ایستگاه تندرستی

کورتون، دارویی که مد می شود

کورتون، دارویی که مد می شود

کورتون نام عامیانه گروهی از داروهای شیمیایی است که خاصیت «مسکن» و «تضعیف سیستم ایمنی بدن» را داشته و متاسفانه به علت رضایت مندی فوری بیمار، در اکثر بیماری‌ها تجویز می‌شود.

نوشیدنی‌های مناسب ویژه ماه رمضان

نوشیدنی‌های مناسب ویژه ماه رمضان

کارشناسان تغذیه با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به روزه‌داران توصیه می‌کنند، نوشیدنی‌های مخصوص ماه رمضان را مصرف کنند. مانند شربت آبلیمو، خاکشیر، تخم شربتی، کاسنی، سکنجبین و بیدمشک می‌تواند به کاهش تشنگی و عطش در ماه مبارک رمضان کمک کند.
روزه‌داری در فصل گرما باعث کم‌آبی بدن می‌شود. کم‌آبی بدن مهم‌ترین عاملی است که می‌تواند برای روزه‌داران باعث مشکلات زیادی شود و حتی جان فرد را به خطر اندازد.

تغذیه‌ی صحیح از نگاه یک کارشناس بشقاب‌تان را عوض نکنید، غذای‌تان را عوض کنید

تغذیه‌ی صحیح از نگاه یک کارشناس بشقاب‌تان را عوض نکنید، غذای‌تان را عوض کنید

در شماره‌های قبل در مورد فلسفه‌ی خام‌گیاهخواری، نوع تغذیه، فواید آن و دلایل بیماری از منظر متخصصین این نوع تغذیه صحبت شد.
در این قسمت کمی تخصصی‌تر به این مسئله می‌پردازیم و کمی به خوراک عام جامعه و مشکلاتی که این نوع خوراک ایجاد کرده که متاسفانه از طرف ارگان‌های ذی‌ربط هم تایید و سیب سلامت یا استاندارد گرفته‌اند، صحبت خواهیم کرد.
در ابتدا خوب است یک سوال داشته باشیم. اولین خام‌گیاهخوار در دنیا چه کسی بوده است؟ خیلی سخت نیست!

این بیماری شما را زشت می‌کند

این بیماری شما را زشت می‌کند

یکی از بیماری‌هایی که بسیاری از افراد برای درمان آن مراجعه می‌کنند بیماری پمفیگوس، یک نوع بیماری پوستی است که پزشکی جدید دارویی برای درمانش ندارد و تنها داروهای حاوی کورتون تجویز می‌شود. این بیماری تبلوری از سودای برآمده از بلغم است و بیشتر افرادی که مبتلا به این بیماری هستند از سوء مزاج کبدی و کلیوی برخوردارند. نگرانی و استرس نیز، به عنوان یکی از اقسام اعراض نفسانی بر شدت بیماری می‌افزاید.

مصرف غذاهای حاوی ویتامین D را افزایش دهید

مصرف غذاهای حاوی ویتامین D را افزایش دهید

ویتامین D (کلیسفرول) یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که بدن جهت رشد و تحکیم استخوان‌های خود به آن نیاز دارد. این نیاز در دوره‌ی رشد به خصوص در دوران نوزادی، کودکی، دوره‌ی بلوغ و دوره‌ی کهنسالی بسیار مهم است.

با مصرف این مواد غذایی خوش اخلاق باشید!

با مصرف این مواد غذایی خوش اخلاق باشید!

خوراکی‌هایی که خلق‌ و خوی انسان را تقویت می‌کند عبارت‌اند از: مواد غذایی سرشار از اسید فولیک همانند اسفناج، مواد غذایی مملو از سلنیوم نظیر غذاهای دریایی، کربوهیدرات‌ها (شامل شکر)، کافئین و سیر.

ترک سیگار با طب فشاری

ترک سیگار با طب فشاری

توتون سیگار دارای مواد شیمیایی مختلفی است که در بدن انسان مثل سم مضری صدمات زیادی را به وجود می‌آورد و از مهم‌ترین این مواد نیکوتین است. در بیشتر کتاب‌های فارماکولوژی، نیکوتین «پدر سموم» نامیده می‌شود.

کوفته تفرشی یا گندله

کوفته تفرشی یا گندله

این غذا برای بزرگسالان و کودکان و برای رشد جسمی و مغزی و قلبی بسیار مناسب است. علاوه بر این، در کاهش کلسترول خون موثر است و املاح مفیدی برای بدن دارد.

زیاد آب ننوشید!

زیاد آب ننوشید!

سلول‌های بدن برای سالم ماندن نیاز دارند که فضای اطراف آن‌ها بدون سموم باشد که این فضا همان مایع میان‌بافتی است. این مایع میان‌بافتی و غذایی که به سلول‌ها می‌رسد در طب سنتی «رطوبات ثانویه» نامیده می‌شود؛ اگر فضای اطراف سلول‌ها تمیز نباشد؛ یعنی، سموم و فضولات غذایی به خوبی دفع نشود، سلول‌ها نمی‌توانند به درستی کار کنند و غذای آن‌ها هم آلوده و سمی می‌شود.