درمان با طب سنتی

داروهای خانگی برای فیبرومیالژیا

داروهای خانگی برای فیبرومیالژیا

برخی بیماری‌ها شایع، اما ناشناخته هستند مانند فیبرومیالژیا که شاید بسیاری از ما گاهی آن را تجربه کرده باشیم. بیماری دردناک که می‌تواند فعالیت‌های روزانه‌ی شما را مختل کند. این بیماری در زنان شایع‌تر از مردان است و معمولا در ۲۰ تا ۵۰ سالگی بروز می‌کند. با علائم این بیماری و راهکارهای تسکین درد آن با طب سنتی آشنا شوید.

درمان گرفتگی صدا با طب سنتی

درمان گرفتگی صدا با طب سنتی

گرفتگی صدا به دلایل مختلفی مانند عفونت‌ سینوزیت، استفاده‌ی بیش از حد از گلو و حنجره (مثل داد زدن و صحبت کردن با صدای بلند به مدت طولانی)، برگشت غذا از معده به مری، تنفس دود سیگار، حساسیت‌های غذایی، دارویی یا فصلی، تغییرات یا مشکلات هورمونی و اضطراب و استرس اتفاق می‌افتد.

ضدسرطان‌های گیاهی

ضدسرطان‌های گیاهی

شنیدن کلمه‌ی سرطان به عنوان یک بیماری برای همه‌ی ما وحشتناک است، بیماری که متاسفانه به دلیل تغذیه‌ی ناسالم، سبک زندگی غلط و… رو به گسترش است و بسیاری از افراد مستعد ابتلا به آن هستند، اما باید بدانید که از برخی گیاهان در داروهای شیمی درمانی استفاده می‌شود. این گیاهان مفید از عود بیماری نیز پیشگیری می‌کنند.

تسکین درد مفاصل با ماساژدرمانی

تسکین درد مفاصل با ماساژدرمانی

با کاهش دمای هوا، بسیاری از افراد دچار اسپاسم‌های عضلانی و درد مفاصل می‌شوند به خصوص کسانی که مبتلا به آرتریت روماتوئید هستند، یعنی یکی از شایع‌ترین بیماری‌های جهان که مفاصل بدن به‌ویژه مفصل‌های زانو، آرنج و مچ‌ها را درگیر می‌کند.

درمان بیش فعالی کودکان با نسخه‌های طب سنتی

درمان بیش فعالی کودکان با نسخه‌های طب سنتی

بیش فعالی که به اختصار ADHD گفته می‌شود، نوعی اختلال شایع است که حدود هشت تا ۱۰ درصد کودکان را مبتلا می‌کند. این بیماری در پسران شایع‌تر از دختران است و معمولا در سال‌های اولیه‌ی رشد (از سه سالگی تا قبل از ورود به مدرسه) ظاهر می‌شود. بیش فعالی سه نوع است؛ در نوع اول کودک فقط در توجه و تمرکز مشکل دارد. در نوع دوم فقط پرتحرکی دیده می‌شود و در نوع سوم کودک هم پرتحرک است و هم مشکل توجه و تمرکز دارد. برای آشنایی با این بیماری و درمان آن با نسخه‌های طب سنتی با ما همراه شوید.

تیک‌های عصبی درمان دارند!

تیک‌های عصبی درمان دارند!

شاید شما نیز جزو افرادی باشید که به طور موقت یا مداوم تیک‌های عصبی را تجربه کرده‌اند، يكي از شايع‌ترين مشكلات رواني که در آن، امواج عصبی مشخصی در مغز با هم تداخل پیدا می‌کنند و باعث بروز انواع رفتارهای غیرعادی می‌شوند‌.
به عبارت دیگر تیک‌های عصبی حركات غيرطبيعي ناگهاني، مكرر، سريع و هماهنگي هستند كه بيمار می‌تواند به ‌شکل ارادي براي مدتي كوتاه آن‌ها را مهار كند. این تیک‌ها در نتيجه‌ی فشار رواني تشديد مي‌شوند و حين فعاليت‌هاي ارادي و تمركز فكري كاهش يافته و در خواب از بين مي‌روند. در طب سنتی راهکارهایی برای کنترل و درمان این عارضه وجود دارد.

