درمان با طب سنتی

خسیس‌المزاج نباشید

خسیس‌المزاج نباشید

یبوست در طب اخلاطی یکی از «امّ الامراض» محسوب می‌شود، اغلب افراد از میزان یا نحوه‌ی دفع مدفوع شکایت دارند. در طب اخلاطی تعداد دفعات اجابت مزاج در افراد مختلف جامعه متفاوت است و از ۳ بار در روز تا ۳ بار در هفته محدوده‌ی طبیعی تلقی می‌شود.

با چربی‌های مو خداحافظی کنید

با چربی‌های مو خداحافظی کنید

یکی از مشکلاتی که دست و پنجه نرم کردن با آن گاهی بسیار دشوار به نظر می‌رسد داشتن موهای چرب است. برای از بین بردن این حالت چرب موها گاهی افراد به شیوه‌هایی متوسل می‌شوند که اصلا برای سلامت موها و پوست سر مناسب نیست.

گرما و عرق دیگر شما را نمی‌سوزاند با این روش‌ها:

گرما و عرق دیگر شما را نمی‌سوزاند با این روش‌ها:

عرق‌سوز شدن پوست بدن بر اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید به وجود نمی‌آید، بلکه زمانی ایجاد می‌شود که گرمای بیش از اندازه به بدن برسد و بدن با تولید بسیار زیاد عرق، واکنش نشان دهد.

سنگ‌درمانی

سنگ‌درمانی

بیشتر از اینکه در این گفتارنامه در باب سنگ‌ها و اثرات آن به لحاظ درمانی – اعتقادی و اینکه کاربردش در زندگی انسان‌ها چگونه بوده و گذشتگان چه رازهایی را در مورد سنگ‌ها فاش کرده‌اند و آیا سنگ می‌تواند به عنوان یک پدیده در خلقت و آفرینش تاثیر بزرگی بر زندگی و حالت و خصوصیات و مزاج بشر داشته باشد،

گیاهان‌ شیرین مجاز برای دیابتی‌ها

گیاهان‌ شیرین مجاز برای دیابتی‌ها

قند خون بالا در بدن سبب دیابت می‌شود. علل و عواملی که باعث ایجاد دیابت در فرد می‌شود بسیار متنوع هستند. در اصل دو نوع دیابت شایع وجود دارد که نوع یک آن به دیابت وابسته به انسولین و نوع دو آن به دیابت غیر وابسته به انسولین مشهور است.

خشکی رحم چیست ؟

خشکی رحم چیست ؟

جداره‌ی واژن دارای غددی است که ترشح هورمونی به شکل مایعی دارد و وقتی به هرعلت دربانوی متاهل آمیزش و نزدیکی انجام نشود و یا بدون تحریک رحم و ملاعبه دخول انجام شود این روش نزدیکی ٬ امنیت آناتومی رحم را مختل می‌کند و ادامه این امر منجربه سندروم رحمی و نهایتا خشکی واژن می‌شود .

سرخجه و درمان‌های گیاهی

سرخجه و درمان‌های گیاهی

سرخجه یک بیماری ویروسی است که سرخک آلمانی یا سرخک سه روزه هم نام دارد، زیرا تب بیمار پس از سه روز قطع می‌شود. در این مطلب گیاهان دارویی را معرفی می‌کنیم که تاثیر بسزایی در کاهش سوزش، خارش و التهاب ناشی از این بیماری دارند.