ایستگاه تندرستی

دانه‌‌های سحر آمیز  و جادوی سلامتی

دانه‌‌های سحر آمیز و جادوی سلامتی

حبوبات شامل نخود،لوبیا،عدس،ماش و گیا‌هان دیگریست که دانه‌ی آن‌‌ها در یک غلاف جای دارد و مورد استفاده خوراک انسان قرار می‌گیرد و اغلب آن‌ها منبع بسیار خوبی برای فیبر(الیاف غذایی)است. حبوباتی که به درستی آماده شده باشند، بسیار سالم هستند که به عنوان بخشی از یک برنامه‌ی غذایی متعادل مبتنی بر مواد غذایی واقعی مصرف شوند.

آشنا شدن با نحوه‌ی تشخیص عسل طبیعی  از عسل تقلبی

آشنا شدن با نحوه‌ی تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی

در بازار ایران، اغلب عسل به رنگ‌های سیاه، قهوه‌ای روشن و تیره، به رنگ عقیق و سرخ مایل به زرد، سبز یشمی‌و… است؛ در این مطلب با نحوه‌ی تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی آشنا می‌شویم.

مراقب باشید که همه جای میوه‌ها خوردنی نیست

مراقب باشید که همه جای میوه‌ها خوردنی نیست

بسياري از افراد معتقدند كه ميوه‌ها و سبزيجات چون تركيبات كاملا طبيعي و بدون هرگونه مواد شيميايي و نگه‌دارنده هستند، پس منعي ندارد كه تمام قسمت‌هاي آنها بدون هيچ نگراني و مشكلي خورده شود.

سبک زندگی و سونامی‌‌بیماری‌‌های جسمی‌‌و روانی در ایران

سبک زندگی و سونامی‌‌بیماری‌‌های جسمی‌‌و روانی در ایران

امروزه نگاه به وضعیت بهداشتی و درمانی جامعه نشان می‌‌دهد حال جامعه‌ی ما از نظر سلامتی خوب نیست و لازم نیست تا متخصص مسائل بهداشتی و درمانی باشیم تا به‌این برداشت برسیم.

دستورهای غذایی دکتر فهیمی

دستورهای غذایی دکتر فهیمی

این روزها که خوردن فست فود خیلی رایج شده شاید بسیاری از ما فراموش کرده‌ایم که غذاهای سنتی‌مان که براساس موقعیت و شرایط آب و هوایی و اقلیمی مناطق مختلف کشورمان طبخ می‌شوند بسیار برای سلامتی مفید هستند و از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردارند

درمان اختلالات روانی کودکان روانی با این بازی قدیمی

درمان اختلالات روانی کودکان روانی با این بازی قدیمی

ماسه بازی به دلیل ایجاد فضای سالم و استاندارد بازی و افزایش مهارت‌های حرکتی – هیجانی کودکان به عنوان یکی از شش ابزار اصلی بازی در تمام کشورهای پیشرفته‌ی جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد

خصوصیات افراد در علم آیورودا

خصوصیات افراد در علم آیورودا

دربحث‌های گذشته و مطالب قبلی درباره‌ی دوشاهای مختلف بحث کردیم. تعادل عملکرد این سه دوشا برای حفظ سلامت فیزیکی و ذهنی ضروری است . اختلال درهریک از این دوشاها باعث بیماری و ناخوشی در موجود زنده می‌‌شود، علاوه بر این دوشاها نقش مهمی‌ در بدن دارند ؛ از قبیل نظم ، حفاظت و رشد. لذا مطالعه‌ی آن توسط هر متخصص ماساژ آیورودیک امری ضروری است . گرفتن نبض برای تشخیص مزاج لازم است و باید توسط متخصصان ماساژ آموخته شود

کودهای شیمیایی محصولات کشاورزی مردان را عقیم می‌کند

کودهای شیمیایی محصولات کشاورزی مردان را عقیم می‌کند

مریم زمان پور ابیانه کارشناس گروه زیست شناسی دانشگاه پیام نور کارشناسی ارشد رشته مهندسی بیوتکنولوژی کشاورزی     به هر نوع ماده‌ی معدنی یا آلی یا بیولوژیک که دارای عناصر غذایی باشد و باعث بالا بردن حاصل‌خیزی خاک و همچنین با تیمار گیاهی باعث افزایش عملکرد کیفی و کمی‌محصول شود کود اطلاق می‌‌شود. کودها […]

سم‌زدایی بدن در کوتاه‌ترین زمان

سم‌زدایی بدن در کوتاه‌ترین زمان

امروزه به علت شیوه‌های جدید زندگی و همچنین تغذیه‌های نامناسب ، سموم گوناگونی وارد بدن می‌شود. همین موضوع می‌تواند باعث بروز بیماری‌های گوناگون برای فرد شود. در ادامه روش از بین بردن سموم در ۴۸ ساعت را به شما آموزش می‌دهیم.

اسفناج؛یک سبزی همه فن حریف!

اسفناج؛یک سبزی همه فن حریف!

اسفناج ،گیاه بومی‌ایران است واز اوایل قرن اول میلادی ،کم کم به نقاط دیگر دنیا راه یافت . اسفناج،گل‌هایی به رنگ سبزکمرنگ دارد.امروزه این گیاه پرخاصیت درهمه جای دنیا طرفداران بسیاری دارد و به خاطر خواص بی‌نظیرش ، مورد توجه گیاه‌خواران است . اسفناج را باید یک سبزی همه فن حریف نامید‌. این گیاه خوراکی سبزرنگ در دسته‌ی سالم‌ترین غذاها و مواد مغذی گیاهی قرار دارد. بنابراین، یک غذای عالی است که فواید زیادی دارد . طبع اسفناج كمی‌سرد و تر است، یا اینكه معتدل است . خواص اسفناج برای اعضای داخلی بدن و برای درمان انواع بیماری‌ها واعضای دیگر بدن توصیه می‌شود.