ایستگاه تندرستی

با مصرف این مواد غذایی خوش اخلاق باشید!

با مصرف این مواد غذایی خوش اخلاق باشید!

خوراکی‌هایی که خلق‌ و خوی انسان را تقویت می‌کند عبارت‌اند از: مواد غذایی سرشار از اسید فولیک همانند اسفناج، مواد غذایی مملو از سلنیوم نظیر غذاهای دریایی، کربوهیدرات‌ها (شامل شکر)، کافئین و سیر.

ترک سیگار با طب فشاری

ترک سیگار با طب فشاری

توتون سیگار دارای مواد شیمیایی مختلفی است که در بدن انسان مثل سم مضری صدمات زیادی را به وجود می‌آورد و از مهم‌ترین این مواد نیکوتین است. در بیشتر کتاب‌های فارماکولوژی، نیکوتین «پدر سموم» نامیده می‌شود.

کوفته تفرشی یا گندله

کوفته تفرشی یا گندله

این غذا برای بزرگسالان و کودکان و برای رشد جسمی و مغزی و قلبی بسیار مناسب است. علاوه بر این، در کاهش کلسترول خون موثر است و املاح مفیدی برای بدن دارد.

زیاد آب ننوشید!

زیاد آب ننوشید!

سلول‌های بدن برای سالم ماندن نیاز دارند که فضای اطراف آن‌ها بدون سموم باشد که این فضا همان مایع میان‌بافتی است. این مایع میان‌بافتی و غذایی که به سلول‌ها می‌رسد در طب سنتی «رطوبات ثانویه» نامیده می‌شود؛ اگر فضای اطراف سلول‌ها تمیز نباشد؛ یعنی، سموم و فضولات غذایی به خوبی دفع نشود، سلول‌ها نمی‌توانند به درستی کار کنند و غذای آن‌ها هم آلوده و سمی می‌شود.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی

بعد شنیدن نام قهوه اولین چیزی که به ذهن می‌آید طعم تلخ آن است. انتخاب نام قهوه برای نوشیدنی دلایل بسیاری دارد که واژه‌ی قهوه از زبان آفریقایی گرفته شده است.

عادت‌های جسمی خواب

عادت‌های جسمی خواب

افرادی که خواب خوبی دارند، سلامت‌شان بالاتر و طول عمرشان بیشتر است. در زندگی‌های صنعتی، کیفیت خواب و میزان وضعیت آن تغییر کرده که متاسفانه آثار منفی بر سلامت انسان‌ها به جا می‌گذارد.

تامین مواد معدنی و املاح در برنامه‌ی غذایی کودکان و نوجوانان

تامین مواد معدنی و املاح در برنامه‌ی غذایی کودکان و نوجوانان

در مباحث قبل ذکر کردیم که یکی از گروه‌های شش‌گانه‌ی مواد غذایی، مواد معدنی هستند. اگر چه بدن به میزان بسیار کم به مواد معدنی نیاز دارد، ولی این مواد برای حیات سلول‌های بدن و ادامه‌ی زندگی نقش مهمی دارند و در صورت کمبود یکی از آن‌ها عملکرد طبیعی بدن مختل و به بیماری‌های خاص منجر می‌شود و در صورت عدم تشخیص یا درمان به موقع ممکن است مرگ اتفاق بیفتد.

خانم‌ها آلزایمر را جدی بگیرند

خانم‌ها آلزایمر را جدی بگیرند

آلزایمر یا همان فراموشی نوعی اختلال در حافظه است که معمولا در سنین میانسالی و بالای چهل سال اتفاق می‌افتد، اما امروزه به دلیل تغییر نوع سبک زندگی افراد، شاهد رواج آن در سنین پایین هم هستیم.

گلابی، شاه میوه تابستان

گلابی، شاه میوه تابستان

تابستان فصل میوه‌های آبدار و خوشمزه است؛ میوه‌هایی که می‌توانند حتی به عنوان یک وعده‌ی غذایی کامل محسوب شوند. گلابی یکی از این میوه‌هاست که بعد از سیب مهم‌ترین میوه‌ی دانه‌دار دنیا به شمار می‌آید و در زبان عربی به آن «سَفرجَل» یا «عَرمُوط» و در زبان انگلیسی “PEAR” می‌گویند.