درمان با طب سنتی

با انواع بادكش درمانی آشنا شوید

با انواع بادكش درمانی آشنا شوید

یکی از شیوه‌های درمانی طب سنتی ایران، بادکش درمانی است که در کشورهایی مانند چین و هند نیز بسیار کاربرد دارد و برای تسکین بسیاری از دردها و درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود. این شیوه‌ی درمانی را حجامت خشک نیز می‌نامند، زیرا با ایجاد مكش در نقاط مختلف بدن باعث انبساط عروقی بدن و انحراف سموم و مواد زائد از نقطه‌ای خاص است. این روش درمانی با مکانیسم‌های مختلفی توسط درمانگران روی بدن و در بعضی بیماران با استفاده از تركیب روغن‌های مخصوص انجام می‌شود. در این‌جا با انواع بادکش‌گذاری آشنا می‌شوید.

سلامتی با  انرژی سنگ‌ها

سلامتی با انرژی سنگ‌ها

سنگ‌های زینتی همیشه یکی از وسایل مورد علاقه‌‌ی خانم‌ها هستند به خصوص وقتی از خواص درمانی جسمی و روحی آن‌ها صحبت می‌شود، به همین دلیل این روزها بازار خرید و فروش آن‌ها در قالب دستبند، انگشتر، گوشواره و گردنبند داغ است. قبل‌تر ابعاد مختلف این شیوه‌ی درمانی برای‌تان آورده‌ایم اما با توجه به استقبال شما جنبه‌های دیگری از این مبحث را بررسی کرده‌ایم.

آشنایی با استخوان درمانی

آشنایی با استخوان درمانی

طب مدرن یا رایج، روش‌های درمانی مانند جراحی، داروهای شیمیایی، فیزیوتراپی و… است که شما می‌توانید آن را در هر بیمارستان یا مرکز درمانی بیابید و ممکن است هر کدام عوارض جانبی به همراه داشته باشند. شاید به همین دلیل است که این روزها طب سنتی مورد استقبال است، اما در کنار طب سنتی باید از روش‌های طب مکمل مانند طب سوزنی، ماساژدرمانی، رفلکسولوژی، هومیوپاتی و درمان‌های غیر شایع نیز نام برد. استخوان درمانی یا استئوپاتی (Osteopathy) یک روش درمانی نوین است و تاکید بر نقش اسکلت بدن و عضلات در درمان بیماری‌ها دارد. درمانگر در این روش با اصلاح وضعیت استخوان‌ها و عملکرد عضلات، اعصاب، مفاصل و به خصوص ستون فقرات باعث بهبود عملکرد دستگاه عضلانی اسکلتی، اعصاب و بازگرداندن سلامتی به بیمار می‌شود. با این روش درمانی آشنا شوید.

یک بیماری نگران‌کننده…

یک بیماری نگران‌کننده…

یکی از مشکلات جسمی که متاسفانه در جامعه‌ی امروزی شیوع پیدا کرده، ورم غدد لنفاوی و بروز توده‌های زیر بغل است. این توده‌ها نتیجه‌ی رشد بافت غیر طبیعی هستند و می‌توانند نشانه‌ی یک بیماری جدی (مانند سرطان سینه) باشند، با این حال اگر این روزها به طور ناگهانی توده‌ای را زیر بغل‌تان لمس کردید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید، اما نگران نشوید! بیشتر توده‌های زیر بغل بی‌ضرر هستند، اما هر نوع توده‌ی غیر معمول و سفت باید توسط پزشک با دقت معاینه شود. ورم غدد لنفاوی زیر بغل به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود و اگر ناشی از بیماری خاصی نباشد، می‌توان شدت درد آن را با نسخه‌های طب سنتی کاهش داد.

تقویت حافظه با گیاهان دارویی

تقویت حافظه با گیاهان دارویی

خرداد ماه زمان شروع امتحان‌های مدرسه و دانشگاه است، این درحالی است که دانش‌آموزان و دانشجویان بسیاری به دلایل مختلف دچار ضعف حافظه و کاهش انرژی برای درس خواندن می‌شوند. از نظر طب سنتی ایران، طبیعت گرم برخی از گیاهان دارویی کمک زیادی به تحریک مغز و قوای فکری می‌کند، بنابراین اگر می‌خواهید فرزند شما روزهای امتحان را با موفقیت بگذراند با ما همراه باشید

جوش‌های پوستی در ایام روزه‌داری

جوش‌های پوستی در ایام روزه‌داری

در ماه مبارک رمضان برخی از افراد دچار جوش‌های پوستی به خصوص در ناحیه‌ی صورت می‌شوند. بروز این جوش‌های مقطعی دلایلی دارد که ابتدا باید آن را بیابید، سپس با کمک توصیه‌های طب سنتی آن‌ها را رفع کنید.

روزه‌داری در افراد کم‌خونی

روزه‌داری در افراد کم‌خونی

از منظر طب سنتی مزاج و طبیعت بدن نسبت به استعداد خود به یک کیفیت تعریف می‌شود که اگر مزاج بلغم و صفرا را بررسی کنیم، کم‌خونی آن‌ها بیشتر به چشم می‌زند تا مزاج سودا و دم. که در این دو مزاج آخر یا از غلظت خون برخورداریم یا از غلظت خون برخورداریم یا از امتلا خون بر این اساس نتیجه می‌گیریم که یکی از عامل‌های کم‌خونی در افراد می‌تواند افزایش رطوقبت باشد و با افزایش تری سیستم ایمنی بدن ضعیف و سوخت و ساز پایین می‌آید، و این نگرش از منظر طب اخلاطی با قواعد و قوانین متکی بر طب ابوعلی سینا تعریف شده است.

بوی بد دهان، در ماه رمضان

بوی بد دهان، در ماه رمضان

یکی از مشکلات شایع روزه‌داران در ماه مبارک رمضان، بوی نامطبوع دهان است که هم خود فرد و هم اطرافیان را آزار می‌دهد. این مشکل دلایل مختلفی دارد که می‌توان با بررسی آن، درمان مناسب را انتخاب کرد. برای این که در ایام روزه‌داری، دهانی خوش‌بو داشته باشید با ما همراه شوید.

داروهای گیاهی برای درمان تاخیر در قاعدگی

داروهای گیاهی برای درمان تاخیر در قاعدگی

قاعدگی، دوره‌های خونریزی است که از زمان بلوغ شروع شده و به شکل منظم در دختران و زنان تا زمان یائسگی ادامه دارد. این دوره‌های خونریزی بین دو، سه، پنج یا هفت روز و فاصله‌ی شروع یک دوره‌ی آن تا خونریزی بعدی، در بدن هر زن متفاوت و بین ۲۱ تا ۳۵ روز متغیر است. اگر فاصله‌ی دو خونریزی بیش از ۳۵ روز باشد، تاخیر در قاعدگی محسوب می‌شود که برای سلامت زنان مضر است و در صورت تکرار می‌تواند مشکل‌ساز باشد. برای درمان این بیماری، داروهای گیاهی وجود دارد.

بهجت، بیماری ناشناخته

بهجت، بیماری ناشناخته

بیماری بهجت برای بسیاری از افراد ناشناخته است و با علائم و نسخه‌های درمانی آن ناآشنا هستند. این بیماری بیشتر در خاورمیانه، آسیا و ژاپن شایع است و معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی ظاهر می‌شود. زنان و مردان به نسبت مساوی به این بیماری مبتلا می‌شوند، اما علائم آن در مردان شدیدتر است.