درمان با طب سنتی

درباره‌ی طب سوزنی بیشتر بدانیم

درباره‌ی طب سوزنی بیشتر بدانیم

طب سوزنی یا اکوپانچر که به زبان چینی به آن جن جیو گفته می‌شود روشی است که با فرو کردن سوزن‌‌های بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن انجام می‌شود که نقاطی تعریف و نام گذاری شده هستند. بر اساس تئوری طب سوزنی این نقاط خاص برروی مریدین‌‌هایی قرار دارد که انرژی چی در ‌آن‌ها جریان دارد

طب نوین درباره‌ی حجامت چه نظری دارد؟

طب نوین درباره‌ی حجامت چه نظری دارد؟

تلاش علمی‌‌برای توجیه حجامت در جهان شروع و تالیفاتی نیز در این زمینه منتشر شده ‌است. کتاب «حجامت یک روش درمانی آزموده شده» حاصل پژوهشی است که ‌آقای دکتر « یوهان آبله » در کشـــــور آلمان انجام داده ‌است.

چهارتخمه بخورید ،سرما نخورید

چهارتخمه بخورید ،سرما نخورید

چهار تخمه یکی از مهم‌ترین اجزای مشهور گنجینه‌ی دارویی مادربزرگان بوده است و پیش از پیدایش داروهای شیمی‌ایی این دارو در تمام خانه‌ها موجود بود و به علت آسانی استفاده به عنوان آرام کننده سرفه و بازکننده نفس مورد استفاده قرار می‌‌گرفت.

رنگ و بوی گیاهان معرف خاصیت  درمانی آنهاست

رنگ و بوی گیاهان معرف خاصیت درمانی آنهاست

جهان هستی، لحظه به لحظه تازه می‌‌شود و از هر روز، نوروزی دگر می‌‌سازد. لازم است که ما هم به روز باشیم و پابه‌پای جهان به پیش برویم. هر چه اطلاعات ما بیشتر می‌‌شود، متوجه می‌‌شویم که چقدر نکات بیشتری برای دانستن وجود دارد. هرگز به دیواره‌‌های انتهای هستی نرسیده‌ایم، هرگز کم نیاورده و همیشه ما را شگفت‌زده کرده است. باید دید که روح طبیعت چه چیز‌های ارزشمندی برای آینده‌ی ما در آستین دارد.
چندی قبل در مقاله‌ای که در همین نشریه چاپ شد، به زبان و الفبای خاصی که طبیعت با آن با ما سخن می‌‌گوید اشاره شده بود. در این مقاله به الفبای دیگری از زبان طبیعت اشاره می‌‌شود.

روده‌های تنبل را به حرکت درآورید

روده‌های تنبل را به حرکت درآورید

یبوست یکی از موضوعاتی است که افراد کمتر رغبت به صحبت کردن در مورد آن نشان می‌دهند و حتی در صورت درگیر شدن با این اختلال و دردناک بودن آن تمایل ندارند با پزشک و یا افراد دیگر مشورت کنند. به همین دلیل لازم دیدیم تا مطلب جامعی در این زمینه آماده کنیم تا اطلاعات کافی در این مورد کسب کنید.