درمان با طب سنتی

ایدز درمان دارد یا خیر؟

ایدز درمان دارد یا خیر؟

دهم آذر ماه، روز جهانی ایدز نام گذاری شده است. این بیماری سالهاست که در سراسر جهان شیوع پیدا کرده و راه های زیادی برای پیشگیری از بروز این بیماری عنوان شده است. همچنین جهت درمان این بیماری بسیار تحقیق و بررسی صورت پذیرفته ولی نتیجه قطعی برای درمان آن گزارش نشده است. دراین بین افرادی سودجو، مدعی درمان این بیماری به روش های متعددی شده اند که گاها سبب به وجود آمدن مشکل و تشدید بیماری شخص شده است. از این رو درصدد آن شدیم که مصاحبه ای با مرکز تحقیقات ایدز ایران و سپس مصاحبه ای با مراکز معتبر طب سنتی و طب نوین داشته باشیم تا همه چیز درباره این بیماری مشخص شود.

شعله‌هایی که از درون‌تان زبانه می‌کشد

شعله‌هایی که از درون‌تان زبانه می‌کشد

تب عبارت از حرارتی بیگانه است که در قلب شعله‌ور می‌شود و به وسیله‌ی روان و خون این حرارت التهابی از قلب به شریان‌ها و رگ‌ها سرایت می‌کند و در نتیجه سراسر بدن انسان آنقدر شعله‌ور می‌شود که از کاربرد طبیعی عاجز می‌ماند. (ابن سینا)
تب عموما دو نوع است:
الف) تبی که خودش بیماری مستقلی است و واسطه‌ای در میان حالت تب و جسم تب‌زده نیست.
ب) تبی است عَرَضی (روی‌آور) یعنی حالتی خاص در بدن رخ داده که تب از اثر آن حاصل شده است. تبی که از اثر پیدایش ورم در تن انسان پدید می‌آید، تب اصلی و مستقل نیست. بلکه تب روی‌آور است؛ زیرا واسطه‌ای در میان است و از تاثیر ورم تب رخ داده است.

تدابیر رفع بوی بد دهان در ماه رمضان بی‌دغدغه لب به سخن گشایید

تدابیر رفع بوی بد دهان در ماه رمضان بی‌دغدغه لب به سخن گشایید

بویی که در ماه مبارک رمضان از دهان خارج می‌شود، به دلیل نخوردن غذا است. هنگام نخوردن غذا، بدن برای تولید انرژی به ذخایر چربی روی می‌آورد و طی سوختن چربی‌ها در کبد، کتون‌ها تولید شده که باعث ایجاد این بو می‌شوند. در روزهای اول ماه مبارک رمضان، به دلیل این که کبد آمادگی کافی برای سوزاندن مقدار زیادی چربی ندارد، این بو بیشتر است؛ اما به تدریج که توانایی کبد برای این کار بیشتر می‌شود، مقدار کتون تولید شده کم می‌شود.

وقتی سردرد امان نمی‌دهد

وقتی سردرد امان نمی‌دهد

شاید کمتر توجیهی که در مفهوم سر دردهای پایدار و در تغییرات جایگاه خلط به معنی واقعی به آن پرداخته و به عنوان یک بیماری ماندگار معرفی شده، سر دردهای سینوزیتی است. از منظر طب اخلاطی که بیماری را تغییر جایگاه اخلاط در غیر محل خود می‌داند و ظهور آن علامتی بر یک علائم داخلی است، که نیاز است عامل برطرف شود، نه علامت.

طناب‌های سبز و آبی، شایع‌ترین بیماری عروقی

طناب‌های سبز و آبی، شایع‌ترین بیماری عروقی

در این شماره قصد داریم واریس، یکی دیگر از بیماری‌هایی که تقریبا غریب به اتفاق‌مان از نزدیک مشاهده کرده‌ایم یا با آن دست به گریبان هستیم، را مورد بررسی قرار داده و راه‌های درمان در طب سنتی را ارائه دهیم.

سـه روزه لاغـر شوید

سـه روزه لاغـر شوید

رژیم سیب‌زمینی یا برنامه‌ی غذایی سیب‌زمینی، یک رژیم کوتاه‌‌مدت است که ادعا می‌شود به افراد کمک می‌کند در زمینه‌ی کاهش وزن سریع به نتیجه برسند. این رژیم غذایی یک روش تغذیه‌ی متعادل مانند رژیم‌های غذایی دیگر نیست. طرفداران این رژیم ادعا می‌کنند رژیم سیب‌زمینی روشی سریع برای کاهش وزن، کاهش التهاب، تنظیم مجدد اشتها برای شروع کاهش وزن و سالم‌تر غذا خوردن است.

بادکش درمانی در روایات

بادکش درمانی در روایات

بادکش درمانی روشی قدیمی است که تا به امروز بسیار از آن در درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود. حتی کشورهای توسعه یافته هم از آن استفاده می‌کنند. در این شماره بادکش درمانی را از دیدگاه ائمه‌ی معصومین (ع) بررسی می‌کنیم و روایاتی را که آنان در مورد این روش دارند بررسی می‌کنیم. همراه ما باشید.

فیروزه سنگ صلح و آرامش

فیروزه سنگ صلح و آرامش

فیروزه از قدیمی‌ترین سنگ‌های زینتی شناخته شده در جهان است. بر پایه‌ی شواهد تاریخی، شهرت و آوازه‌ی فیروزه‌ی ایران در جهان، دست کم به سده‌ی اول میلادی باز می‌گردد و جهانیان آن را به جهات گوناگون، به خصوص زیبایی و نیروی جادویی آن را گرامی می‌دارند و در زیورآلات، تزئین اشیا و بناهای مذهبی و تاریخی آن را مورد استفاده قرار می‌دهند.

پنج روش طبیعی برای پاکسازی بدن

پنج روش طبیعی برای پاکسازی بدن

سبک زندگی سالم در سلامتی افراد بسیار تاثیرگذار است که از یکسری عادت‌ها و پرهیزات غذایی به وجود می‌آید. علاوه بر این، خارج شدن سموم و مواد مضر از بدن تاثیر زیادی در وضعیت جسمانی هر فردی دارد.