کبودی‌ها را در خانه درمان کنید

کبودی‌ها را در خانه درمان کنید

هر کدام از ما ممکن است به طور ناگهانی لکه‌های بنفش‌ رنگ یا خون مردگی زیرپوست خود ببینیم، بدون آن که دلیل بروز این کبودی یادمان بیاید! این خون‌ مردگی‌ها اگر همراه با عوارض و نشانه‌های دیگری که ناشی از بیماری‌های انعقادی یا داخلی است نباشد، جای نگرانی ندارد و به خودی خود بعد از مدتی محو می‌شود، اما از آن جایی که ظاهری ناخوشایند و گاهی دردناک دارند، بسیاری از افراد دنبال راهی برای محو کردن آن‌ها هستند. طب سنتی روش‌های خانگی را برای التیام و رفع این کبودی‌ها توصیه می‌کند.

ادویه‌ها، چاشنی سلامتی

ادویه‌ها، چاشنی سلامتی

متاسفانه با تغییر سبک زندگی در جامعه‌ی امروزی، برخی بیماری‌ها گسترش یافته‌اند و هر روز تعداد مبتلایان به آن‌ها افزایش می‌یابد. دیابت یکی از این بیماری‌هاست که باید کنترل و درمان آن را جدی گرفت تا از عوارض ناخوشایندش در امان ماند. بیماری دیابت بر اثر وجود قند بیش از اندازه در جریان خون ایجاد می‌شود. افراد مبتلا به دیابت نوع یک از نقص خود ایمنی رنج می‌برند و بدن‌شان انسولین کافی نمی‌سازد تا قند آزاد شده از غذا در جریان خون را بی‌اثر کنند. بدن بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم ممکن است انسولین کافی تولید نکند یا مقاومت به انسولین داشته باشد، به این معنی‌که بدن‌شان انسولین تولید می‌کند، اما نمی‌تواند به‌طور موثر از آن استفاده کند.

موی سفید دلیل دارد

موی سفید دلیل دارد

یکی از اتفاق‌های طبیعی که بر اثر گذر زمان رخ می‌دهد و معمولا خیلی خوشایند نیست، سفید شدن مو با افزایش سن یا به دلیل وراثت است، اما نکته‌ی این‌جاست که گاهی سفیدشدن موها در سنین جوانی دیده می‌شود. از دیدگاه طب سنتی ایران، اگر موی شخصی پیش از ۴۰ سالگی سفید شود، غیرطبیعی و معتقد است احتیاج به درمان و توجه دارد. اگر جوان هستید و موهای‌تان زودتر از وقت سفید شده، با ما همراه شوید.

طب سوزنی، سرطان را درمان می‌کند؟

طب سوزنی، سرطان را درمان می‌کند؟

تحقیقات و آمار رسمی نشان می‌دهد از هر هفت مرد، یک نفر به سرطان پروستات و از هر ۱۰ زن، یک نفر به سرطان سینه مبتلا می‌شود. این درحالی است که گاهی درمان‌های معمولی مانند شیمی‌ درمانی، پرتو درمانی و هورمون درمانی خیلی موفقیت‌آمیز نیستند یا عوارض جانبی ناخوشایند و دردناکی دارند. به همین علت، پزشکان مدرن و حکمای طب سنتی برای کاهش این عوارض به شیوه‌های درمان سنتی و طب سوزنی روی آورده‌اند. شواهد نشان می‌دهد طب سوزنی می‌تواند از گسترش انواع سرطان‌ مانند پروستات، مثانه، رحم و سینه پیشگیری کند و عوارض شیمی درمانی را بهبود ببخشد. در این‌جا به بررسی نحوه‌ی عملکرد آن‌ در کنترل علائم و عوارض جانبی ناشی از درمان سرطان و بهبود سلامت بدن می‌پردازیم.