گیاهان دارویی

گیا‌هان مقوی قلب

گیا‌هان مقوی قلب

بومادران روش تهیه‌ی جوشانده‌ی بومادران مقدار ۲ تا ۴ گرم از سرشاخه‌‌های گلدار را با حدود یک لیوان آب به مدت ۱۰ دقیقه می‌جوشانیم، سپس صاف کرده و پس از سرد شدن با نبات یا عسل میل می‌شود. این مقدار مصرف را می‌توان بین یک تا سه بار در روز تکرار کرد. کاربرد‌های درمانی جوشانده […]

گیاهانی که در صنعت عطرسازی کار می‌کنند

گیاهانی که در صنعت عطرسازی کار می‌کنند

مواد مختلفی در ساخت عطر کاربرد دارند. از گیاهان معطر گرفته تا مواد معدنی و موادی که از حیوانات به دست می‌آید تا مواد مصنوعی ساخته‌ی دست بشر همگی در صنایع عطرسازی دخیل هستند .

شبدر قرمز (Red Clover) زخم را التیام می‌دهد

شبدر قرمز (Red Clover) زخم را التیام می‌دهد

شبدر قرمز Trifolium Pratense گیاهی است چند ساله در مناطق معتدل دنیا و در مناطق نیمه حاره می‌روید و کاشته می‌شود. در شرایط مساعد ممکن است تا ۶ – ۷ سال نیز باقی بماند ولی در آّب و هوای گرم طول عمر آن کوتاه شده و به عنوان گیاه دوساله و یکساله تلقی می‌شود.

خرزهره؛گیاهی سمی اما مفید

خرزهره؛گیاهی سمی اما مفید

گیاه همیشه سبز و سمی‌‌ خرزهره بومی ‌‌مناطق گرم و خشک است. این گیاه دارای خواص سمی ‌‌و دارویی می‌‌باشد.از خرزهره همچنین به‌عنوان گیاه زینتی برای امکان عمومی‌ ‌‌استفاده می‌شود.

بیماری‌هایی که با یک فلوس درمان می‌شوند

بیماری‌هایی که با یک فلوس درمان می‌شوند

فلوس هم از جمله گیاهانی‌ست که مانند چلغوز به ادبیات عامیانه‌ی مردم فارسی زبان راه پیدا کرده‌ و بعضا در ضرب‌المثل‌ها به منزله‌ی یک ماده‌ی کم مقدار و بی ‌ارزش از آن استفاده ‌می‌شود.شاید برای شما جالب باشد که بدانید این کلمه از نام یک گیاه گرفته شده که در طب سنتی ارزش بسیاری دارد و می‌توان از آن در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها بهره جست. در نوشتار زیر به معرفی این گیاه و زیست بوم و ویژگی‌های درمانی آن پرداخته‌ایم