زیبایی

مواد گياهي تاثير گذار برپوست

مواد گياهي تاثير گذار برپوست

درمقالات پیشین درباره‌ی انواع پوست در مزاج‌های مختلف و راه‌های نگهداری و محافظت از آن سخن به میان آمد.در ادامه‌ی نوشتار پیشین در این مقاله می‌خواهیم شما را با انواع مواد و ترکیباتی آشنا کنیم که برروی پوستتان تاثیر مثبت می‌گذارند و پوستی شفاف و زیبا را برای شما به ارمغان می‌آورند.

درمان ترک‌های پوستی شکم بعد از زایمان

درمان ترک‌های پوستی شکم بعد از زایمان

ترک‌های پوستی یا استریا در دوران بارداری یا در افراد چاق به علت افزایش دور کمر و کشیده شدن مکانیکی پوست و پارگی شبکه‌ی بافت همبندی درم(پوست) ایجاد می‌شود. استریا در ۹۰% از زنان حامله درناحیه‌ی شکم دیده می‌شود

معرفی چند گونه گیاهی با کاربرد آرایشی و بهداشتی

معرفی چند گونه گیاهی با کاربرد آرایشی و بهداشتی

با افزایش روز افزون محصولات آرایشی و بهداشتی سنتزی و شیوع انواع بیماری‌های پوستی لزوم توجه به محصولات گیاهی و طبیعی بیشتر احساس می‌شود. گیاهان دارویی بسیاری در طبیعت وجود دارند که با داشتن مواد موثره‌ای مانند اسانس‌ها، تانن‌ها، ساپوتین‌ها و … در ساخت انواع محصولات آرایشی بهداشتی به کار می‌روند. در این مقاله تعدادی از گونه‌های گیاهی که دارای کاربرد آرایشی و بهداشتی هستند و نحوه‌ی مصرف آنها ارائه شده است.

زیبایی در کلینیک عسل و زنیان

زیبایی در کلینیک عسل و زنیان

در جامعه‌ی امروزی انسانی، عناصر متفاوتی برای نشان دادن برتری وجود دارد، شاید بتوان گفت یکی از پیش پاافتاده‌ترین عناصر همان زیبایی و سلامت پوست و موی افراد باشد که حتی در یک نگاه هم می‌‌تواند مورد ارزیابی نسبی قرار گیرد.

پیلینگ سنتی پوست با سفیداب

پیلینگ سنتی پوست با سفیداب

استفاده از سفیداب یکی از روش‌های سنتی و قدیمی برای استحمام و شست و شو در میان ایرانیان است. البته که مدتی است مصرف سفیداب به حداقل رسیده است. اما کافی است که از خواص شگفت‌انگیز سفیداب برای لایه‌برداری و زیبایی پوست آگاه شوید تا دوباره مصرف آن را از سر بگیرید.

پیشگیری از تاسی سر با نوشیدن آب از کوزه

پیشگیری از تاسی سر با نوشیدن آب از کوزه

این روزها در اثر تبلیغات، تصفیه‌کن‌های برقی آب به خانه‌ها راه پیدا کرده‌اند و ضمن تحمیل هزینه‌ی فراوان در بدو خرید و بعدا خرید فیلترها، قبض‌های برق را هم سنگین‌تر از گذشته می‌نمایند، در حالی که می‌توان با خرید یک کوزه‌ی گلی، بدون مصرف برق، آب جوشیده‌ی ولرم شده را در آن ریخت و به همراه لذت بردن از خنکی طبیعی آب کوزه که از مکانیسم ساده‌ی تبخیر آب از سطح کوزه در اثر وزش باد ایجاد می‌شود، از مزایای طبی کوزه که یکی از آنها وجود موادی مثل روی یا zinc و سایر عناصر کمیاب و همچنین املاح موجود در آنست، سود برد. شاید شنیده باشید که یکی از علل ریزش مو یا طاسی کمبود روی است و همچنین تأخیر رشد بچه‌ها و گاهی تشنج افراد به‌خصوص اطفال در اثر کمبود همین عناصر کمیاب و املاح مفید است که به سادگی و بدون هزینه در دسترس خانواده‌ها قرار می‌گیرد.