شود به جز دستورات جامع درمانی، حجامت نیز در برنامه‌ی درمان گنجانده می‌شود.

مکملهای گیاهی متفورمین

مکملهای گیاهی متفورمین

متفورمین یک داروی خوراکی است که در درمان دیابت شیرین نوع ۲* ،سندروم تخمدان پلی کیستیک،تنبلی تخمدان و تنظیم قاعدگی بهکار میرود.اما این دارو علی رغم تسهیل روند درمان،عوارضی مانند کاهش شدید قند خون، بیاشتهایی، تهوع، استفراغ، نفخ، تولید گاز بیش از حد در رودهها، اسهال، خستگی، دردهای عضلانی، تنگی نفس، خواب آلودگی و معده درد را به همراه دارد.

چنگال سرطان را چگونه قطع کنیم؟

چنگال سرطان را چگونه قطع کنیم؟

سرطان نوعی بيماری است که در آن سلولها توانايی تقسيم و رشد عادی خود را از دست می‌دهند و اين موضوع منجر به تسخير، تخريب و فاسد شدن بافتهای سالم می‌شود. از اجتماع اين سلولهای سرطانی و تخريب سلولهای بافتهای سالم توده ای به نام تومور ايجاد میشود. اگر تومور به لايهای محدود ختم شود و به ساير بافتها و ارگان‌ها سرايت نکند تومور خوش‌خیم)غيرسرطانی) است و اگر تومور گسترده شده يا ب‌ طور بالقوه قابليت پخش شدن و احاطه کردن ساير بافت‌ها و ارگا‌ن‌ها را داشته باشد بدخيم يا سرطانی ناميده می‌شود. برخی از شکل‌های سرطان متاستاز (Metastasize) میکنند به اين معنی که خصوصيت تهاجمی‌پيدا کرده و به ساير بافتهای بدن، عمدتا از طريق خون و لنف، سرايت و تومورهای جديدی را ايجاد میکنند.

قند‌های مصنوعی؛عامل بیش‌فعالی کودکان

قند‌های مصنوعی؛عامل بیش‌فعالی کودکان

طب سنتی ایران مباحث کامل و ظریفی را در خصوص آداب و شرایط تعلیم، تربیت، تغذیه و بهداشت کودکان بیان کرده است. جای آن دارد که مربیان محترم تربیتی و برنامهریزان آموزشی و بهداشتی کشور بدان توجه لایق را بنمایند و در آن پژوهش کنند.

عسل؛داروخانه‌ای برای تمام دردها

عسل؛داروخانه‌ای برای تمام دردها

عسل مایع کم و بیش غلیظ، شربت مانند و شیرینی است که به وسیله‌ی زنبوران عسل از راه جمع‌آوری نوش گل‌ها در کندو به ثمر می‌رسد. عسل از جمله مواد خوراکی است که منافع بسیاری برای آن ذکر کرده‌اند.

بررسی رابطه‌ی میان معماری سنتی ایران و نقش آن در سلامت جسم و روان

بررسی رابطه‌ی میان معماری سنتی ایران و نقش آن در سلامت جسم و روان

در دنیایی زندگی می¬کنیم که در آن تقریبا همه چیز به سمت مولتی مدیا (چند رشته¬ای) حرکت می¬کند. دانش¬های مختلف در زمینه¬های گوناگون به یکدیگر پیوند می¬خورند و ما می¬توانیم به نقطه¬ای مشترک در بین بسیاری از علم¬ها برسیم. شاید بتوان واژه‌ی امروزی مولتی مدیا را با واژهی حکمت که در گذشته بسیار به کار می¬رفته است یکی دانست. گذشتگان، مجموع دانش¬های زمان را حکمت می¬نامیدند و کسی که به همه‌ی آنها واقف بود را حکیم خطاب می¬کردند

درمان مالیخولیا یا اسکیزوفرنی بر اساس دانش طب سنتی

درمان مالیخولیا یا اسکیزوفرنی بر اساس دانش طب سنتی

اسکیزوفرنیا (شیزوفرنی) نوعی بیماری مغزی-رفتاری است که نشانه‏های آن غالبا در دوران نوجوانی یا اوایل بزرگسالی بروز می‏کند. افراد مبتلا به اسکیزوفرنیا به فشارهای وارد بر زندگی خود حساس هستند. نشانه‏های مهم اسکیزوفرنیا در همه‌ی ابعاد جسمی، روانی، رفتاری بیمار ایجاد می‏شود