ایستگاه تندرستی

رژیم غذایی مناسب برای درمان عفونت ادراری

رژیم غذایی مناسب برای درمان عفونت ادراری

عفونت در دستگاه ادراری به دلیل وجود باکتری‌ها ایجاد می‌شود. سوزش در حین ادرار، نیاز مکرر به تخلیه‌ی مثانه و در موارد جدی‌تر، تب و خون از جمله نشانه‌های بارز این بیماری هستند که اغلب به دلیل مصرف برخی آنتی‌بیوتیک‌ها، رابطه‌ی جنسی بدون محافظت و رعایت بهداشت، باکتری‌های موجود در روده‌ها، نگه داشتن دستشویی به مدت طولانی و مصرف برخی مواد غذایی خاص بروز می‌کند. برای کاهش علائم این بیماری و پیشگیری از آن باید مصرف برخی از مواد غذایی را کاهش دهید.

احساس خستگی با مواد غذایی

احساس خستگی با مواد غذایی

همه‌ی ما گاهی بی‌دلیل خسته و بی‌انرژی می‌شویم یا احساس ضعف و کرختی می‌کنیم و نمی‌دانیم که مصرف برخی از مواد غذایی می‌توانند به دلیل ترکیبات شیمیایی موجود در آن‌ها باعث بروز این مشکل شوند. در این‌جا شما را با این مواد غذایی آشنا می‌کنیم.

از دیابت گرم و سرد چه می‌دانید؟

از دیابت گرم و سرد چه می‌دانید؟

براساس دستورات طب سنتی ایران، انسان برای حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری‌ها باید به شش نکته‌ی اصلی (سته ضروریه)، موثر بر مزاج بدن و سومزاج ارگان‌هاي مختلف توجه داشته باشد، زیرا تشخیص و درمان نيز براساس اصلاح اختلالات ايجاد شده در بدن انجام می‌شود. این موضوع برای بیماری دیابت بسیار مهم‌تر است.

نارنگی، میوه مفید پاییزی

نارنگی، میوه مفید پاییزی

نارنگی، میوه‌ای خوشمزه و مقوی است که به دلیل آن که پوستش به راحتی گرفته می‌شود و ارزان‌قیمت است، طرفداران بسیاری دارد، اما شاید ندانید این میوه پاییزی خواص درمانی بر سلامتی دارد.

درمان‌های خانگی برای عرق‌سوز شدن پاها

درمان‌های خانگی برای عرق‌سوز شدن پاها

عرق‌سوز شدن، قرمزی، تورم، تعریق زیاد، درد شدید، پوسته پوسته شدن، تغییر رنگ و بافت پوست پاها و حرارت بالای بدن نشانه‌های بیماری شایع هستند که بسیاری از مبتلایان، آن را جدی نمی‌گیرند.

با میوه‌ها بیمار نمی‌شوید

با میوه‌ها بیمار نمی‌شوید

میوه‌ها منبع غنی فیبر، انواع ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز بدن هستند و مصرف آن‌ها تاثیر زیادی بر سلامت بدن و جذب و هضم مواد غذایی و سوخت‌وساز دارد، به همین دلیل گنجاندن آن‌ها در سبد غذایی روزانه‌ی خانواده‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد و به همه‌ی افراد توصیه می‌شود.

پاکسازی بدن با مواد غذایی

پاکسازی بدن با مواد غذایی

سموم موجود در بدن به دو گروه عمده تقسیم می‌شوند؛ سموم ناشی از آفت‌کش‌های گیاهی، فلزات سنگین ناشی از آلودگی هوا، انواع دخانیات و آلودگی‌های صنعتی که از خارج وارد بدن انسان می‌شوند و سموم حاصل تجزیه‌ی مواد غذایی و داروهای مصرفی در بدن.

پروتئین‌های گیاهی

پروتئین‌های گیاهی

دومین ماده‌ی مغذی که پس از آب در بدن یافت می‌شود، پروتئین است. یکی از گروه‌های اصلی غذایی که بافت‌های بدن را ترمیم کرده و به فرآیند تجدید سلولی کمک می‌کنند و به تولید هورمون‌ها، آنزیم‌ها و سلول‌های خونی می‌پردازند.کمبود پروتئین در رژیم غذایی منجر به خستگی، ضعف و افزایش حساسیت به سرماخوردگی، آنفلوآنزا و عفونت می‌شود.

استفاده از ظرف‌های پلاستیکی ممنوع!

استفاده از ظرف‌های پلاستیکی ممنوع!

انجمن تحقیقات طب سنتی ایران یکی از مباحث مهم مطرح شده در طب سنتی و طب مدرن در سال‌های اخیر، استفاده از ظرف‌های مناسب برای پخت و پز غذاهاست، زیرا كيفيت ظرفي كه در آن غذا می‌‌پزید و مي‌خوريد، به اندازه‌ی كيفيت مواد غذايي مهم است و می‌‌تواند بر سلامت شما تاثیر بگذارد.