درمان با طب سنتی

بادکش درمانی در روایات

بادکش درمانی در روایات

بادکش درمانی روشی قدیمی است که تا به امروز بسیار از آن در درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود. حتی کشورهای توسعه یافته هم از آن استفاده می‌کنند. در این شماره بادکش درمانی را از دیدگاه ائمه‌ی معصومین (ع) بررسی می‌کنیم و روایاتی را که آنان در مورد این روش دارند بررسی می‌کنیم. همراه ما باشید.

فیروزه سنگ صلح و آرامش

فیروزه سنگ صلح و آرامش

فیروزه از قدیمی‌ترین سنگ‌های زینتی شناخته شده در جهان است. بر پایه‌ی شواهد تاریخی، شهرت و آوازه‌ی فیروزه‌ی ایران در جهان، دست کم به سده‌ی اول میلادی باز می‌گردد و جهانیان آن را به جهات گوناگون، به خصوص زیبایی و نیروی جادویی آن را گرامی می‌دارند و در زیورآلات، تزئین اشیا و بناهای مذهبی و تاریخی آن را مورد استفاده قرار می‌دهند.

پنج روش طبیعی برای پاکسازی بدن

پنج روش طبیعی برای پاکسازی بدن

سبک زندگی سالم در سلامتی افراد بسیار تاثیرگذار است که از یکسری عادت‌ها و پرهیزات غذایی به وجود می‌آید. علاوه بر این، خارج شدن سموم و مواد مضر از بدن تاثیر زیادی در وضعیت جسمانی هر فردی دارد.

کامبوجا چیست؟

کامبوجا چیست؟

کامبوچا نوشیدنی باستانی است که از حدود دو هزار سال پیش تا به امروز در چین و کشورهای خاور دور به عنوان یک نوشیدنی با فواید سلامتی فراوان برای قلب، مغز، دستگاه گوارش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درمان‌های خانگی زانو درد

درمان‌های خانگی زانو درد

زانو يکي از مهم‌ترين و حساس‌ترين مفاصل بدن است و زانو درد از شايع‌ترين شکايات افرادي است که به کلينيک‌هاي درد مراجعه مي‌کنند.‌ اين ناراحتي ممکن است در هر فردي از سالخورده، تا ميانسال و کودک ديده ‌شود؛ البته زنان بيش از مردان مستعد ابتلا به اين مشکل هستند.‌

درمان تـورم پروستـات بر اساس طب سنتـی ایـران

درمان تـورم پروستـات بر اساس طب سنتـی ایـران

پروستات عضوي مختص مردان است که از تركيب بافت غده‌اى و بافت ليفى عضلانى تشكيل شده است. تقريبا به شكل مخروط بوده كه قاعده‌ى آن در زير گردن مثانه قرار دارد و راس آن متوجه پايين است.

آیین سلامتی

آیین سلامتی

طبابت کار خداوند اتس و طبیب واقعی اوست. خداوند است که خواص درمانی را در دارو نهاده و در نظام آفرینش برای هر دردی دوا می‌آفریند و به انسان استعداد، شناخت دردها و داروها و چگونگی درمان آن‌ها را عنایت کرده و اوست که مظهر نام‌های طبیب و شافی است.