ایستگاه تندرستی

یک زندگی شیرین همراه با جوش شیرین

یک زندگی شیرین همراه با جوش شیرین

جوش شیرین یا همان بی كربنات سدیم دارای كاربردهای خلاقانه بسیاریست كه به طور اجمالی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.البته نکته‌ی شایان ذکر آنست که دراین موارد سعی برآن بوده تا به مواردی اشاره شود که بیشتر جنبه‌ی اورژانس داشته و می‌تواند به درمان سریع یک درد یا بیماری یا پدیده‌ای نامطلوب کمک شود:

بیماری پزوریازیس چیست؟

بیماری پزوریازیس چیست؟

ريشه‌ی لغت پزوريازيس از يك كلمه‌ی يوناني به معناي خارش است. اين بيماري يك بيماري شايع پوستي است كه لزوماً با خار‌ش همراه نبوده و با پلاك‌هاي قرمزرنگ همراه با پوسته ريزي مشخص می‌شود.پسوريازيس اشكال گوناگون با شدت‌هاي متفاوت داشته و مسري هم نیست.

طب سنتی چه پیشنهادی برای از بین بردن زردی نوزادان دارد؟

طب سنتی چه پیشنهادی برای از بین بردن زردی نوزادان دارد؟

طب سنتی از دیرباز در سرزمین گوناگون به درمان انواع بیماری‌ها از طریق گیاهان و یا موجودات پیرامون خود پرداخته است. حکیمان و طبیبان کهن از روی الگوی یک دانش موروثی به درمان بیماران خود می‌پرداخته‌اند. اینکه این دانش از کجا به دست آمده است به نظر می‌رسد ریشه‌ی آن در تجربیات کهن بشری و یا شاید دانش‌های ازلی از طریق باورهای کهن الگویی به انسان‌ها رسیده و تاکنون نیز در جریان است.

این توت‌های شگفت انگیز

این توت‌های شگفت انگیز

تابستان فصل میوه‌های رنگارنگ، خوشمزه و سرشار از ویتامین‌ها و املاح معدنی است که مصرف روزانه‌ی آن‌ها سلامت شما را حفظ می‌کند و بدن‌تان را از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها دور نگه می‌دارد. توت‌ها یکی از سالم‌ترین میوه‌های تابستانی هستند که اسید فنولیک، فلاونوئید، تانن‌ و رسوراترول فراوان دارند و می‌توان‌ تازه یا منجمد آن‌ها را به عنوان یک ماد‌ه‌ی غذایی مفید مصرف کرد. با خواص این میوه‌های کوچک، اما شگفت انگیز آشنا شوید.

تدابیر تابستانی

تدابیر تابستانی

در طب سنتی ایران، حفظ سلامتی در هر فصلی با رعایت آداب و تدابیر آن ممکن است به خصوص که متخصصان طب سنتی اعتقاد به پیشگیری از بیماری‌ها دارند و درمان را در رتبه‌ی دوم قرار می‌دهند. اگر جزو آن دسته افرادی هستید که در فصل تابستان، حال و احوال جسمی و روحی‌تان به هم می‌ریزد، توصیه می‌کنیم با تدابیر فصل تابستان آشنا شوید و آن‌ها را رعایت کنید.

پاکسازی بدن با خوراکی‌های تابستانی

پاکسازی بدن با خوراکی‌های تابستانی

تابستان فصل گرمای هواست، حرارتی که برای برخی از افراد بسیار آزاردهنده است و انرژی و توان آن‌ها را برای انجام کارهای روزمره می‌گیرد. از طرفی گرما نخستین دلیل کاهش اشتهاست؛ علاوه بر این‌که متابولیسم مواد غذایی در بدن باعث افزایش میزان دمای بدن می‌شود. همچنین مصرف برخی از غذاهای چرب و سنگین، آلودگی هوا و … می‌تواند باعث تجمع سموم و مواد زائد در بدن و ایجاد مشکلاتی می‌شود.