اخبار

گل‌های وحشی مورد علاقه‌ی زنبور عسل در طبیعت

گل‌های وحشی مورد علاقه‌ی زنبور عسل در طبیعت

يكي از مهم‌‌ترين زمينه‌هاي كاربردي دانش گرد‌ شناسي، آناليز و شناسايي گرد‌ه‌هاي موجود در عسل است. گرد‌ه‌ها نقش اصلي در تغذيه‌ی زنبورهاي عسل دارند. سلامتي كلوني‌هاي زنبور عسل همان اندازه كه به وجود عسل وابسته است به گرده‌ی گل‌ها نيز بستگي دارد.

کلیات پزشکی سنتی چینی و طب سوزنی

کلیات پزشکی سنتی چینی و طب سوزنی

مجموعه‌ی نه جلدی کلیات پزشکی سنتی چینی و طب سوزنی حاصل تلاش دکتر حسن رضوانی از متخصصین مجرب طب سنتی است که به صورت تفصیلی طب سنتی چینی و طب سوزنی را آموزش داده است.

چگونه می‌توان یک کارگاه پرورش زالو تاسیس کرد؟

چگونه می‌توان یک کارگاه پرورش زالو تاسیس کرد؟

همانگونه که قبلا گفته شد پرورش زالو صنفی نوپا، طاقت‌فرسا و در عین حال پرسود است. اکثر فعالان و درمانگران طب سنتی به دفعات به فکر تولید و پرورش این جاندار پرخاصیت و به اصلاح جراح کوچک افتاده‌اند و یا به خاطر نداشتن اطلاعات کافی و لازم از این امر صرف نظر نموده‌اند.

آن‌چه باید در مورد گروه خونی‌تان بدانید

آن‌چه باید در مورد گروه خونی‌تان بدانید

گروه خون O، فراوان‌ترین و قدیمی‌ترین گروه خونی بین افراد است. غذاهای حیوانی مثل گوشت و لبنیات باعث افزایش سوخت‌ و ساز بدن افراد دارای گروه خونی O می‌شود. همچنین سیستم بدن آن‌ها، چربی‌ها را راحت‌تر می‌سوزاند

خواص عصاره‌های گوشت و مرغ

خواص عصاره‌های گوشت و مرغ

بسیاری از خانم‌های کدبانو برای خوشمزه کردن انواع آش، خورش، سوپ و خیلی غذاهای دیگر از عصاره‌ی گوشت، مرغ و سبزیجات استفاده می‌کنند. در حال حاضر انواع عصاره‌های صنعتی در بازار موجود است، اما ارزش غذایی عصاره‌های سنتی را ندارند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم پس از آشنایی با خواص این عصاره‌های پرفایده‌، آن‌ها را […]

شبکه های اجتماعی: نمک، دشمن سلامتی

شبکه های اجتماعی: نمک، دشمن سلامتی

نمک یکی از پرمصرف ترین چاشنی‌ها در غذای ما ایرانی‌هاست. این چاشنی طعم خوبی به غذا می‌دهد اما نباید فریب طعم خوب آن را خورد، چرا که مضرات بسیاری مانند تنگی نفس، فشار خون بالا و… دارد.

نمک تصفیه نشده حاوی رسوبات و ناخالصی‌هایی است که سلامت مصرف‌کننده را تهدید می‌کند. املاح نامحلول مثل شن، ماسه، خاک، گچ و منیزیم در نمک گرچه مضر و سمی نیست، اما میزانش در نمک ناخالص بالا بوده و موجب می‌شود که شوری نمک کمتر احساس شود و همین امر موجب مصرف بیشتر نمک و بروز پرفشاری خون، ناراحتی‌های کلیوی و سنگ کلیه می‌شود.

شبکه های اجتماعی: سیب زمینی، درمان آفتاب‌سوختگی

شبکه های اجتماعی: سیب زمینی، درمان آفتاب‌سوختگی

برای این که در روزهای گرم سال از آفتاب سوختگی در امان بمانید باید از معجزه‌های طبیعت برای درمان این مشکل آگاه باشید. يكي از ساده‌ترين شيوه‌هاي درمان آفتاب سوختگي‌ در خانه استفاده از ماسک سيب‌زميني است که تاثير زيادي در كاهش ميزان حرارت و پيشگيري از آفتاب‌سوختگي دارد. شما می‌توانید سیب زمینی را رنده کنید و روی نقاطی که دچار آفتاب سوختگی شده‌اند قرار دهید.

استفاده از ژل گياه آلوئه‌ورا نیز بسیار موثر است. برای این منظور، اين ژل را از ديواره‌ی مركزي گياه خارج كنید و آن را روي سطح آفتاب سوخته بماليد. پس از مدتي كه ژل روي پوست خشك شد آن را با آب ولرم بشوييد. بايد دقت كنيد، هنگام مالش اين ژل بيش ‌از حد فشار به پوست دست وارد نكنيد. علاوه‌بر اين شيوه، كمپرس آب سرد نيز در درمان و تسكين آفتاب سوختگي‌ موثر است. یادتان باشد هرچه سریع‌تر از اين مواد استفاده کنید، پوست بهتر درمان و از بروز درد و خارش در بدن پیشگیری می‌شود.